Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek hány évesen illik...

Szerintetek hány évesen illik a szülőktől elköltözni?

Figyelt kérdés
Én 18 évesen költöztem el, és már nagyon ideje volt... De sok ismerősöm van, aki még 25 évesen is otthon dekkol... Pedig van jó munkája, és minden egyéb. Szerintem max. 20 évesen illik ezt már meglépni, vagy ti hogy gondoljátok?
2013. aug. 11. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés. Nincs olyan, hogy illik...
2013. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De, szerintem van. Nem élősködhet örökké a szülein az ember, nekik is kell egy kis szabadság.
2013. aug. 11. 16:11
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Nincs korhoz kötve. Általában családi állapot változásával érdemes, ha megteheti az ember. Ha rendben van minden a szülőkkel, nem érzed azt, hogy kisgyerekként kezelnek, van szabadságod, függetlenséged, a nősülés, férjhez menés előtt nincs értelme. Ha egy párkapcsolatban valamelyikőtök igényli a függetlenséget, akkor kell! Ha van rá lehetőség.
2013. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor sem kell élősködnöd, ha egy fedél alatt laktok! Ez sem azon múlik. Életviteletek lehet független.
2013. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Nincs korhoz kötve. Általában családi állapot változásával érdemes, ha megteheti az ember. Ha rendben van minden a szülőkkel, nem érzed azt, hogy kisgyerekként kezelnek, van szabadságod, függetlenséged, a nősülés, férjhez menés előtt nincs értelme. Ha egy párkapcsolatban valamelyikőtök igényli a függetlenséget, akkor kell! Ha van rá lehetőség."


Hát, én biztos nem mennék senkihez úgy hozzá, hogy előtte még a szüleimnél laktam :D


Amúgy 20 vagyok, már 2 éve elköltöztem otthonról.

2013. aug. 11. 16:18
 6/17 anonim ***** válasza:

"Amúgy 20 vagyok, már 2 éve elköltöztem otthonról."


Hova költöztél? Boldog vagy? Mert szerintem valami nincs rendben, ha másokkal foglalkozol:)

2013. aug. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

""Amúgy 20 vagyok, már 2 éve elköltöztem otthonról."


Hova költöztél? Boldog vagy? Mert szerintem valami nincs rendben, ha másokkal foglalkozol:)"


Mi ne lenne rendben?


Egészséges lelkű ember foglalkozik a másikkal, mivel kíváncsi rá, hogy mit gondolnak, mit éreznek. Nyilván nem kérdezem meg az ismerősöm, hogy hogy tud 25 évesen a szülőknél dekkolni, mivel nem vagyok egy tapló barom.


Zavarni nem zavar, ha más felnőttként a szülőknél él, csak éppen furcsállom, hogy hogy bírja. Ennyi, szerintem normális, hogy kíváncsi vagyok.


A baj szerintem azzal az emberrel van, aki már annyit csalódott, hogy nem érdeklik mások, és csak magának él, ezért leszarja mások életét és véleményét.

2013. aug. 11. 16:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Zavarni nem zavar, ha más felnőttként a szülőknél él, csak éppen furcsállom, hogy hogy bírja."


Nem tudom neked milyen a családod, de egy normális családban simán lehet "bírni". Attól, hogy közös fedél van a fejetek felett, még nem vagytok összekötve. Lehet független életet élni.


"A baj szerintem azzal az emberrel van, aki már annyit csalódott, hogy nem érdeklik mások, és csak magának él, ezért leszarja mások életét és véleményét."


Ez nem csalódottság. De engem például hidegen hagy, hogy ki, miért és meddig lakik a szüleivel. Ennyi.

2013. aug. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Én 4 éve vagyok egyetemen (ebből 3 évet bentlakásban), így azóta élek "külön". Hazamenni csak tanítási szünetekben tudtam, mert messze laktam, s csomagot sem kaptam sose, max vittem magammal mikor otthonról mentem vissza. Viszont a szüleimnek az a normális, ha a vakációkat velük töltöm, s amíg oktatásban részt veszek, addig támogatnak is. Eszembe sem fordult, hogy teljesen önállósodjak, bár már eléggé nyomasztó a hangulat otthon, semmi szabadságot nem merek kikérni magamnak. Persze, megértem, ha a fiatal többre vágyik mint amennyit a szülei tudnak adni (pl támogatni az oktatást, eltartani, zsebpénz stb.) és munkát vállal, de én még nem vagyok erre kíváncsi. Lesz bőven időm megkeresni a kenyerem, mikor saját családom lesz.
2013. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Justicar ***** válasza:
Mi az, hogy élősködni?? Ha van munkája, akkor ad haza pénzt, tehát nem élősködik.
2013. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!