Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakik itt valaki külföldön?...

Lakik itt valaki külföldön? Hol? Szerettek ott lakni, vagy nem, miért?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Izland csinos hely, kedvesek az emberek. És sok a szép nő. Jószerivel az egyetlen negatívum, hol lefagy néha a tököm.
2013. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Spanyolország, imádom, télen is pálmafa és a tenger. Persze ez a spanyolos "belet.ojok" stílus néha kiakaszt, de még mindig elviselhetőbb mint otthon a sok idegbeteg.
2013. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Én itt lakok, de nem külföldön.
2013. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban. Én szeretem, hogy most nyáron sincs olyan elviselhetetlen meleg. A metró összehasonlíthatatlanul jobb. Még csak nem rég vagyok itt, szóval csak most fogom kezdeni a svéd tanfolyamot, de angolul is el lehet boldogulni.

Viszont az arabok nagyobbik része nagyon cigány mentalitású. Őket nem szeretem.

2013. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én sokáig (12 éven át)folyamatosan Olaszországban éltem, most fél évet ott, fél évet pedig itt Magyarországon élek, most már évek óta. Minden országnak más a kultúrája és a szokásai, mindenhol van valami ami jobb, mint máshol és rosszabb is. Ami nagyon jó volt, hogy megtanultam az olaszt, elmentem egyetemre is tanulni nyelvszakra, ez érdekelt, úgyhogy még az angolt és a németet is jól megtanultam.Néha úgy éreztem, hogy az emberek nem olyan őszinték, mint Magyarországon, de mindenki nagyon kedves, ezt átvettem, de próbálok őszintén átérezve kedves lenni, érdekes érzés volt és egy bizonyos lecke, hogy ott én voltam az idegen eleinte, pár évig, ez mára megszűnt, de most már próbálok nem bántani mást csak azért, mert más etnikum, mint én. Sokat nyertem belőle, jobban szeretem a hazámat, de oda is kötődöm, az a második, átvettem dolgokat onnan, amik jók ott és átadtam a kislányomnak szokásokat, amik itt jók és a magyar nyelvet,mert az is gazdagít. Csak akkor vágj bele,hogy külföldön élj, ha eltökélt, türelmes, magabiztos, önbizalommal telt ember vagy, hiszel magadban, hogy szerencsés vagy és jó szakmád, vagy foglalkozásod van, amivel ott tudsz élni.Sok sikert Neked

Veronika

2013. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 lilluli0361 válasza:
0%
Meg kellene tanulnod magyarul kérdezni.
2013. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen én is észrevettem, hogy nem jól fogalmaztam meg a kérdést, de már nem tudok vele mit csinálni.
2013. júl. 30. 16:39
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Pestről jöttem ide észak olaszországba. Hogy is mondjam szépen.... az első egy évben depressziós lettem ettől a haláli nyugalomtol, az emberek egyszerűen irritáltak. De aztán nyitottam feléjük, ez a fajta életmód felé és mit ne mondjak egy gyötrelem az az egy hét amit magyarba vagyok. Most már kierem jelenteni:igen szeretek itt élni
2013. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Londonban élek. Kellemes szép város. Munka miatt tartózkodom itt kb ot éve. Két év eltelte után minden megszokottá vált. Ha vidékre megyek pl tengerpartra, akkor az jelenti az igazi feludulést. De nagyon hiányzik Budapest és Nógrád.
2013. aug. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést - ha más formában is - már én is föltettem.

Elég jellemző válaszokat kaptam...


http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__egyeb-kerdesek__411014..


Én egyébként Franciaországban élek, a családom is francia. Mióta annyira megtanultam a nyelvet, hogy azt csinálhassam, amit szeretek (a fordítás) nagyon jól érzem magamat.

Az is igaz viszont, hogy jóformán minden évben "hazaugrunk" Magyarországra néhány hétre... Legtöbbször "hivatalosan", a könyvkiadók és egyéb vállalatok miatt. Ebbe szülővárosom, Budapet is belefér, nem is beszélve a Balatonról, ami minden itteni tenger és óceán mellett is a kedvencem maradt!

2013. aug. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!