Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lehet a gondja a szomszédna...

Mi lehet a gondja a szomszédnak? Túllépi a családi határokat.

Figyelt kérdés

A történet röviden:

Szüleim már nagyon régen, közel 3 évtizede elváltak. Apukámhoz elmegyek időnként, de mondhatni, hogy a házát a szomszédja őrzi, oda már házőrző kutya sem kell.

Ez a szomszéd nagyon régi ismerőse anyuéknak, még az esküvőjükön is ott volt, anyuval a mai napig kedélyeskedik, ha meglátja, apámmal is kifejezetten jóban van.

Egyedül engem nem bír elviselni (testvérem nincs).

A válás után én nem sokat mentem apuhoz, inkább ő jött hozzám gyerekként. Felnőttkoromtól kezdve járogattam hozzá, persze nem sűrűn, mert a rokonság is megérte a pénzét, ez lényegtelen, de attól mi tartottuk a kapcsolatot.

Nos, ezeket a ritka alkalmakat sem bírja már elviselni a szomszéd.

Egyik kirívó eset: apuval megbeszéltük, hogy nem lesz otthon, de nyugodtan menjek be, majd jön ő is. A ház előtt leparkoltam, szomszéd azonnal kirontott, hogy apám nincs itthon, mit keresek én itt. Mondtam neki, hogy nem ám, mintha rá tartozna, de így volt megbeszélve. Válasz: oda bizony be nem mész, mert ott neked semmi keresnivalód, és nem is engedett be (tőlem jóval erősebb és erőszakosabb férfi, én meg kistermetű nő). Apám hiába győzködte telefonon, én jobbnak láttam hazamenni, nem is mentem egy darabig.

Most megint történt egy hasonló dolog: apámhoz mentem volna, de otthon volt. Pechemre amikor érkeztem, elvileg épp kiugrott a boltba, én ezt nem tudtam. Megint leparkoltam, megint ugrik ki a szomszéd (ezer éve nyugdíjas, ráér), és ordít teljes hangerővel végig az utcán, hogy te már megint mit keresel itt, takarodjál innen. És még amiket rám kiabált, azokból jöttem rá, hogy tulajdonképpen mi a baja velem, mert eddig halvány lövésünk sem volt, hiszen oka nem lehetett rá: mert neked itt apádék válása után semmi keresnivalód nincs! Takarodjál vissza oda, ahonnan jöttél, apád nincs itthon, hozzá be nem teszed a lábad. És ekkor ordított be az udvarra a saját élettársának a saját udvarára teljes decibelen, hogy hallod, már megint itt van a k@rva.

1. Sosem voltam k@rva, még ilyen hírem sem lehet, ez 100 %, egyébként sok munkám van abban, amit már elértem az életben, tehát a vádjai alaptalanok.

2. Sosem tettem sem ellene, sem apám ellen semmit, tehát nem váltam érdemtelenné.

3. Több diplomát szereztem, dolgozom, párommal családot készülünk alapítani, nem iszom, még csak nem is dohányzom, soha nem hallhatott rólam semmi rosszat.


Apám hiába győzködi, kicsit le is van már épülve szellemileg, ezért én már gyakorlatilag csak szánom. De roppant kellemetlen, hogy a saját apámnak még az utcájában sem állhatok meg, mert ő, akinek semmi köze nincs hozzá, nem engedi. Amikor apám otthon van, akkor egy szava sincs, keresztülnézünk egymáson.


2013. júl. 28. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Én úgy feljelenteném mint a szél.
2013. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Apád dolga legyen, hogy elbeszélgessen ezzel a nemnormálissal.

Roma az illető?

2013. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Helló. Szeritem szellemi nyomorék. Mi a fas* köze van az apád és a te magánéletedhez. Semmi a világon. Ahogy kivettem a szövegedből még a fizikumát is kihasználta ellened valamilyen szinten. Az apáddal kell beszélni vagy a szomszéd valamelyik hozzátartozójával hogy állítsák le vagy vigyék pszihológushoz. Meg még jó hangosan le is ku*vázott. Az apád tud erről a ku*vázásról? Mert ha igen és nem szólt neki semmit akkor vele s beszélni kell, mert az nem normális hogy leku*váznak és meg se szólal.
2013. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Apám mondhat neki bármit. Ő így vette a fejébe,és persze mindig akkor van ez,amikor apám nincs otthon,tehát épp nem tud vele mit csinálni. Később mindent megígér apámnak,aztán persze kezdődik elölröl.

Nem roma. A rendőrre gondoltam,de ha egyszer is kihívnám,következő alkalommal 100 %,hogy megtámadna.

2013. júl. 28. 15:07
 5/13 anonim válasza:
100%

Én is arra gondoltam egyből mint az első válaszoló: Rendőrség.

nehogy már a szomszéd mondja meg hogy bemehetsz-e a saját apád házába, mikor ő nem tiltotta meg.

Az egy dolog hogy figyeli a házat, de túlzásokba ne essen. Kérdezd meg hogy mégis mia baja veled. Állítsa le magát, mert semmi köze hozzá, hogy te be szeretnél menni apád házába. Ki ő hogy olyan dolgokat vágjon a fejedhez és sértegessen?

vagy pedig szard le, és csinálj úgy mintha ott sem lenne, szépen besétálsz az udvarra, ha bántani akar, na akkor tényleg rendőrség.

2013. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Amado atya ***** válasza:
100%
Csak tökön rúgnám egy jó hegyes orrú cipővel a helyedben a következő kirohanásánál, aztán ossza be.
2013. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Már egyszer leírtam, de nem jelent meg.

Apukád menjen el otthonról, látványosan, te vedd fel a következő sarkon. Hajtsatok az otthonához, de csak te szállj ki (ő húzódjon le). Ha elkezdi az őrült, akkor és ott lépjen közbe apukád, mindenki füle hallatára rendezze le ezt az ügyet egy életre. Nem aurópai megoldás, de ezekkel másképp nem lehet.

2013. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hú,ez jó ötlet! Köszi szépen! Meg is beszélem vele.
2013. júl. 28. 15:20
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Az is jó amit az előző írt.

Én kilátásba helyezném az ingatlan eladását megpendítve, hogy egy 8 gyerekes kisebbségi család lesz a vevő, apuka majd később csatlakozik, csak ha már leülte a maradék pár hónapot...

2013. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez is nagyon jó :-)
2013. júl. 28. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!