Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pest és buda egy és ugyanaz?...

Pest és buda egy és ugyanaz? kinek van igaza?

Figyelt kérdés
képzeld el: budapesten vagy (XIVker), egy munkatársaddal! vidéki vagy, és felhozod hogy a munkatársadnak könnyű mert ő itt lakik pesten. erre ő: nem pesten hanem budán! vagy valami hasonló szituációt, a lényeg az hogy, úgy tekint budapest budai részére mintha egy külön álló város lenne vagy nemtudom...
ápr. 16. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Valakinek szívügye, hogy a Duna melyik oldalán lakik. Buda elitebb rész, mint Pest, szerintem ez zavarja őt valójában.

Bunkóság, hogy elvárja, hogy mindenki tudja melyik kerület melyik oldalon van.

ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon nem mindegy. Igaz, nem csak a Budai részen vannak barlangok(akár ásott, akár természetes), hanem a Pesti részen a sörgyárak végtelen labirintusa.


Akkor ugyanaz, ha csak a kutyaszart nézzük a járdán.


Ja, és nekem van igazam.

ápr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#2: Hidd el, hogy a kérdezőnek és még nagyon sok embernek tökéletesen mindegy, hiszen úgy sem fogja tudni nagyon behatárolni, hogy melyik kerület hol van. Ezért felesleges is vitát indítani. Normálisan is el lehet magyarázni úgy, hogy a másik is megértse, de elvárni azt, hogy mindenki tudja....
ápr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3#as

köszönöm a nevedben is! "elvárni hogy mindenki tudja" főleg aki vidékre született és azóta is ott él... ahogy írtam is a kérdéskiegészítésbe.

ápr. 16. 16:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a kormány Budát tolja, Pestet elhanyagolja. kb.
ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Buda az Buda, Pest meg Pest. Én Óbudán lakok, így nem mondom soha azt, hogy Pesten, mert az megtévesztő. Ugyanis az a Duna másik oldalán van. Vágesz? :D
ápr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6

amúgy ezt értettem eddig is h buda az buda pest meg pest. csak az volt fura hogy nem mondjak csakúgy általánosságban egyhelyként a hétköznapi utcai nyelvben hétköznapi emberek random beszélgetésekbe csak így lazán... hogy budapesten lakom azt kész. "mindegy" melyik oldalán. de lehet a munkatársam veszi túlvéresen ezt a hovatartozást, meg lehet nem a leg pontosabban tettem fel a kérdéesem.

ápr. 16. 18:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Én Pesten lakom Kőbányán, előtte meg Budán éltem egy évtizedet... és hát rohadtul nem ugyanaz a kettő. Azt hozzátenném, erre a részre meg sokan Kőbánya-Kispestet mondanak, holott két külön kerület a kettő.
ápr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8 azt értsd meg kérlek, hogy aki soha nem élt itt, annak fogalma sincsen és nem is kell, hogy fogalma legyen.

Hiába mondom, hogy X város városrészei is teljesen mások, akk nem élt ott, annak valószínűleg fel sem tűnik.

ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Ezt ne vedd "kioktatásnak", nem annak szánják. Mivel Budapesten sokféle értelemben Pest van túlsúlyban, ezért Pest-nek szokták az egészet rövidíteni, kivételt képez ez alól, ha történetesen tényleg budai dologról van szó. Olyat pl. mégse lehet mondani, hogy a pesti vár, nem lesz olyan, aki ne javítaná ki budai várra, de ebbe kérlek, ne érezzél bele semmi negatív szándékú okoskodást. Az illető is csak jelezte, hogy amúgy ő budai. Elárult egy plusz információt magáról, ennyi.

Ez kb. olyan, mint amikor Londonban a román útlevelű a nyolcadik románozás után kijavíttatja magát erdélyi magyarra. Hadd tegye már meg...

ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!