Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pest és buda egy és ugyanaz?...

Pest és buda egy és ugyanaz? kinek van igaza?

Figyelt kérdés
képzeld el: budapesten vagy (XIVker), egy munkatársaddal! vidéki vagy, és felhozod hogy a munkatársadnak könnyű mert ő itt lakik pesten. erre ő: nem pesten hanem budán! vagy valami hasonló szituációt, a lényeg az hogy, úgy tekint budapest budai részére mintha egy külön álló város lenne vagy nemtudom...
ápr. 16. 16:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#6 vágesz, de ha egy Budapesten tök idegen emberrel beszélsz, akkor neki úgysem fog mondani semmit sem Óbuda, sem Pesterzsébet. Sőt hiheti azt, hogy ezek külön városok....

Szóval mondhatod neki.... Vágesz???

ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
23%
Budán is vannak olyan panelnegyedek, hogy ihajj.
ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

#11 de Budát meg Pestet minden 8 általánost végzett magyar ember meg tudja különböztetni, még egy Alsóbögyörősvalagpusztáról felköltözött ember is. Senki nem beszélt itt kerületek neveiről, nem tudom miért kevered bele, a kérdésben sem

volt szó róla.

ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%
#14 ezen mi vernivaló van? XD Már azért büszke legyek magamra, mert tudom hol van Buda meg Pest? Hát nálad jó alacsonyan van a léc.
ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#13 olvasd el a válaszokat is kérlek, 11 voltam.
ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Abban igaza van, hogy Budát nem lehet Pestnek nevezni. Egykoron külön városok voltak és a Duna most is elkülöníti a két részt. Nem is értem a kérdést!
ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!