Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudnátok rajtam segíteni?...

Tudnátok rajtam segíteni? Vagy milyen tanácsot adnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 13 éves lány vagyok, és hát már nagyon elegem van az életből. (nyugi, nem olyanokat fogok írni, hogy szakított velem a barátom, stb..) A hajam elég rövid. A Bp- i lakosság 99%- a fiúnak néz, a további 1% azon gondolkozik, hogy milyen nemű vagyok. Tudom, tudom növesszem meg a hajam, stb. Ez természetesen meg is lesz. De természetesen nem csak ez zavar, különben nem kérnék segítséget. A sötétben nagyon félek + nem merek egyedül lenni, de már annyira, hogy szerintem beteges. Továbbá a valóság annyira szörnyű, hogy inkább egy fantázia világba menekülök. De nem is az a baj, mindenkinek vannak ilyen dolgai, csakhogy én csak abban a "világban" érzem jól magam, és ez eléggé aggasztó. Nagyon nem bírom M.o-t, főleg azért mert hihetetlenül sok negatív ember van. Én ki szeretnék 1-2 évre menni Angliába magántanulóként, úgy hogy itthon vagyok tanuló és félévenként kell vizsgázni ( ha ez lehetséges), de sajnos az anyagiakkal sem állunk valami jól, ezért ezt nem tehetjük meg. Az életkedvem egyenesen a nullán van. Nem azért, mert éveleje van, stb., azzal nincsen különösebb bajom. Csak én szeretném sokkal jobbnak látni a világot, és ahogy már írtam kijutni egy kicsit Angliába. Azt szeretném kérdezni, hogy egy pszihológus ( remélem jól írtam ) tudna rajtam segíteni? Természetesen nem az anyagiakra gondolok, ezen sajnos nem tudna. Hanem azt szeretném tudni, hogy lelkileg tudna? És én tényleg nagyon elszeretnék menni innen 1-2 évre, de nem tehetem. :(( És ez a fantázia dolog is nagyon zavar. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy annyira nem bírom ezt a helyet, hogy egy kitalált világba kell húzódnom!!! Ez nagyon elkeserít. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok adni valami tanácsot? :( Ha igen, akkor nagyon szépen köszönöm. :) Sokat segítenétek vele.

2013. szept. 7. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mért gondolod, hogy az esős Angliában kevésbé lennél levert, mint Magyarországon? Szerintem menj el pszihológushoz, nagyon sokat tud segíteni már azzal is ha csak párszor mész el. Ebben a korban normálisak az ilyen érzelmek, hidd el ki fogod nőni. Ne akard siettetni az időt, majd eljön az is amikor egyedül már megengedheted magadnak, hogy külföldre utazz. Még gyerek vagy.
2013. szept. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem az esőt, és Angliát is. A szüleimnek nem merem elmondani az érzéseim, és így szerintem lehet, hogy pszihológushoz sem tudnék eljutni. Ha el is mondanám nekik közben biztosan elkezdenék sírni, és azt nagyon nem akarom.
2013. szept. 7. 17:26
 3/7 LatDenRätteKommaIn ***** válasza:

Én azt mondom neked, most még éld az életed úgy, ahogy sodor az ár - tanulj, barátkozz, élj. Nagyon fiatal vagy, és habár tudom, úgy tűnik, ezek hatalmas problémák, de majd később rájössz, hogy nem minden a külső, és vannak hozzád illő vagy hozzád hasonló emberek, akiknek ez a fantáziálgatás kifejezetten nem probléma.


Jó, hogy átlátod a negatív dolgokat, de nem biztos, hogy ez megváltoztatná a világnézeted - nem mindenkinek fordul jobbra az élete, aki kijut külföldre.


Iskolában is elmehetsz az iskolapszichológushoz, iskolaorvoshoz - ha van -, onnan sem fogja senki megtudni a dolgaidat.


Fantáziálgatást a társaság eltudja nyomni, bár nem írtad, hogy vannak-e barátaid, és ha vannak, velük milyen a viszonyod.

Véleményem szerint te teljesen normális világnézettel rendelkező ember vagy, mindenkinek vannak félelmei, rossz tulajdonságai - ezt nem kell szégyellni, lányként meg főleg nem.


Én fiú vagyok, már felnőttnek számítok, de nekem is van egy bizonyos fantázia világom, amibe szívesen menekülök, ami megnyugtat, a szomorú csak az, hogy soha nem teljesülhet be.

2013. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. :) Vannak barátaim és a viszonyom is elég jó velük. Az iskolában nem szeretnék elmenni a pszihológushoz, mert apa is ott tanít, és biztosan elmondana neki mindent. :( Figyelembe veszem tanácsaidat, és megpróbálok életben maradni. :))
2013. szept. 8. 00:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát.. Akkor nem minden társaság tudja elnyomni a fantáziálgatást. Mert az enyém nem. :/
2013. szept. 8. 00:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Hidd el Angliában sincs kolbászból a kerités,sőt a külfödli munka ahogy én is dolgoztam kinnt kitaposták az emberből a sz.rt,és ha kimész nem olyan lakásban leszel ahol a 200centis led HD-tv-n Xbox-ozol,ja és kinnt kicsivel könnyebben válnak meg tőled a munkahelyen,mert jön helyetted sok más.Visszatérve a fantázia világra,szerintem te valamilyen számitógépes játékra gondoltál esetleg anime vagy hasonló,ez nem baj ha van sőt teljesen korrekt,de akkor ehhez hasonló érdeklődésü barátokkal kéne körbevegyed magad.Persze itt elsősorban úgygondolom hogy a környékről,tehát ne 200km-ről.De viszont ebből fokozatosan kikell lépni,mert ha becsavar az álomvilág akkor nem igazán ereszt el,ha csak te nem akarod.Én már kijöttem belőle,de én a társaság miatt játszottam (WoW),és mivel ők otthagyták a játékot,és én pedig soha nem játszottam ezt egyedül,még időnként felléptem és aztán végleg otthagytam...Javaslom neked is a fokozatos leszokást erről.Remélem segitettem.
2013. szept. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. :) Nem, nem olyanra gondoltam mint az anime, vagy egy számítógépes játék. Ez olyan amit én teremtek meg. Nem az interneten nézem/játszom, hanem én képzelem el.
2013. szept. 8. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!