Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért csökken ilyen gyors...

Miért csökken ilyen gyors mértékben Pécs lakossága?

Figyelt kérdés

Egykoron több mint 170 ezren lakták, most már kevesebb mint 140 ezren.

Ráadásul az utóbbi időkben még gyorsult is a népességcsökkenés mértéke.



ápr. 18. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Gondolom a munkalehetőségek folyamatos csökkenése miatt.
ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán ott nem zajlik "elégséges" ütemben az ukránok meg a filippínók betelepítése. Én 10 éve még 20 ezres településen éltem, most talán közelebb vagyunk a 40-hez, mint a 30-hoz.
ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pécs közeli kisebb településen lakom.

MINDENKI költözik ki ide. Ha egy kutyaházat raknék fel ingatlan.hu-ra, azt is elvinnék azonnal.

ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pécsi vagyok, a legtöbb volt osztálytársam, volt egyetemi csoporttársam (akik alapból helyiek voltak) nagyrészt már nem itt élnek. A legtöbben Budapesten, de sokan külföldön.

Igazából már én is Pécs mellett lakom félig, félig meg külföldön.


Az a baj Péccsel, hogy nagyon kevés a munkalehetőség, ami van, az még nincs jól megfizetett, miközben az emberek egy igen nagy része magasan képzett. Ők nyilván elmennek oda, ahol jobban megfizetik őket

ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!