Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék problémás szomszé...

Mit tehetnék problémás szomszéd ellen?

Figyelt kérdés
3 lakásos tetőteres sorházban lakunk a szomszéd albérlő minden este ha jó idő van a teraszán grillezik ami 3-4 méterre van az ablakunktól, amivel nem is lenne baj csak ez füsttel jár ami mindig bejön. Mi viszont szeretnénk kánikullában a tetőtérben esténként kinyitni az ablakot. Ezt alkalmanként elviselném de minden este nem. Jeleztük ezt neki meg, hogy vigye arrébb a grillt, vagy süssün villanyon vagy gázzal, de ő csak fával szeret tüzelni. És mivel szólni mertünk neki ezért még nyíltan meg is fenyegetett minket, hogy lever. Mit tehetnék ez ellen. Verekedni nem fogok mert katona lévén én kerülnék hadbíróságra ha én kezdtem ha nem. Most emiatt a tahó miatt szenved két kisgyerekes család.

2013. máj. 18. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Locsolótömlővel lokalizálni a tűzet.
2013. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először beszélj a főbérlővel (hiszen neki is joga van "megnevelni" az albérlőt). Aztán nézz utána, hogy nincsen-e valami tiltás a helyi jogszabályokban, ami tiltja a füstölést. Ha van, akkor lobogtasd meg neki a passzust, és ha ez nem használ, szépen jeletsd fel, hiszen ez az egyetlen módja, hogy a hatóságoktól segítséget kapj jogos sérelmed orvoslására.


A fenyegetőzés sem szép dolog, azt nem tiltja valami? Semmiképp ne verekedj, csak tanúk előtt vedd rá, hogy fenyegessen meg, és nyugodtan jelentsétek fel. Azért élünk jogállamban, hogy ne ököllel kelljen az olyan ügyeket elintézni, amit szép szóval nem sikerült.

2013. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A tüzet lokalizáltam, miután írásos kérésünket figyelmen kívül hagyta. Ez nem volt szép tőlem de nem lehet beszélni vele.

Amúgy a Ptk.100. § védi a jogainkat: "A tulajdonos a dolog használata során köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné."

Csak nem tudom a rendörség foglalkozik ilyenekkel?

2013. máj. 18. 13:48
 4/8 A kérdező kommentje:
A főbérlővel beszéltem, de nem érdekli.
2013. máj. 18. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:

A rendőrséget hívd ki, foglalkozik az ilyen visszás szomszédviszonyokkal. Ha egy rendőri figyelmeztetés nem használ hosszú távon, akkor újra és újra hívd a rendőröket. Majd ha megbírságolják, másképp fog gondolkodni, kétszer meggondolja, akar-e grillezni.

Ja és az ilyen szomszédhoz nem kell többet szólni, a helyzet ismerős. Mivel nem lehet vele szót érteni, a rendőrséget hívd, és ha utána még pattog, nézd levegőnek, ajtót se nyiss neki stb. Ha balhézik, újra hívd a rendőrséget.

2013. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt hittem a rendörség nem foglalkozik azzal, hogy a bunkó éjszakánként a hálószoba ablakunk alatt grillezik. Mondjuk az ugynevezett csendháborítás miatt is a PTK 100§-a alapján járnak el. Akinek van infója, hogy tényleg intézkednek a rendőrök ebben az esetben azt megköszönném ha jelezné, mert a tegnapi dögmelegben is kénytelenek voltunk csukott ablaknál aludni és a gyerekek nagyon szenvednek. Már félek a kánikullától.
2013. máj. 19. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor grillezik, hívd ki a tűzoltókat, ők majd lerendezik!
2013. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó,igazad van!!
2013. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!