Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az életet...

Mit lehet tenni az életet megkeserítő gonosz vén banyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátnőmmel elköltöztünk egy 10 emeletes panelba (albérlet), hetediken lakunk a folyosó közepén. Lakik mellettünk egy büdös vén banya (már bocsánat, hogy így fogalmazok, de majd meglátjátok) aki kapásból a költözés napján már átdörömbölt. Tudjátok, hogy megy a költözés, hát annyi történt, hogy két széket átpakoltunk egy helyre, és már elég volt ennyi, DUMM DUMM a falon.

Másnap már hívogatta a főbérlőmet, hogy mi fúrunk, faragunk, veszekszünk, meg amúgy is nem értünk a lakhatáshoz, mert hangosak vagyunk, mindezt úgy, hogy én még nem is láttam. Aztán mikor átmentem, becsöngettem, és végtelenül udvariasan megkérdeztem, hogy miért a főbérlőmet kell hívogatni, mikor itt lakom maga mellett, akkor pedig udvariasan lekoptatott, hogy semmi baj csak kicsit hangosak vagyunk. Kajakra ilyen hazugságokkal hívogatja a főbérlőmet, hogy én fúrok? Fúróm sincs otthon, teljesen kúltúrált egyetemista pár vagyunk, meghúzzuk magunkat, még a barátaink se jöttek át soha sörözni, de azt aláírom, hogy nem ritkán hajnali 3ig fent vagyunk, és igen, filmezünk, normál (nem óbégató) hangerőn.

Ami most jön, az tette be a kiskaput: ez a barom már odáig elment, hogy a munkahelyemen a főnökömet felhívta, és bepanaszolt neki, hogy miattam nem lehet élni, és miért alkalmaz ilyen embert ha még lakni sem tud normálisan. Kinyomozta hol dolgozom, és beszélt a főnökömmel. A főnök persze felhivatott azonnal, elmondta mi a szitu, nekem kiakadt a szemem a hazugságoktól, aztán meg elmondtam, hogy kivel van dolgunk. A főnököm nevetett, aztán azt mondta, hogy sajnál minket. Könyörgöm ez mi? Ezt el kell viselnie egy embernek? A barátnőm szabályosan már fél, hogy mit fog még tenni ellenünk, és mit fog elterjeszteni rólunk.


Vájkál az életünkben, nyomoz utánunk, az sem kizárt hogy naponta órákat hallgatózik a falnál egy pohárral, amit persze nem tudhatunk. A folyosón persze végtelenül udvarias, és határozottan állítja hogy jó szomszédok vagyunk csak halkabban kéne léteznünk, és akkor ő is nyugodtabb lenne. Az persze mellékes, hogy a folyosón mi is beszélgetünk az ott lakókkal, és ők pedig azt mesélték, hogy a vénasszony orrba szájba szid minket, és fenyegetőzik rendőrrel és mindennel, persze az ott lakók tudják milyen, de ők nem foglalkoznak vele, hisz őket csak a folyosón kaphatja el. Én viszont mellette lakom. Gyerekek, mit lehet tenni egy ilyen keseredett vén barommal? Elköltözni nem fogok, mert ugyan annyi jogom van itt élni mint bárki másnak, a lakás jó, kitűnő sőt perfekt. Az egyetlen dolog ami rossz, az a vén penésztenyészet a szomszédban, aki nem rest olyanokat hazudni, hogy pinokkió is megirigyelné. VIccesnek tűnik, de fél év után már sírni lenne kedvünk.



2013. júl. 17. 01:15
1 2
 1/16 Titkos Málna válasza:
75%

Mindenképp forduljatok a rendőrségre, ez már zaklatás és a magán élet megsértése más lehetőség nincs.

max. ha össze fogtok és "kiutáljátok őt" vagy szólni a főbérlőnek,közös képviselőnek persze ha ez lehetséges.

2013. júl. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem irigyellek, az biztos!


Kérdezd meg a tulajt, hogy az előző lakó mit csinált, akkor mi volt a szitu.

2013. júl. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A tulaj teljesen közömbös, azt mondja eddig ilyen probléma nem volt, meg ehhez hasonlók, mintha nem értené a problémát...lebsztam már őt is, hogy mit nem ért azon, hogy nem hagynak minket élni, de erre meg az volt a válasz hogy persze, hát majd legközelebb félrerakja a telefont ha hívogatja..nevetséges.

Az előző lakó az valami kiscsaj volt, egyedül élt 1-2 évig...valószinűleg még egy dugása sem volt, tehát nagy hangzavart nem kelthetett. Gondolom a vénembernek nem tetszik, hogy "élet" költözött a szomszédba, ami néha azzal jár, hogy valaki nevet, röhög, vagy épp tévét néz, esetleg leejti a kezéből a villát.


A rendőrség ilyenekkel nem foglalkozik, az a probléma, a magyar ember meg tudjátok milyen: összefogásból nulla, tehát az is kilőve.


De ez így tarthatatlan. Halál komolyan mintha a lakótársam lenne ez a vén banya, mert veri a falat majdnem minden este, és beleugat az életembe. Bűncselekményt nem követ el, rendőrség elvinni nem fogja. Talán mentőket lehetne rá hívni, de az meg visszafelé is elsülhet....úgy sem vinnék el szerintem, mert nem bolond, csak gonosz és megszottyadt.

2013. júl. 17. 02:02
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Hát pedig ez rágalmazás, hogy odamegy idegenekhez és szid Titeket neki. Ha nem lenne jófej a főnököd, anyagi kárt is okozhatott volna evvel. Hogy érted, hoytg a rendőrség nem foglalkozik ezzel? Voltál ott és elküldtek titeket? Gondolom, nem társadalomtudományi felsőoktatásba jársz, mert akkor nem lennének ilyen idáid.:)

("teljesen kúltúrált egyetemista pár vagyunk" - akkor tanuld meg helyesen leírni a kulturált szót!)

2013. júl. 17. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

Na tessék, erre én is elgépeltem dolgokat!:D


Hát pedig ez rágalmazás, hogy odamegy idegenekhez és szid Titeket neki. Ha nem lenne jófej a főnököd, anyagi kárt is okozhatott volna evvel. Hogy érted, hogy a rendőrség nem foglalkozik ezzel? Voltál ott és elküldtek Titeket? Gondolom, nem társadalomtudományi felsőoktatásba jársz, mert akkor nem lennének ilyen ideáid.:)

("teljesen kúltúrált egyetemista pár vagyunk" - akkor tanuld meg helyesen leírni a kulturált szót!)

2013. júl. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

A gyorsabb megoldás pedig az, hogy megmondod a főbérlőnek (nem tulajdonos véletlenül?), hogy ha 2 héten belül nincs nyugtotok a nénitől, akkor új helyet kezdtek keresni és 1 hónap múlva elköltöztök.

Majd mindjárt fog foglalkozni vele!

2013. júl. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Megígérem, hogy meg fogom tanulni leírni a kulturált szót! Megyek, és le is írom százszor, hisz úgy is dörömböl ez a vén idióta, ha már aludni úgy sem tudok. Köszi!
2013. júl. 17. 02:12
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem fognak foglalkozni vele, mert már megmondtuk neki, csak az a gond, hogy az albérlet nagyon jó ár/érték arányban van. Minden van benne, felújított, tökéletes, modern, és olcsó, ergo a 100ból az 1. Ha innen elmegyek akkor azt én fogom megszopni, de a főbérlő azt mondta nem szeretne beleavatkozni ebbe. Meg amúgy is, én elmegyek holnapra már itt ácsorognak az albérletért...nem olyan egyszerű ez, ti is tudjátok. Azt kívánom, hogy ha mi innen elmegyünk valami ordas cigánycsalád költözzön ide. Hát azoktól megtanulná, hogy merről fúj a szél...
2013. júl. 17. 02:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Adjál neki altatót, ha nem tud aludni.
2013. júl. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

"Sajnos nem fognak foglalkozni vele, mert már megmondtuk neki (...) én elmegyek holnapra már itt ácsorognak az albérletért...nem olyan egyszerű ez, ti is tudjátok."

Igen, és ha a következő lakók is ki mernek állni magukért, akkor azok is elmennek egy hónapon belül, és előbb-utóbb rájön, hogy ez a problém az Ő problémája.


Amellett meg futtasd a rágalmazás-projektet!


Amúgy meg ne vedd Magadra a dörömbölést, talán nem is ő csinálja. Beszéljen értelmesen, ha el akar érni valamit.

Ha meg zavar a dörömbőlés, csöngedd be, hoyg ő dörömböl-e, legyen kedves hagyja abba, mert zavar Titeket.

2013. júl. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!