Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Őrség >> közbiztonsága <<...

Őrség >> közbiztonsága << mitől sokkal jobb (jobbnak tartott), mint például Hajdúhadház, Hajdúsámson, Vámospércs, Berettyóújfalu, Biharkeresztes - vagyis a Debrecen környéki rossz hírű települések? Az Őrség közeli Zala is tele van hasonló emberekkel.

Figyelt kérdés

De valamiért mind több weboldalon, mind sok hozzászólásban, de még néhány embertől is azt hallom, hogy az Őrségnek számomra felfoghatatlan módon (persze félre ne értsétek, nagyon örülök neki!) kiváló a közbiztonsága!


Ha például elmegy egy család két hétre nyaralni, hamarabb törnek be Ártándon a házukba, mint teszem-azt Felsőszölnökön (ha ott lenne az ingatlanuk).


Miközben úgy tudom Vas megye is, de kiváltképp Zala ugyanúgy tele van kisebbséggel. (Persze természetes, hogy a fele rendes, semmi gond nincs velük, próbálnak érvényesülni, de mi a másik felüktől tartunk - volt is két szomszédnak incidense, plusz ismerősök történetei, szóval ez nekünk IGENIS szempont.)


Mégis - mindezek ellenére - az Őrség közbiztonságát majd' mindenki igen jónak tartja!



márc. 13. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Azért jobbnak tartott, mert jobb is.

Sokkal!

Sokkal-sokkal-sokkal!


Cigány nem sok van az Őrségben, nem tudom honnan veszed, hogy tele van velük a környék. Vas megyében egyébként eleve alig van cigány. Zala megyében se arrafelé vannak.

márc. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező te is tudod a választ és ez már a sokadik hasonló kérdésed.

A nyilvánvaló válasz az, hogy az Őrségben jóval kevesebb dakota él mint Hajdú-Biharban, és ez az ami meghatározza a közbiztonságot. De ha akarod leegyszerűsítem neked: minál kevés dzsipó = jó közbiztonság, sok dzsipó = rossz közbiztonság. Ennyire egyszerű. Egyébként a felsorolt hajdú-bihari települések közül egyikben sem mondanám vészesnek a közbiztonságot, talán Hajdúhadház az ami igazán kerülendő.

márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Vagy még esetleg azokat nem én írtam ki. Ez a jó, illetve (most) ez a baj ezzel az oldallal, hogy minden név és arc nélkül történik.


Nem az Őrségbeli kisebbség számára kell gondolni e kiírásnál, hanem a (valamivel távolabbi) környékbeliek arányára. Mobilis világot élünk.

Ismerősékhez sem a falujukból mentek be.


De ha így van, ahogy első írja, én ennek veszettül örülök! Minden a legnagyobb rendben!

márc. 14. 11:54
 4/9 anonim ***** válasza:
3# Valóban nem mindegy, hogy milyen távol, mennyi és milyen féle dakota lakossággal kell szembesülni. Míg Kelet-Magyarországon a dakoták jelentős része az elszegényedő falvakvan leledzik és onnan a közeli nagyvárosokba járnak be tivornyázni, addig a Dunántúlon nagyobb távokat szervezeten is megtesznek és nem az olyan kisebb településeket keresik ahol nics megfelelő rendőri jelenlét. Lehet olvasni a hírekben évről évre, hogy milyen megfélemlítő akciókat szoktak levezényelni a Balaton körül, vagy más osztrák határhoz közeli településen. Ráadásul a számuk egyre nő. Tehát egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy a jómódú Dunántúli falvakban a szervezetten behajtó módjára megjelenő dakota maffiákkal kell majd a jómód lakosságnak konfrontálódnia és az sokkal félelmetesebb lesz mint a kelet-magyarországi városba kunyerálni bejáró csóró és szervezetlen dakoták jelenléte, ahol már eleve fel vannak rájuk készülve és emiatt nem mernek nagyobb bajt okozni.
márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs rosszul írtam, tehát a nyugati régiókban a szervezett dakota maffia csapatok, pont ak isebb és hatóságilag is kevésbé védett kisebb jómódú településeken fogják félelemben tartani a lakosságot, és erre már most is vannak példák. Az ilyen esetekre keleten nincs példa, mert ott a dakota hordák nem álltak össze maffia szervezetekké, mivel nincsenek olyan nagyon jómódú dakota vajdák akik maffiavezérnek állnának.
márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-5-re:

Azok a szervezett csoportok inkább a vendéglátósokat fenyegetik. Védelmi pénzeket akarnak tőlük szedni.

márc. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6# egyelőre
márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez (ez most komoly? ilyen ocsmány okádék "emberek" léteznek?!) tényleg jelen van? A nagy tömegbe összeverődött, megfélemlítéseket okozó csapatok jelenléte. És mindezt ráadásul szervezett formában csinálják, ami a legsenkiházibb, legaljasabb módja a bűnözésnek?! Ami ellen a legnehezebb (kiváltképp a kisembereknek) fellépni? Ez nyugaton jelen van?


(Csak mert eddig ilyesmit a Szovjetunió felbomlása után a hadseregből kilépett ukrán katonákból lett kőkemény maffiaozókról tudtam elképzelni Ukrajnában. Vagy még esetleg ilyesmit el tudtam volna képzelni Erdélyben és a Partiumban is, ahol szintén nagy a szegénység!

De éppen pont Nyugat-Magyarországon??!!)

márc. 14. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, keress rá az enyingi romák kifejezésre. A Balatonnál rendszeresen portyáznak, tartják rettegésben a vendéglátósokat, lakosokat. Ha valaki nem akar fizetni, bemasíroznak százan és szétvernek mindent ami eléjük kerül. A rendőrök meg fülüket-farkukat behúzva sunnyognak el ilyenkor.

Nem ők az egytlen ilyen horda a Dunántúlon sem.


De egyébként nem kell messzire menni, elég ha felszállsz a 4-es 6-os vonalán a villamosra, előbb-utóbb tutira meg fog jelenni egy természetesen jegy, bérlet nélkül utazó ork horda akik terroizálják az egész villamosnyi utazóközönséget és ők még nem is maffia szervezet.


Még néhány év és az egész ország tele lesz ezzekkel a genetikai hulladékokkal, sehol nem lesz nyugalom.

márc. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!