Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lányként mennyire lenne...

Lányként mennyire lenne veszélyes egyedül (vagy barátnőmmel kettesben) legyalogolnom péntek este Budapestről Kecskemétre?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen tervünk! Persze tudom, bőven másnap érnénk csak le. A kérdésem arra vonatkozik, csinált már ilyet valaki és hogy mennyire tartjátok veszélyesnek a dolgot? Nem stoppolnánk vagy ilyesmi.


A pasim nem akar elengedni, azt mondja, nagyon félt! (Ő nem tud jönni, dolgozik éjszaka)


2013. szept. 9. 05:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos igen, vannak veszélyei. Meg kérdés, hogy minek gyalogolnál le? Csak úgy, hogy ennyit le bírsz e nyomni? Meg persze a jard is csesztethet, nem csak valami debil. Ha csak amolyan teljesítménytúra (ha 18 alattiak vagytok) szóljatok valakinek aki el tud kísérni, vagy esetleg előre jelezzétek a közbenső állomások felé. (lehet baromságnak tűnik de nem az) ha valami gond van sokat segít. Am sokat gyalogoltam, túráztam, jó dolog.
2013. szept. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van a pasidnak, ne kísértsd a sorsodat.
2013. szept. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Még egy gyakorlott túrázónak is elég lenne egyhuzamban 140 kilométert legyalogolni.

Milyen útvonalon akarnátok menni? Autópályán, főúton TILOS gyalogosan közlekedni, balesetveszélyes és a rendőrök is lekapcsolnának. Útszélén csak a prostik szoktak járkálni. Azokat pedig akad, aki felveszi egy körre. Ezt akarjátok ?

Ha valamelyik mellékúton akarsz gyalogolni, falukon keresztül, akkor a péntek esti kocsmázásból hazatántorgó részegek, cigányok kapnának el.

Ilyen hosszú úton hol akarsz megpihenni, WC-re menni stb.?

Felejtsd el ezt az ötletet és hallgass a pasidra. Neki több esze van, mint neked.

2013. szept. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Budapesttől Kecskemét légvonalban kb. 80 km. Ez gyakorlott teljesítménytúrázók által bejárható, de ha nem vagytok edzésben, akkor mindenképpen azt javasolnám, hogy készüljetek fel rá - menjetek előbb 20, 40, 60 km-eket egy nap alatt egyhuzamban.

Viszont nem légvonalban fogtok gyalogolni. Azt nem javaslom, hogy országúton menjetek, egyrészt mert veszélyes, másrészt mert a beton sokkal hamarabb kinyírja a lábat, mint a földút - teljesítménytúra sincs végig betonon, mert az embertelen lenne. Turistautakon kell tehát mennetek, így valamivel hosszabb lesz, de akkor sem javaslom semmi szín alatt azt, hogy országutak mellett gyalogoljatok.

Turistautakon, az útvonalat előzetesen megtervezve, egy megfelelő kondícióban levő, edzett teljesítménytúrázó számára teljesíthető a feladat. Egy ember túratempóban 4,5-5 km/h-val halad, a ti utatok pedig nem légvonalban kb. 100 km, úgyhogy úgy számoljatok, hogy amennyiben megfelelő edzettségi állapotban levő teljesítménytúrázók vagyok, és nem tévedtek el egyszer sem, úgy kb. 22 óra alatt fogtok odaérni - feltéve, hogy egyszer sem álltok meg huzamosabb időre.


(Én teljesítménytúrázó vagyok, amolyan profibb, úgyhogy kérdezhetsz még nyugodtan, ha tudok, segítek.)

2013. szept. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Arra nem gondolsz, hogy éjszaka megerőszakolhatnak, kirabolhatnak? Remélem ez nem komoly kérdés.
2013. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 JulesM111 ***** válasza:
36%
Gyerekek, ez nem a vadnyugat, ahol a sötétben törvényenkívüli hordák garázdálkodnak. Ha éjszaka indultok a kutya sem kesz az úton, esetleg egy két autós állhat meg kéretlen segítséget nyújtani, ha az út mellet kóricáltok...
2013. szept. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!