Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szólnátok a szomszédnak, hogy...

Szólnátok a szomszédnak, hogy ne csapkodja az ajtót?

Figyelt kérdés

Mellénk költözött egy srác, jó fejek tűnik, van egy kutyája és ezt a kutyát a srác elég gyakran kiviszi sétálni.

Ez eddig okés lenne csak a lakásán lévő bejárati ajtón nincs kívül kilincs.

Normálisan a kulccsal lehet kívülről becsukni, de ő nem kulccsal csinálja, hanem bevágja. Még ez se lenne olyan nagy baj, mert hétköznap én 7-17 dolgozom de a kutyát már hajnalban viszi a srác sétálni és este (akár ilyenkor is) szintén. Szóval, amikor így éjjel 1-kor arra kelek, hogy a szomszéd jool bek▪️rja az ajtót, akkor azért elég szomorú szoktam lenni.. meg hajnali 4kor is.. szóval gondoltam megkérem, de közben meg simán azt hinném a srác helyében, hogy valamiféle fapi▪️a vagyok és nekem semmi se jó. 🙈

Nem ciki ilyen miatt szólni? Valahogy annyira alap nekem, hogy még szólni is kellemetlen miatta.



máj. 26. 01:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk is ez volt, ajtóbehúzót szereltünk fel és megszűnt a probléma.
máj. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

Nem gond, mert ha szépen szólsz neki, akkor értékelni fogja.


Ha úgy mész oda, hogy rögtön elkezded, hogy csapkodja az ajtót és ez zavar, akkor lehet egy kicsit kellemetlenül érinti.


Viszont az jó, ha először viszel valami kutyás dolgot (pár 100 forintos akármit), majd miután átadtad , mondod, hogy ha már beszéltek, bocsánat, hogy zavarod és feltartod és előre szeretnéd leszögezni, hogy semmiképpen sem szeretnéd, ha az, amit mondanál a kapcsolatotok rovására menne, mert távol áll tőled, hogy megsértsd, elvégre ritkán van olyan jó szomszédja az embernek, amilyen ő, kedves, ... (néhány pozitív tulajdonság). Amit mondani szeretnél, és tényleg ne haragudjon érte, amikor sétálni indul Fifivel (vagy ahogy hívják a kutyust), az ajtó becsukódás hallatszik és erre sajnos felébredsz. Ezért érdeklődnél, hogy lehetséges-e, hogy a késői órákban kulccsal csukja be az ajtót. Vagy olvastad az interneten, hogy valaki hasonló gonddal küzdött és ajtóbehúzóval oldotta meg. Tényleg semmiképp sem szeretnéd megsérteni és köszönöd, hogy meghallgatott.

máj. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

Hát persze, ajándékkosarat ne adjon a tökinek egy lány, mert azt nem nevelték a szülei?

Létező dolog, hogy vannak ennyire ősember alakok, akik ennyire tapintatlanok.

Sosem értettem, ezt direkt csinálják, vagy ennyire bambák?

Én is rengetegszer szólok mindenért egy hasonló figurának, de kb beletörődtem, hogy az illető egy komplett idióta.

máj. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 L.. István ***** válasza:
83%
Persze, szólj neki, ha amúgy normális akkor lehet, hogy csak figyelmetlen és nem gondolja, hogy mást ez zavar.
máj. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Noren1989 ***** válasza:
17%

Azért nekem elég cifra, hogy sehol sincs kilincs a lakáson belül :DDD


Amúgy szólnék, vagy felajánlanám, hogy segítek levenni az ajtókat, ha már nem tudja kultúrember módjára használni.

máj. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az a tapasztalatom, h az ilyeneket nem nagyon érdekli. Akiben nincs meg a gondolat magja sem, h hajnalban nem k*rom be az ajtót izomból, annak hiába szólsz. Lehet jó fej lesz, 2x-3x majd halkan zárja, aztán újra be fogja csapni. Nem feltétlenül van ebben rosszindulat, nem ezt mondom, csak van az a típus, aki lesz*rja az ilyen dolgokat.
máj. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%

5-ös: már többször feltünt, nem tudsz szöveget értelmezni.

A lakáson belül VAN kilincs, egyedül a lakásajtón KÍVÜLRÖL nincs.

máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Duke81 ***** válasza:
94%
Simán szólni kell. Én is több dolog miatt szóltam már szomszédnak hangoskidás miatt. Persze normálisanbes csak akkir ha valami rendszeres és tényleg zavaró gond van. 1x pl felettünk egy nő kitalálta, hogy késő este, ilyen 11-ejfél után varrni kezdett. A gond az volt, hogy rendszeressé vált. Nejem már sík ideg volt, hogy mi az anyját képzel magáról. Aztán felmentem és szóltam. Mondjuk ennek pont nem lett szép befejezése. :D De am meg kell próbálni diplomatikusan elintézni a folgot, ne idegből menj oda mint én!
máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezőa válaszok olvasása kzben vedd figyelembe, hogy sokan ide a saját szomszédaikkal való konfliktusokat kiírni járna ide. Amit írnak, hogy bunó a szomszédod és cs.eszd le, az a saját szomszédjuk felé irányul. Szerintem nem kell olyan stílussal beszélni vele amivel tanácsolják, nem kell úgy viszonyulni hozzá, amivel mrgeznek, de persze, szólj neki.
máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Noren1989 ***** válasza:
46%

#7, köszönöm, h figyelsz ràm.


Akkor viszont, a behúzós ajtó sem lesz megoldàs, mifelénk az is mocsokhangos.

máj. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!