Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha valahol tragédia történik...

Ha valahol tragédia történik vagy kigyullad egy ház, ti odamentek bámészkodni ha nem tudtok amúgy semmit se segíteni?

Figyelt kérdés

Kigyulladt egy ház két utcányira és a szomszéd néni 'Megnézem mi történt' felkiáltással indult megnézni. -.-" De az egyik volt osztálytársam is mesélte hogy sétált a szüleivel és hallották hogy kigyulladt egy pajta és elmentek csak úgy megnézni. De segíteni senki sem tudott csak hogy legyen miről beszélni -.-"

De baleseteknél is mennyi katasztrófa-turista tud ott lenni.

Ez csak szerintem etikátlan hogy ha nem tudok segíteni akkor nem is megyek bámészkodni más kárán?


2013. szept. 9. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem. Az jut ilyenkor eszembe, hogy ha az én házam égne, akkor se szeretném, ha az egész város ott bámulna.
2013. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem mennék oda.
2013. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy ilyen eset, barátunknak égett a háza, kivonult a fél falu szinte megnézni, voltak olyan okosok is akik képesek voltak videózni. Ez sem épp etikus. Mi is persze mentünk hogy nem esett-e bajuk, de nem mennék olyan helyre katasztrófaturistáskodni amihez nincs közöm...

Gázolásnak is voltam szemtanúja, mentőhívás után leléptem, voltak ott is elegen...

2013. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem én látom meg, hanem meghallom a hírt, nem megyek oda. Ha észreveszek ilyet, csak akkora távolságba közelítem meg, hogy ne zavarjak, de megnézném, mit tudnék segíteni. Ha tudok, segítek. Ha nem tudok, mert vannak elegen, vagy túl sokan, odébb megyek. Ennyi...
2013. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem, mert őszintén totál lesz@rom... Ha nem az én ákármim gyulladt ki akkor örülök és segíteni úgy sem tudok vagy már úgy is vannak ott elegen, szóval lesz@rom...
2013. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kíváncsi természetű vagyok, de pl tűzesethez nem mennék oda, mert 1 félek, 2.Vannak ott úgyis elegen, nem szeretném akadályozni a mentési munkát 3.Ha mégis mennék, próbálnék valamivel segíteni is.

Nem szeretek tragédiát , katasztrófát nézni, nem cirkuszi látványosság, szomorú dolog.Tétlenül csak bámészkodni pedig pláne nem.elég szánalmas, aki ilyenkor kisujját sem mozdaítja, csak bámul,aki meg ilyenkor kamerázik is, nos, annak seggébe kéne dugni azt a kamerát!

2013. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább menekülnék a helyszínről, irtózom az ilyen látványoktól.
2013. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"katasztrófa túrista"

Pontosan. Ez számomra annyira undorító.

Ha nem lenne ott senki,akkor odamennék,hogy tudok-e segíteni,de ha már vannak,ráadásul tűzoltók,akkor nem.

2013. szept. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim elég vakmerően közlekednek. Ebből kifolyólag, egyszer amikor láttuk, hogy egy lányt éppen elütött az autó maradtunk, és megvártuk mi lesz. Én hívtam ki a mentőt is, mert aki még látta (3-an voltunk a lányon, és a sofőrön kívül, na meg persze a gyerekeken kívül) segíteni próbál. ellenőrizte az életjeleket, meg szóval tartotta a lányt. A másik meg a sofőrt nyugtatta. Ez tipikusan az a baleset volt, mikor nincs hibás, mert a sofőr sem ment gyorsan, a lány is szétnézett, de pont szembesütött a nap, és nem lehetett látni rendesen. Azóta a gyerekek már nem oly vakmerőek. És szerencsére a lány is megúszta egy lábtöréssel, és medencezúzódással.
2013. szept. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!