Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyenkor is csendrendelet van...

Ilyenkor is csendrendelet van vidéken zajos gépekre?

Figyelt kérdés
Csak mert órák óta bőgetik a láncfűrészt a közelben. Március 15 is olyan napnak számít ilyen szempontból, mint egy vasárnap? Nem mondom, hogy nem zavar, de azért nem jelenteném fel őket semmiképp, csak azért kérdezem, mert egyszer engem az egyik szomszéd elektromos fűkaszálásért is fel akart jelenteni egy szombati napon. Nem szólt semmit, csak levideózott, és bement, én meg utána mentem. Mondta, hogy fel fog jelenteni meg ilyenek. Én meg mondtam, hogy milyen jogon videózott le? Azóta már kiderült, nem teljesen ép az ember, mert az önkormányzatot is feljelentette, mert az utcában előttük árkot ástak nagy munkagéppel. Tudom, hogy elvileg nem lehet hétvégén zajjal járó tevékenységet csinálni, de kb senkit nem érdekel, csak az ilyen jöttment bunkó városiakat, akik leköltöztek vidékre.

márc. 15. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Mi flexeltünk és bontókalapáccsal dolgoztunk egész nap. Majd nyílván a bontás elvégzi magát hétköznap napközben, amikor az irodában dolgozom.
márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Településenként változik a rendelet.
márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs helyi korlátozás, bizony nem számít, hogy hétvége van, vagy hétköznap. Bárki bármikor nyugodtan folytathat indokolt zajjal járó tevékenységet. Indokolt kell legyen pl a füvet le kell nyírni, nem indokolt pl a hangos zene. Vannak helyek, ahol van helyi csendrendelet, de ha nincs ez érvényes.
ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!