Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet 2024-ben nyugatra...

Hogy lehet 2024-ben nyugatra költözni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem találom a kiskaput. Ahhoz, hogy albérletet vegyél ki, be kell mutatnod egy 3 hónapos bérigazolást, hogy minimum 3 hónapja dolgozol kint és tudod fizetni az albérletet. De ahhoz, hogy munkád legyen, kint kell élj már...

Amiket eddig találtam az egyetemre kimenni kollégiumba de most nem szeretnék iskolapadba ülni vagy pedig szállásos munkával, de az pedig építkezés/hoteles munka, amikre nem szeretnék jelentkezni, maradnék az informatikában.



ápr. 14. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Pár hónapig kibírható a hoteles munka. Én bevállalnám a helyedben.
ápr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Hova szeretnél menni? Europeanlanguagejobs-on szoktak fent lenni customer service melók, ok, nem IT, de kezdésnek jó, mert egy csomó cég hirdet úgy, hogy állják a relokációt, az elejen állják a hotelt és segítenek albit találni. De a legnyugatibb célpont itt Spanyolország kb, ahogy eddig láttam. Mondjuk én csak a magyar+angol melókat néztem, ha beszélsz egyéb nyelven, lehet találsz más országot is.
ápr. 14. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis találtál kiskaput, csak neked nem tetszik.

Mi pl Airbnb-be mentunk, onnan kezdtem melozni, meg arra a cimre vettem autot es biztositast. Kockázatos volt, de bejott, igaz elotte fel voltunk készülve kb barmire.

ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a munkaközvetítőnek, HR/Recruiternek megvan erre a megoldása, amikor interjúztat el is fogja mondani
ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én külföldön vagyok már hosszabb ideje, igaz nem szellemi munkakörben, de ha nem ügynökségtől bérled a lakást/szobát, akkor nem fog kelleni semmilyen munkáltatói igazolás. A magánszemélyek többségét nem érdekli, hogy dolgozol-e, max. megmutatod nekik a bankszámládat, igaz, hogy lehet, hogy lesz olyan, akinek csak a külföldi bankszámla a jó, nem a magyar. Helyzete válogatja. Ha felveszed a kapcsolatot ottani magyarokkal, pl. egy Facebook-klubon vagy ilyesmin keresztül, lehet, hogy tudnak ajánlani kiadó helyet, ahol nem feltétel a munkaviszony.
ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5, ez orszaga es szemelye valogatja, mert van ahol maganszemely sem all szoba veleg ha nincs normalis munkahelyed.
ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt viszonylag sokan elfogadnak bankszámlakivonatot is, rá kell kérdezni. másrészt meg kiveszel egy szobát egy lakóközösségben, rendszerint valamivel rugalmasabbak. harmadrészt nem fog mindig minden a te ízlésednek megfelelően megoldódni, ehhez jobb ha hozzászoksz. néha kicsit vissza kell venni az elképzelésekből.
ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!