Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy élősködő ránk telepedett...

Egy élősködő ránk telepedett és nem hagy békén, hogyan lehetne lekoptatni?

Figyelt kérdés

A sztori egyszerű:

Összeköltöztünk fél éve a párommal, egy kedves kis utcában találtunk egy albérletet, és tök boldogok voltunk. Aztán egyszer csak mikor a párom kint kaszálta a füvet, egy hapsi leszólította, hogy kölcsönadja szívesen a fűnyíróját. Ez már így furcsa, na de nem baj, akkor még örültem neki, hogy milyen kedves tőle.

Aztán az volt a következő, hogy adjunk neki kölcsön 1000 Ft-ot, mert ez meg az meg amaz. A párom gondolkodás nélkül adott neki, aztán még én is, mert sajnos nehezen tudok határozott és bunkó lenni. Két hónapig nyomát se láttuk, aztán találkoztunk vele a Tesco előtt, ment pénzt váltani, és mikor megtette, visszaadta a pénzt. Megmondtuk neki, hogy ez volt az első és az utolsó alkalom.

De nem vette a lapot, és ránk szállt, mindig mindent kölcsönkér, nem egyszer kért már pénzt is, és nekem már elegem van belőle, akárhányszor elmondom neki, hogy nekünk sincs pénzünk (mert sajnos tényleg nincs), még mindig van pofája előadni, hogy nagyon nagy szüksége van most az igaz barátokra, akik önzetlenül segítenek neki. Ezért cserébe néha ad nekünk tojást és egy-két leselejtezett cuccot, amiről úgy gondolja, hogy méltó viszonzása annak, amit mi tettünk érte.

A legnagyobb baj az, hogy a párom baromi jószívű és naiv, naponta ezerszer megmondom neki, hogy nem akarom ezt a hapsit többet a házunkban meglátni, de ő mégis haverkodik vele. Együtt kávéznak, pálinkáznak, beszélgetnek, és beengedi a házunkba. A csávó annyira pofátlan, hogy reggel 6- este 11-ig bármikor képes becsöngetni, és mikor elküldöm a francba, még ő van megsértődve.

Mivel megmondtam neki, hogy nem vagyunk bank, így most a hátam mögött adogat neki kölcsön a párom. Mindig vissza is adja, nem erről van szó, de sajnos mi is nehéz helyzetben vagyunk, és minden forint számít. Képes még akkor is megcsapolni a pénztárcánkat, mikor az utolsó ezresünk van félretéve fizetésig, és addig nincs miből kaját vennünk.

És úgy állítja be az egészet, hogy nekünk is szükségünk van az ő segítségére. Amúgy megy vadidegen számunkra, semmit nem tudunk róla, még az igazi nevét sem, mert nevet változtatott, csak azt tudjuk hogy hol lakik, mert a szomszédunk.

Komolyan lassan fontolhatom, hogy elköltözök a páromtól, ha képes egy ilyennel barátkozni.

Most mellesleg éppen az évfordulónk van, és most is ott van nála valamit segít neki arrébb pakolni.

Szerintetek mit csináljak? Hogyan lehetne véget vetni ennek? Ha ellene szólok akkor önző p*csa vagyok aki minden pénzt magának akar és nem osztja meg senkivel. Ha mellette állok, soha nem lesz magánéletem.



2013. szept. 22. 12:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Sajnos,ez egy folyamat és a párod belülről nem látja ezt annyira.A srác meg már biztos kitanulta a sóherség minden csínyját-bínját,mivel életvitelszerűen keresi a jó indulatú,befolyásolható embereket.Sajnos,én is bedőltem egyszer,kívülről már azt mondom,írtó szerencsém volt,nagyon veszélyesek az ilyen emberek,mert kitapogatják a gyenge pontjainkat
2013. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

De hogyan tudom megállítani a folyamatot, mielőtt még tényleg valami szörnyűség történik? Már fel vagyok készülve rá, hogy figyeli mikor nem vagyunk otthon, és betör hozzánk, vagy mikor átmegy hozzá a párom és véletlenül van nála pénz, megveri és elszedi tőle. Olyanokra tanítja, hogy hogyan lehet egy ütésből megölni egy embert, és olyanokat mesél neki, hogy őt mindig mindenki csak lehúzza, átveri, őt mindig mindenki bántja, és az egész világ ellene van. Állandóan sajnáltatja magát, és állandóan pénzt meg cigit kér. Elegem van már belőle.

Tegnap meg lett neki mondva, hogy ma van az évfordulónk és hagyjon békén, erre korán reggel már csörög telefonon, hogy a párom menjen át neki segíteni, mert arrébb kell pakolni valami nehéz dolgot.

2013. szept. 22. 13:31
 13/28 A kérdező kommentje:
Ja és megjegyzem, hogy a környék összes emberének tartozik, kinek 1000 Ft-tal, de van akinek 30ezerrel...
2013. szept. 22. 13:32
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

És ez nem tűnik fel a párodnak?Olyan,mintha homokba dugná a fejét.

Ha valami közeli ismerősötök hívná fel a figyelmét,hogy balek,lehet,hogy neki jobban elhinné.Tőled csak azt veszi le,hogy tiltod a haverjától,rabságban akarod tartani

2013. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Amig a férjed vele akar lenni, addig nem tudsz mit csinálni.Ki tudja milyen elõélete van, hogy nevet is változtatott. A férjedet fel kell ébreszteni, mert bajba sodródhat.

Mivel albérletben vagytok, költözni minél hamarabb,én elmennék onnan. Vagy ott hagyod a párodat, hátha felébred, igy nem tudsz ráhatni.

2013. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Igen, inkább a szomszédok megkérdezése lesz a helyes. Csak nem sok embert ismerünk még itt, viszont lehet hogy egy-két helyre becsöngetek, akiket már ismerünk.

Amúgy igen, valószínűleg a párom homokba dugja a fejét, mert egyébként benne nincs meg a züllési hajlam, tényleg jó családból való meg minden, úgyhogy nem hiszem, hogy alkoholista lesz, csak túl jóindulatú mindenkivel.

Már a testvére és a legjobb haverja is beszélt vele, hogy ez a pasi nagyon gáz, de mindenkit kioszt, hogy rosszul ítélik meg. Mert hogy "szegénynek megvannak a maga problémái", és neki jó érzés az, hogy segíthet valakin.

Amúgy meg a pasi neonáci. Mi is jobboldaliak vagyunk, de azért egy nácit nem akarok feltétlenül a leendő gyermekeim apja társaságában tudni.

Bár ezek után megmondtam neki, hogy ha ő tényleg ilyen, hogy képes ezt az embert megvédeni tőlem, akkor felejtse el, hogy valaha feleségül megyek hozzá és gyerekünk lesz.

2013. szept. 22. 13:58
 17/28 anonim ***** válasza:
Hívd a rovarírtókat.
2013. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem a problémát. A párod talált egy jó havert magának akivel jól érzi magát és ha kell akkor kölcsön is ad neki. Úgy értelmezem ezt meg is szokta adni mindig ,több kevesebb idő után. Tehát eleve sokkal jobb mint az emberek 90% -a ,aki a kölcsön után szépen eltűnik meg hazudozik.

Ha úgymond erőszakkal és állandó házsártoskodással szétválasztod őket , a végén te leszel a rossz a férjed szemében. Vagy magától jön rá vagy sehogy ,hogy mi a helyes.

2013. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

De ez az, hogy nem a haverja! A pasi soha semmit nem mond el magáról, titkolózik, de folyton sajnáltatja magát. Egyáltalán nem tudjuk kicsoda, ez pedig így nem haverság.

És írtam korábban, hogy mikor először kölcsönadtunk neki, két hónapra eltűnt. És úgy kell neki könyörögni, hogy mikor kap, adja vissza. Egy kamuzós kis féreg.

Amúgy tegnap azért sikerült valamit elérnem: párom amíg zuhanyozott, fogtam a telefonját, és letiltottam a hapsit, így legalább telefonon nem tudja keresni :D

2013. szept. 24. 10:44
 20/28 anonim ***** válasza:
A telefon letiltást rosszul csináltad, mert a párod ki fog térni a hitébõl.
2013. szept. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!