Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ha a szomszédo...

Mit lehet tenni ha a szomszédok este (még 10 óra előtt) bömböltetik a zenét, ezzel zavarva a többi lakót?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, az imént amikor kimentem az erkélyre hallottam, hogy irdatlan nagy hangerővel hallgatják a zenét a szomszédos lépcsőházban. Feltehetően romák élnek ott, mert máskor is hallottam már és akkor roma zenét hallottam szólni. Belegondoltam szegény szomszédai helyzetébe, én úgy gondolom nem mernek szólni, vagy ha szóltak is, ezek szerint nem túlzottan érdekelte őket. Nálunk például kicsi gyerek van, akit ilyenkor már lefektetünk, így nekünk megkeserítené az életünket egy ilyen szomszéd. Érdekelne, hogy más úton (közös képviselő, esetleg jogi úton) lehet -e bármit is tenni ezellen, tekintve, hogy este 10től számít csak csendháborításnak.
2013. máj. 25. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez tévedés, nemcsak este 10 utan csendháboritás, ha túl hangos, akkor egész nap annak számit. Ha annyira hangos zenét hallgat valaki akár napközben is, nyugodtan fel lehet jelenteni, megbüntetik érte öket.
2013. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%

"10től számít csak csendháborításnak."


Picit le vagy maradva, a csendháborítás már megszűnt, helyette a nyugalomhoz való jog van, az viszont 0-24-ig. Rendőröket rájukhívod, és elcsendesednek, ha nem, akkor addig hívod őket, míg csend lesz, utána mehetsz a jegyzőhöz birtokvédelmet kérni.

2013. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Így van, ahogy az első írta. Már nincs ilyen, hogy csak este 10 után.

Egész nap csendháborításnak számít, ha valaki hangosan bömbölteti a zenét vagy másban olyan zajos, amivel zavar másokat.

Fel lehet jelenteni.

2013. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

10után hívjátok a rendőrt meg mondjátok melyik emelet hanyas ajtó, ha kinyitják elmondják a csendrendelet szabályzatát, és vagy kussba lesznek vagy ahogy leérnek a rendőrök kezdik elölről

Ez erről szól, volt ilyen ember a panelunkban, és sose bírt vele senki, végül valaki állítólag leszúrta és napok után derült ki hogy halva fekszik bent a kis szobába legalább 3 szúrással

Hónapokig nyomozták hogy mégis kivolt, és egy közeli haverja szúrta le, a rendőrség persze haragosnak állította be


Szóval ennyit erről, jobb eltűrni minthogy ilyen történjen és a végén járhattok bíróságra, hogy nem voltatok haragosok

20/F

2013. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Csendháborítás szabálysértésénél nincs időkorlát, 10 előtt is el lehet követni. Igaza van az elsőnek.
2013. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

149. Csendháborítás


"195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."


Egyértelmű, hogy nincs időkorlát.

2013. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Időközben ahogy mégegyszer kimentem és rá akartam jönni mégis melyik házból jön, rájöttem, hogy nem is a szomszédos lépcsőház hanem ez a mi lépcsőházunk, a legszélső lakásból jön...Fiatalok laknak benne, huszonévesek, remélem lekapcsolják mert hiába zártam be az erkélyajtót lehallatszik. Körülöttük idős emberek laknak, remélem valaki lecsapja őket. :) Ide annyira nagyon nem hallatszik így már be, de szerintem akik fent laknak már biztosan kivannak tőle. Én csak azt nem értem, mi is fiatalok vagyunk, de ha már panel ház, tiszteletben kellene tartani, hogy mások is laknak itt, ráadásul nálunk pici gyerek, körülöttük idősek, aki bulizni akar, számos szórakozóhely van a környéken miért nem lehet oda elmenni... Korábban volt közvetlenül felettünk két albérlő is akik fiatalok voltak, minden héten megkísérelték, hogy házibulit tartanak, hangos zene, vergődés kíséretében, nekik mindig szóltunk és még ők voltak megsértődve, hogy szólni mertünk...
2013. máj. 25. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!