Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a szemetelők...

Mit lehet tenni a szemetelők ellen?

Figyelt kérdés

Papa kis faluban lakik, a háza pont a sarokra esik az egyik útkereszteződésnél. És a hátulsó kapu mellett ketté osztva árok van kiásva, a fű már benőtte.

Én szoktam nála fűvet vágni, és a gond az hogy sokszor előfordult már hogy fűnyírás előtt be kell mennem az árokba egy zsákkal és össze kell szednem az eldobált sörös dobozokat és energiaitalokat, konyakos üvegeket.

Lehet valamit tenni a szemetelők ellen? Esetleg kamerát felszerelhetek a házra hogy lássam kidobálja a szemetet?

Ma megint szedtem össze, egy 60literes zsák negyedik megtelik a szeméttel. Ma találtam odadobva körfűrésznek az elhasználodott korongját és egy levágott vezetéket amin kihúzott konnektor lógott. Szegény papa persze hogy mérges, de mivel idős és nehezen jár így nem tudja figyelni hogy ki dobálja be és az árokba se bír bemenni. Nem is várom ezt el tőle. Mit tehetek?


márc. 11. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Önkorm városrendészhez kell jelezni , azok telepitsenek kamerát azok bírságoljanak felvétel és tettenérés alapjan . Maszek intezkedés semmit sem ér .
márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, utána fogok járni. Papa kevesebbet is megy ki az udvarra és arra is gondoltam lehet azt hiszik lakatlan a ház, de akkor se az a normális hogy odadobják a szemetet.

Ráadásul az a rész már közterületnek számít és ha nem szedem össze lehet még a minket bírságolnak meg vagy valami

márc. 11. 13:27
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Tegyenek ki oda fix hulladékkosarat , az bevált már sok helyen

ezt kérvenyezzétek .

márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

És mennyi a valószínűsége, hogy mellé dobálják a szemetet? Aztán lehet azt is nekem kell üríteni

márc. 11. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg az önkori kitehetne egy táblát több helyre, hogy "A szemetelés pusztítja a település színvonalát", vagy hasonlót, és alá egy jelet, ahogyan egy személy rakja a szemetet a szemeteskukába. Kvázi motiváló erőként.
márc. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!