Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyenért kihívhatjuk a rendőrs...

Síva36 kérdése:

Ilyenért kihívhatjuk a rendőrséget?

Figyelt kérdés
Szóval az van,hogy egy társasház első emeletén lakunk.És minden nyáron előről kezőik,hogy megállnak az ablak alatt a részegek és kiabálnak.A másik utca végén van egy étterem ami régen kocsma volt,de valaki még mindig kocsmának "használja".Múlt hónapban is valami rohadt gyümölcsöt dobtak neki a bejárati ajtónak,tegnap meg felkeltem és anyukám már kint volt a nappaliban az ablaknál,hogy megnézze mi ez az zaj.Részegek beültek a lépcsőhöz és cigarettával dobálóztak,ma reggelre meg már tele volt a lépcső csikkekkkel.Édeanyám megfigyelte,hogy volt ott egy idősebb pasi,meg egy fiatalabb srác.vagy egy fiatal csaj.És mindez hajnali négykor.4:46 volt pontosan amikor elmentek,de akkor már édesapám kelt,mert neki munkába kellett mennie.De én már csak attól félek,hogy édesapám kocsija ami kint parkol,annak baja lesz,mert neadjisten kibökik a kerekét,betörik a szélvédőt,"meghúzzák" az oldalát...Aztán valamikor nem csukják be rendesen a bejárati ajtót akkor simán bejöhetnek a házba és itt randalírozhatnak.Én mondta édesanyámnak,hogy hívjük ki a rendőrséget,mert ez már nem állapot.Ő azt mondta,hogy amúgy sem jönnének ki.De apám is ezt mondta reggel.De én már ezt nem tűröm,nekem elegem volt belőle.De komolyan,ilyenkor kihívhatjuk a rendőrséget?Vagy tényleg nem jönnek ki?MERT ENNEK TÖRVÉNYBE ÜTKÖZŐNEK KELL LENNIE!!!

2013. júl. 11. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg a társasházatok közös képviselőjét, vagy a gondnokot, hogy intézkedjenek azonnal. Amúgy meg igen, kihívhatod a rendőrséget, hiszen zavarják a pihenést, szemetelnek, ha pár bírságot kifizettetnek velük, el fognak onnan szokni. Én biztos, hogy nem hagynám annyiban.
2013. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak ki hinne nekem...11 vagyok...Bár majd a szüleimet megpróbálom rávenni,hogy intézkedjenek.Bár őket azt hiszem ez annyira nem foglalkoztatja
2013. júl. 11. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha felébredsz rájuk, akkor biztosan zavaró, tehát szabálysértés. A jegyzőnek kell szólni, bár lehet, az fog rá tojni, pedig neki kötelessége lenne intézkedni.

Ilyenkor jönnének az aláírásgyűjtések.

2013. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy a zaj és a kosz csak téged zavarna. Úgyhogy beszéld meg a szüleiddel, hogy esetleg ha több lakó szólna a gondnoknak, hogy intézkedjen, hatásosabb lenne.
2013. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De csak a mi és szembeszomszédunknak néz az utcára az ablaka...És ők meg épp költözködnek...
2013. júl. 11. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
nalunk ugyanez a helyzet. de evek ota nem tortenik semmi. neha kijonnek a rendorok, neha igazoltatjak az utcan kocsmazokat, de erdemi valtozas nincs. az onkormanyzat azt allitotta, hogy nem valos a problema, igy nem is tettek semmit az ugyben. ekkor kertuk a rendorseg segitseget, amikor van gepkocsijuk akkor kijonnek, majd elmennek. a kozrendvedelmi osztalyvezeto irt egy jelentest az onkormanyzat keresere az utcan folyo dolgokrol - ami a mi verzionkat tamasztotta ala - de tovabbra sem tortent jelentos valtozas az utcan. a 0-24-ig nyitvatarto bolt ahova az alkoholistak jarnak mar csak reggel hattol este tizig van nyitva hivatalosan, de a gyakorlatban addig uzemelnek amig van a kozelben szomjas ember. igy aztan ezek a munkanelkuli-felhajlektalan-alkesz-lumpen elemek egesz nap az utcan isznak, hangoskodnak, hugyoznak egy rendorsegi terfigyelo kameratol kb. 30 méterre.
2013. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor itt sem törtène sok minden?
2013. júl. 11. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!