Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kisebb településekről...

A kisebb településekről elszármazó fiataloknak sokan mondják, hogy jó lenne hazaköltözni?

Figyelt kérdés
Én egy kisebb vidéki városból származom, jelenleg a fővárosban élek és többször találkozom ezzel, ha hazalátogatok, hogy többen megjegyzik jó lenne visszaköltözni. Anyám annyira nem rugózik a témán, apám inkább, bár van egy testvérem, aki helyben lakik, így most már kevésbé foglalkozik ezzel, megnyugodott, hogy lesz majd, aki átvegye a házat. Viszont rokonok és ismerősök részéről is azért gyakran felmerül ez a téma, hogy "de miért nem akarsz hazajönni, itt kell élni, itt a közösség, milyen jó itt, minden közel van", stb. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy olyan munkám van, amit nagyrészt otthonról is lehetne végezni, nem ez az akadály, csak már megszoktam a nagyvárosi életet és unnám magam otthon. Meg párkeresés szmpontjából is elég rosszak az esélyek ahogy látom, lehet, ha már családos lennék, mások lennének a szempontjaim, de így most köszönöm, nem.

ápr. 8. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem városi emberek nem felületesek, szeretik a megszokót dolgokban élni és ha azok veszik körül őket.
ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, én vadidegenektől hallgattam ezt évekig. Csak úgy random megállítottak az utcán, hogy meddig kell még tanulnom, mikor költözök már vissza. Volt, hogy anyámat kérdezték ilyesmikről. Az egész azért fura, mert amúgy nem is ismernek, csak látásból tudják, hogy kinek a gyereke vagyok és annyi, szóval nekik hótmindegy, hogy hova költözöm.
ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor megmondom, hogy örülök neki hogy eljöhettem onnan és eszem ágában sincs oda visszatelepülni.
ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondják. Nevetek egyet és ennyi. Értetlenekkel nem foglalkozom.
ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!