Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hétköznap Délelőtt kéregetett...

Hétköznap Délelőtt kéregetett egy 8-9 éves kislány. Rá lehetett volna hívni a rendőrséget?

Figyelt kérdés
Hétköznap délelőtt egy kicsi lánynak tudtommal iskolában vagy ha beteg, akkor otthon ágyban a helye. Ha a ÉIDL parkolójában kéreget, akkor kijönnek a rendőrök és bekísérik az iskolájába?
2013. jún. 3. 05:53
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Nem ezzel kéne foglalkoznod.
2013. jún. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem értek egyet az előzővel, hogy nem kellene vele foglalkozni.

Mi van, ha egy elveszett kislány, akit keresnek a szülei?

Vagy épp olyan akit erre kényszerítenek a "szülei"?

Szerintem igenis szólni kell a rendőrségnek, hogy megkeressék a szülőket és esetleg felelőségre vonják, vagy visszaadják nekik a gyereket

2013. jún. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kérdés, hogy cigány volt-e, akit a szülei odaküldtek, hogy kéregessen. már lattam ilyet.
2013. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen cigánylány volt. De az eljárás szempontjából ez kérdéses? Ha 13-15 éves lenne, akkor nem érdekelne. Bár ők is tankötelesek, de már túl vannak a nevelhetőség korhatárán. De egy ilyen kicsi lányt nem lehet hagyni, hogy csavarogjon és kéregessen.

Csak miután kifordultam a parkolóból jutott eszembe, hogy rendőrt kéne hívni...de nem tettem. De megfogadtam, hogy legközelebb ezt teszem.

2013. jún. 3. 07:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát tedd azt. :D
2013. jún. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

07:49 tegyed, de ne legyél naiv.

"A rendőrök bekísérik az iskolájába" - neki nincs "iskolája", abban az értelemben, hogy az iskola nem szempont a családjában. Ha kéreget, akkor az anyja-apja is a közelben van, abban biztos lehetsz. Majd előkerülnek, ha kijönnek a rendőrök, és rosszabb esetben nem történik semmi. Jobb esetben a gyámhatóság elveszi a gyereket a "szüleitől", de az nyilván egy hosszabb folyamat lenne.

2013. jún. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen.


Az elsővel meg nem értek egyet. Nem szeretem, ha kéretlenül beleszólnak más dolgába (főleg öreg nénikék, hogy van-e kardigán a babucin vagy nincs), de van az a határ, ami után igenis lépni lehet, és kell is.


Amúgy tavaly jöttünk külföldre, a gyerekek 3 hét után kerültek iskolába. Ez alatt a 3 hét alatt jöttünk-mentünk, de napközben többször rákérdeztek (bolti eladó, pénztáros, ingatlanos amikor lakást mentünk nézni, sőt az ingatlanosnál a rá várakozó ügyfelének a jelen jelvő anyukája is!!), hogy a gyerekek miért nincsenek iskolában.

2013. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!