Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek az élősködő unokate...

Mit tegyek az élősködő unokatestvérem ellen?

Figyelt kérdés

Tudom nem szokás ilyet mondani egy családtagról, de az én unokatesóm élősködő és annak is az egyik legidegesítöbb formája. Ha nálunk van - ami hetente háromszor, rosszabb esetben ötször fordul elő - úgy viselkedik, mintha otthon lenne. Bővebben: A nekem sütött kajákat gond- és limitnélkül fogyasztja, nem is zavartassa, hogy esetleg abból még nekem is kéne. Van egy konzolom, amin - utólag ostorozom magam miatta - egyszer megengedtem, hogy játszon, azóta ha nem engedem, akkor kikéri magának, hogy "Ő nem is játszik vele sokat", ez mondjuk igaz, de erre megvan az okom. Mégpedig az, hogy neki semmi köze nincs ahhoz a géphez. Semmi!! Mi vettünk a saját pénzükből és a rajta lévő dolgokat is saját pénzből finanszíroztam. Nem nyújtott se anyagi támogatást, semmit.


És mivel az unokatesóm, így nem mondhatom azt neki, hogy "Takarodj haza, mert idegesítessz"

De nem is amolyan gyerekes bosszúból csinálja, mert amióta én élek azóta feleannyiszor nem voltam náluk, mert én meg lusta vagyok (^^).



2013. júl. 11. 18:01
1 2
 1/13 Amado atya ***** válasza:
100%

De mondhatod. Miért ne küldhetnéd haza?

Nyugodtan a szemére hányhatod azt is, hogy mindent felzabál, satöbbi. Ha megsértődik, így járt.

2013. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg vele beszélni, de felnőtt ember módjára. Ha nem sikerült meggyőzni, akkor sajnos, ő egy nagyon nehéz eset.


Nálam is ez a helyzet az unokatesómmal. Külföldön dolgozik, amikor hazajön, egyből hozzánk jön, aminek azért nem örülünk, mert úgy fogyasztja az áramot fölöslegesen, hogy benne hagyja a konnektorban a töltőt (balesetveszélyes is lehet, amúgy!). Meg, amikor a gépet akarja használni, meg se kérdezi tőlünk, hogy bekapcsolhatja-e.

2013. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ne tévesszen meg senkit a helyesírásom, én még csak 15 vagyok. Az unokatesóm meg 11. Tehát valami olyat kéne javasolni, hogy ne legyen annyira durva, hogy egy életre megbántsam, mert lehet, hogy kinő belőle (mármint az élősködésből).
2013. júl. 11. 18:22
 4/13 anonim ***** válasza:

szóval csak egy gyerekről van szó!

anyukád nem szól rá néha?

egyébként én simán elküldeném haza,ha így viselkedik

2013. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De! Elszokta, de mondom, hogy majdnem naponta visszajön.
2013. júl. 11. 19:38
 6/13 A kérdező kommentje:

*saját pénzünkből

Most veszem észre, hogy elfelejtettem egy betűt, így legalább érthetőbb :D

2013. júl. 11. 19:44
 7/13 Amado atya ***** válasza:

Szépen, higgadtan, nem emelt hangon, és trágár szavak nélkül is el lehet mondani, hogy mekkora egy élősködő, és nagyon örülnél (örülnétek), ha kicsit magába nézne, mert pl. a hűtőszekrényben vagy asztalon lévő ennivaló nem az övé, stb.

Biztos, hogy sértődés lesz egy időre a fejmosásból, de talán megtanulja, és megérti azt, hogy nektek sincs semmi sem ingyen.

2013. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

vagy érd el,hogy: ő ne akarjon már annyit menni! pl: a konzolt rakd el amikor tudod,hogy jön-és mondd hogy nem jó.

Ne találjon otthon amikor tudod hogy menni fog. esetleg kezdj el olvasni valamit amikor ott van/ ne vegyél róla tudomást. hátha akkor veszi a lapot..

2013. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na ez meg a másik, hogy mikor jön, akkor nem szól előtte, hanem csak jön. És nem is kopog!

Pedig mikor megvettem a konzolt, akkor direkt eldugtam előle, mert tudtam, hogy ez lesz, de ahogy mondtam, kopogás nélkül, csak úgy bejött és észre vette.

2013. júl. 11. 20:16
 10/13 A kérdező kommentje:
Meg makacs! Habár nem értetlen, de makacs. És most talán nem jön annyit, mert vettek 30 ezer forintért egy új számítógépet - arra is én adtam két játékot, mert úgy gondoltam, hogy leszál rólam. (bírom a szüleit is, van 30 ezer gépre, de a fiukat bezzeg máshoz küldik enni) Mondjuk talán a szülők is felelősek néhány dologban, nem tudom.
2013. júl. 11. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!