Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni? A szüleim...

Mit lehet tenni? A szüleim teljesen tehetetlenek a szomszédaikkal szemben.

Figyelt kérdés

A történet 2011 decemberében kezdődött, mikor apukámnál agydaganatot diagnosztizáltak.Nagyon kétségbe estem, azt sem tudtam, hova fordulhatnék segítségért, hogy segíthessek anyunak, az utána járásban, nap mint nap kórházi ingázás stb tudni kell, hogy van 4 kiskorú gyermekem, nem volt kire hagyjam... Segítségért a szomszédasszonyomhoz fordultam, hogy vigyázzon rájuk..(egy utcában lakunk,falun, 20-70 méteren belül... én a szomszédokkal jó viszonyban vagyok.. 5 családról fog szólni a történet.A szomszédasszony már akkor mondta, hogy meg ne haragudjak, de apukám már elég régóta furcsán viselkedett (ezt a férje is megjegyezte otthon)máig gondolkodom mire érthette... mindig tisztességes emberek voltak nem loptak, csaltak, hazudtak...lehet, hogy nem járták a sort, de tisztességesen éltek, nem voltak nagy barátaik, de mindenkivel köszönő viszonyban voltak.

Miután megtörtént a műtét, sugár kezelés jött, kemo terápia kórházi kezelések bejárások, bent fekvések, látogatások... a szülői ház gyakran felügyelet nélkül maradt. Van kutyájuk, de az sem egy ember evő, sima kis házőrző... Már korábban mondták anyuék, hogy a kutya szeme csipázott, valami bele mehetett, mintha szembe fújták volna...és jött a tavasz... anyu az udvaron ténykedett, pakolgatott, mikor észre vette, hogy a góré mellől el tűnt a sok vashulladék, persze a java inkább, amit ők sem dobtak ki, mert még jó lehet valamire... a mellék épület tető része alól pedig a hosszú vízvezeték csövek.. kb 5-6 méteresek lehettek.. kilátszott a vége a tető alól és azt senki más nem láthatta, annyira eldugott( nem feltűnő) helyen volt, csak a szomszédjuk. Ha nekem mondta volna valaki, hogy van az udvaron ilyesmi, soha nem találtam volna meg... no de mikor vihették el? és ki?

Anyu már akkor mondta, hogy a kert alatt közlekednek a "fiúk" egymásnál... ők láthatnak mindent mi van az anyuék udvarán... mármint az anyuék hátsó szomszédja, valamint az utca elejétől közbe eső néhány szomszédunk... nekem mindenki kedves, beszélőben vagyunk, járunk is egymásnál olykor-olykor...A sarkon egy idősebb ember lakik, aki mióta az eszemet tudom le van százalékolva de nagy baja nincs (állandóan a kisajtót támasztja).Az is jóban van mindenkivel, különösen a szomszédasszonyékkal (akiről már korábban írtam), és az anyu hátsó szomszédjával... Már akkor is csak a tehetetlenség és a düh dolgozott anyuékban, mondta a magáét, én ráhagytam hiszem is nem is, hogy a szomszédaink ilyesmit megtesznek... Közben még a betegség is, had ne mondjam.. azt nem lehet hanyagolni, de én sem tudtam az Ő házukat őrizni állandóan... nem beszélve a százalékolt "kapu őrről" mindig látja ha anyuéknak veszem az irányt. Jött a tavasz a veteményezés... mint kiderült oda lett a ROBI után való eke, a sorozó, a kapa,...és amit nem vettünk észre akkor... nyáron a befőzéshez szükséges 30 literes fazék, mikor beállt a fűtés szezon a fát hordták tőle. (megjelölte dolgokkal. hogy hogy áll a fa, mennyi van és a jelző dolgokat(seprű, egyebek) mindig arrébb lökve találta... aztán veszett a kukorica... a szomszéd sántított valamiért, a fa tőcik is el volt véve az eredeti helyéről amin fel lehet lépni a góré lépcsőjére A kukorica is jelölgetve volt, hogy anyu mennyit szedett fel, és csak fogyott egyre... anyu mondta is mindig... már lakatol mindent! idén kitette a fúrt kútra a szivattyút, hogy tudja a kertet locsolni. Egyik este még locsolt vele, másnap mikor a szőnyeget akarta mosni már nem volt jó. Akkor nem is figyelte mert ezer egy baja van...kórházi kezelések még mindig, látogatások... most vette észre, hogy ki van cserélve a szivattyú is... egy rosszra. Én is néztem tényleg úgy van, nekik egy nagyobb teljesítményű szivattyújuk volt. Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek... de egy biztos, azt hogy anyu mikor van oda azt csak a szomszéd látja, meg aki előtt el jár... az öreg állandóan kint őrzi a kapu félfát.. a másik pedig nagy csencselő, állandóan nyitva a kapuja, szerel , ad, "vesz",üzletel, ...

nagy a gyanú, hogy hárman össze játszanak és ami mozdítható azt viszik is. Nem csak anyuéktól.. volt akinek a füstölőjét fosztották ki "valakik".

és teljesen tehetetlenek érzem magam ez ügyben, mert most már nekem is gyanúsak, de míg le nem buknak, addig nem lehet tenni ellenük semmit. A rendőrégre is hiába megyünk, mert mindent jóval később veszünk észre a történés után. és ha feltűnnének is vizsgálódni csak jót nevetnének az emberen, vagy megsértődnének, hogy egyáltalán meg gyanúsítja az ember őket. Amúgy mindenkivel jóban vannak... polgármester, mező őr, meg úgy általában mindenkivel nem is gondolná az ember, hogy ilyesmivel foglalkoznak. de aki "üzleti kapcsolatban van velük "-úgymond, az mellettük is van rendesen..

Erre mondják, hogy kettős életet élnek? Adjatok tanácsot... hogy lehetne lebuktatni őket...



2013. júl. 10. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Mamám és papám is falun lakik, egy cigányokkal teli falun, náluk eltünedezik a paradicsom palántától kezdve a tűzrakóhely is (papa egyébként a szivattyút is mindig beviszi a házba, pont ezek miatt). Itt tudjuk, hogy ki a tettes, de most hívják ki a rendőrséget? Ki se mernek jönni a cigányok közé a rendőrök, aztán meg csak mámék innák meg a levét, mert lehet jobban bedurvulna a szomszéd.

Papám húga 2 házzal arrébb lakik, ő konkrétan úgy ment be a szobájába, hogy ott állt a kiscsávó. Olyan sokkot kapott, hogy nyugtatókon élt, lankadt a figyelme, olyan volt, mint egy zombi, de még így sem tett semmit a rendőrség, kijöttek, elkönyvelték „ismeretlen tettes” címszóval, és szerintem bezárták örökre azt a mappát, mert ennek egy éve kb. és azóta se jöttek ki tovább kutakodni.


Én komolyan mondom, görcsbe rándul a gyomrom, hogy félvállról veszik a rendőrök a lopást, akkor ennyi erővel mindenki lophat mindenkitől, valahogy úgy is megússza? Vagy minek kell ahhoz történnie, hogy végre szétnézzenek és elkapják a tettest? El nem merem képzelni, mert sok kis ellopott holmi sokra megy! Egy palántát se szabadna ellopniuk, azért is megdolgozott az a szegény ember, nem hogy még a Te anyudék esetében a szivattyút….hát ez röhej!


Szóval mi is tanácstalanok vagyunk….egyébként a mentősök is csodás munkát végeztek, amikor papámnak volt több agyvérzése és egyszer kicsit megszédült, elég rosszul volt egy jó darabig. Mamám kihívta a mentőket, azok meg leoltották az én 65 éves nagymamámat, hogy hát elnézést, de legközelebb VÉSZHELYZETBEN kellene őket hívni! Most komolyan….ebben mi nem vészhelyzet, hogy egy 70 éves öregember rosszul van, és túl van pár agyvérzésen? Szerintem a rendőrök is csak a VÉSZHELYZETET szeretik, ha csak ilyen nyugis lopásos ügy, akkor az egész nem érdekli őket, próbálják a szőnyeg alá seperni.

Nekem megáll az eszem, hogy nincs biztonságban az ember, de még a mentősök is csak vészhelyzetben szeret kiugrani egy betegért….nem tudom, mi lesz ennek a vége.


Nektek tényleg, kitartást! Amit lehet, ne nyílt terepen raktározzon Anyud, jól teszi, hogy elzár mindent. Sajnos most ez a megoldás.

2013. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést...

Sajnos az a helyzet, hogy szerintem ebben az esetben a rendőrök is tehetetlenek olyan szinten, hogy mindig később veszik észre a dolgokat... akkorára már túl is adnak rajta, vagy kicserélik, vagy átfestik, szóval nehéz ügy .. és nem cigányok!!! szerintem így szerzik be a házhoz szükséges szerszámokat, azért játszanak össze, de nam csak ők hárman, hanem "kiépített ismeretségi körük van, akik hasonló szellemben élnek...

2013. júl. 10. 11:35
 3/6 A kérdező kommentje:
kiegészíteném még azzal, hogy csak amiről tudok itt a 100 méteres körzetben :loptak el kerékpárt amit nem használt a tulajdonos, csak le volt téve évekig, most vette volna elő és nincs mit...(ez is szomszédság) vagy napraforgó szóráshoz használt neilon... ősszel eltették, és tavasszal nem volt mit elővenni...az öreg néni mondta is, hogy amikor az unoka rakta elfelé volt ott valaki, de ő már nem emlékszik ki volt , csak az láthatta hová lett téve, bent a sufnisba(lenne egy tippem, de nem lehet meg gyanúsítani senkit bizonyíték nélkül) mondom..ezek jóban vannak mindenkivel, bemennek beszélgetni, stb és utána elvész valami. vagy idős, tehetetlen ember, vagy sokat van távol otthonról hosszabb rövidebb időre. és olyasmi amit nem használ az ember minden nap... az ekét tavasszal a kert műveléséhez vettük volna elő, vagy a sorozót ami tiszta vasból volt... veteményezéshez... a szívattyuval egyik nap még a nyu locsolt, másnap pedig nem tudta kislagolni a szőnyeget. megjegyzem szombati nap volt reggel elment a kórházba apu után, du pedig ki akarta mosni a szőnyeget, mert belefolyt éjszaka a tej. Azt, hogy a szivattyú fel van rakva láthatta a szomszédja mikor locsolt... és volt egy éjszakája és egy fél napja, hogy kicserélje..egy rosszra... rossz, mert szemben meg senk nem lakik, aki rálátna az udvarra...én meg ha megyek mehet a jelzés..
2013. júl. 10. 13:18
 4/6 Lázár Villő válasza:

Szia!


Nálunk most kerül egyre több értékes cucc a melléképületekbe, új haszonállatok, ilyesmi. Ugyanez a gondunk a nagy kert, problémás környék. Én a napokban fogok utánanézni a legegyszerűbb legolcsóbb kameráknak, ami működik is. Minden értékeset be a házba, a lakótér alá a pincébe, vagy a padlásra, a többihez meg "kamerával őrzött terület" tábla, és párezer forintos olcsó kamerák, meg valami logikus érték-elhelyezési rendszer, hogy minél nehezebb legyen észrevétlenül lenyúlni bármit. A tábla nem elég, egyszer rájönnek hogy csak kamu és utána a működőt se fogják komolyan venni szóval: biztonságtechnikai szakemberrel é/v magánnyomozóval telefon, biztonságtechnikai oldalakon szétnézés, és a végén egy olcsó házi kamerarendszer. Inkább előbb beszéljek a hozzáértőkkel mint utána...


Ilyeneket találtam:


[link]


Meg ilyeneket:


A felvett anyagok külső adathordozó egységeken akár évekre visszamenőleg is tárolhatóak, így lakását, telephelyet érintő károk (tűzkár, betörés stb.) esetén is elérhetők maradnak a felvételek. A rendszer által továbbra is sugárzott képek alapján akár percre pontos információkkal rendelkezhetünk az ott folyó eseményekről.


Net kontroll rendszerünk természetesen nem helyettesíti a távfelügyeleti szolgáltatás biztonságát, egy alternatív vagyonvédelmi és kényelmi rendszer, amelynek használatával távolról is biztonságban érezheti értékeit.


A csomag tartalma :


1db IP kamera (fix)

1db DC tápegység

1db Hálózati kábel

1db Szerelő keret

1db Magyar nyelvű használati utasítás

1db CD


És mennyibe kerül?

Ajánlatunk szereléssel együtt:

*Motoros Ip kamera 41.900.- Ft


Telepítés során konfiguráljuk a számítógépét, mobiltelefonját és bemutatjuk az eszközök használatát.


[link]

2013. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kint hagynék az udvaron feltűnően valamit, amit szerintetek szintén el akarnak lopni, és kamerával felvenni, vagy figyelni és rajtakapni őket, aztán azonnal rendőrt hívni.
2013. júl. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi felszereltettük a kamerákat és láss csudát még így is bejön lopni! 4-es: Ha meg tudod oldani akkor olyan rendszer építs ki ahol ha bemennek hozzád akkor a rögzítő megjelöli az időpontot mert rengeteg időd megy el amíg a felvételeket nézed!
2013. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!