Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szólhatok a szomszédnak, ha...

Szólhatok a szomszédnak, ha az ablakban cigizik állandóan és én szívom a füstjét?

Figyelt kérdés

Elég sötét szomszédaink vannak, a párom szerint ne szóljak nekik semmiért, mert úgyse fogják fel. Az apa állandóan az ablakban csüng és 5 percenként rágyújt, a szél pedig az összes füstöt a mi nappalinkba hozza be, mintha mi cigiznénk kb. a szoba közepén. Az összes virágom a párkányon tiszta hamu, elég idegesítő, de most szóljak rá, hogy ne cigizzen már a saját ablakában?


A másik, hogy a gangon teregetnek, bugyit, alsógatyát, mindent. Ha kiteszek mondjuk egy plédet vagy szőnyeget szellőzni az ajtóm elé a gangra, akkor ha neki éppen teregetnie kell összehajtja amit én kipakoltam és eltolja a korlát másik végére, hogy kiférjenek az ő ruhái. Ezek annyira alap dolgok szerintem, hogy nem tudom elhinni, hogy ezért valakinek szólni kellene, hogy ne pakolja el az ajtóm elől azt, amit én tettem oda.


Szerintetek lehet ilyenért szólni? Tegyem félre, hogy idiótának érezném ettől magam és rágjam a szájukba, hogy más hol és hogy szokott teregetni és dohányozni?



2013. aug. 23. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A cigifüsttel kapcsolatban biztosan szólnék! Ez nem kérdés. Én is cigizek az igaz, de nem bent a szobában és másoktól nagyon távol, hogy ne ők szívják be az én füstömet. Kérd meg, hogy valami úton-módon keressen erre megoldást mert nagyon zavaró. Ne legyél támadó,csak közöld vele a tényeket.


A terigetős dolog pedig hát, azzal tudsz csak reagálni hogy mikor észreveszed hogy odébbtette, te visszateszed és leszeded a cuccait. Ezért szólni tényleg felesleges, mert kinevetnek. viszont a cigifüst az elég komoly már azért... majd írd meg mire jutottatok..

2013. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%

akkor én nagyon rossz szomszéd lennék.

párommal együtt dohányzunk, elég sokat, és igen, van amikor az erkélyre állok (-unk) ki cigerettázni.

(ellenben nem teregetünk a gangra, mert nekünk olyan nincsen).

képes vagyok hajnali kettőkor rágyújtani, sőt, kávét is főzni, tekintve, hogy háromra járok dolgozni.


a teregetésért még csak-csak jogos, hogy szólsz, mert hát azért már van illem is, nem nyúlunk a másik holmijához.


de a dohányzást buktad, amíg az épp hatályos törvényi szabályzásokat betartva dohányzik valaki (tűz -és egészségvédelem), addig csak toporzékolhatsz.

persze, szólhatsz is, aztán vagy figyelembe veszi, vagy nem.

ameddig nem vét a szabályok ellen, sajnos csak a fogadat szívhatod.

2013. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az ablakok nagyon közel vannak, ő kifújja és kb 1 méterrel arrébb van a mi ablakunk és mindig erre fúj a szél, már bent is van amit kifújt, az összes.. Egyébként a gangon szokott cigizni, de mikor kitereget az asszony, akkor - talán, hogy ne legyen büdös a friss ruha? - már az ablakukban cigizik mindig, olyan 10 percenként..
2013. aug. 23. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Birtokvédelmet kell kérni az illetékes jegyzőtől. Végső esetben még büntetést is kaphat a szomszédod. De előtte próbálni kell velük szépen megbeszélni. Utána jogi út.
2013. szept. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett végül? Sikerült beszélni velük? Leszoktak? Elköltöztek? Vagy ti mentetek el? Vagy maradt minden a régiben?
2017. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!