Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Kaposváron lakni?

Milyen Kaposváron lakni?

Figyelt kérdés
Kellemes város? Közbiztonság, vásárlási lehetőségek, szórakozás?

2013. aug. 24. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Igen, a belváros maga nagyon mutatós és kellemes. A közbiztonság - attól függ, melyik részén laksz.

Vásárlás: 3 Lidl áruház, 1 Tesco, Obi, Praktiker, több Spar, Penny, épül az Aldi, sok kisbolt van a belvárosban is, Corso bevásárlókp., Pláza. Vásárlási lehetőség van bőven.

Munkahely kevésbé.

Szórakozás? Attól függ. Vannak discok, kávéházak, Kulturális központ mindenféle műsorokkal, előadásokkal, fesztiválok, vásárokkal. Nem tudom, milyen szórakozásra gondolsz, de aki akar, biztosan talál magának.

Pár év és valami vadiúj fesztiválkomplexum is kiépül majd a belvárosban, a látványtervek már megvannak.

2013. aug. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ó, a CBA nagyáruház lemaradt, bocsi.
2013. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En Kaposvaron tanulok es vegulis szeretem, de nekem tul nyugodt. (fovarosi vagyok) Hianyzik az opera, a sokfele szinhaz, az esti nyuzsges. Ezek viszont csak az en igenyeim, szokasaim, ettol meg a varos nagyon szep. Amit nem birok megszokni, hogy keves az ember. Mindenki kerdezgeti tolem, hogy nem felek pesten estenkent, en meg azt nem ertem ok hogy nem felnek ott. Este 9 utan mar nagyon kevesen vannak az utcan es telen a sotetben ez ijeszto. Pesten olyankor meg nagy a nyuzsi, sokkal biztonsagosabbnak erzem. Viszont ez is csak viszonyitas, ha te eddig falun, vagy kis/nagy varosban eltel, akkor nem okoz majd gondot ez sem. :)
2013. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ott éltem 26 évig. 4 éve költöztünk el, mert egyszerűen nincs munkalehetőség, és a fizetések is a béke feneke alatt vannak. Unokatesóm diplomával, nyelvvizsgával, 2 felsőfokú okj végzettséggel keres havi 71 ezer ft-ot.

A város maga szép, rokonokhoz járok látogatóba vissza, de azt kell, hogy mondjam, nagyon elcigányosodik...a tanultabb fiatalok mind elmennek innen, maradnak az öregek és a cigányok. Ezek sajnos rontják a városképet, amikor a szökőkútban fürdenek stb...

Vannak városrészek, ahova nappal sem szívesen megy az ember, nem hogy este. Ilyen pl: cseri városrész, donner, szentjakab, pécsi utca környéke. Itt szinte alig látni magyart.

A belváros nagyon szép, festők városa hangulatfesztivál szintén, de sajnos ott élni nem túl rózsás...kiszámíthatatlan, nagy a pénztelenség, szegénység.

2013. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom amit #4-es írt. 3 éve mentem hagytam ott a várost munka (hiánya) miatt. Pedig jó hely lehetne ha lennének odavezető utak meg munkahelyek. Biztos visszajönnék.
2013. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A holdon jobb lenne.
2013. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kaposváron élek. Suliidőben el lehet viselni, viszont nekem akkor is túl nyugis. Más megyeszékhelyeket sokkal jobbnak találtam, sokkal több embert látni az utcákon, éjszaka is.

Szépnek szép, igen, de itt szinte öregek vannak, akik utolsó nyugodt szusszanataikat akarják kilehelni békében...

Fitataloknak jelen pillanatban nyári üdülőcélnak nem ajánlom...

De el lehet lenni, bár én iskola után zúzok is el innét :)

2013. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sz a r
2013. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!