Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élősködő távoli rokon, mit...

Élősködő távoli rokon, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal lakom jelenleg, ő már idős és ez érződik is rajta, könnyebben befolyásholható, kihasználható. Így sem könnyű vele, és nagyon szűk a lakás ahol vele élünk a barátnőmmel, de nemrég kijelentette, hogy a nagybátyjának a testvére (aki nem is biztos, hogy az akinek kiadja magát) idejön lakni.


Az a baj, hogy ez a rokon egészen eddig nem kereste fel az anyámat, nem is tudtunk se róla, sem a nagybátyjáról most meg hirtelen itt akar lakni. Félünk, hogy anyám befolyásolhatóságában a végén még ráhagy mindent, vagy megszokja, hogy ideköltözik ez a valaki, a végén még mi tartjuk el, vagy el is tűnhetnek dolgok a lakásból, ez nem játék.


De az a baj, hogy anyám annyira még nem idős, hogy hallgasson ránk, és szó sem lehet arról, hogy mi mondjuk meg, hogy ide kit hozhat és kit nem, szóval látszólag nem lehet lebeszélni a tervéről. Mit tehetnénk?


2013. szept. 20. 20:39
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Én 26 éves vagyok, édesanyám 62. Ráadásul szálltak már rá szélhámosok korábban, így nem is tudhatjuk, hogy a rokon, akit beengedünk a lakásba, valóban rokon-e, vagy ha szegről végről az is, milyen szándékai lehetnek.
2013. szept. 20. 20:40
 2/19 anonim ***** válasza:
18%
Az hogyan alakult ki, hogy a barátnőd ott lakik? Nekem már ez is furcsa...
2013. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
62 évesen még bőven eszénél van, testvérét csak megismeri. Ha a párodat, aki számára egy vadidegen oda engedte akkor az minimum, hogy a családtagot is befogad.
2013. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nézz utána az illetőnek, neten egy csomó mindent ki lehet deríteni. Ha lebukik, akkor anyukád is belátja a dolgot, ha nem, és valóban az, akinek mondja magát, akkor is tartsd rajta a szemed. Bár nekem már eleve sántít ez az egész, hogy a semmiből előkerül egy rég látott rokon, aztán hipp-hopp be is akar költözni. Résen kell lenni.
2013. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem, de nem tudom pontosan mit is tehetnék. Az a baj, hogy anyám néha jobban hisz idegeneknek, mint nekem, vagy boldogult apámnak...


A barátnőm egyébként belead a rezsibe, főzünk, takarítunk, segítünk neki. Anyám egyébként mentálisan gondozott, ez nehezíti a problémát, mert erről hivatalos papírunk még nincs... tehát volt már olyan is, hogy rám, vagy apámra hívott rendőrt amikor megijedt valamitől, neki még ügye is volt belőle. De ez nem tartozik ide...

2013. szept. 20. 20:52
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket az érveket magyarázd el anyukádnak is. Kérdezd meg mi lesz ha eltűnik valamitek, vagy ha más embereket is odacsődít a távoli rokon (már ha rokon) és hogy egyáltalán akar-e ilyen gondot a nyakába venni?
2013. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

5: Szerintem menj el akkor a kerületi Családsegítőbe, és kérj gondnokot, vagy ha Te akarsz lenni a gondnok, akkor azt is lehet.


Azért egy rokonról csak ki tudod már deríteni, hogy valóban az-e, akinek mondja magát... Évtizedek óta ismernie kell őt például az egész családnak, a rokonságnak!:)


A barátnőd milyen apropóból lakik ott?

2013. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ez nehéz ügy... de én minden követ megmozgatnék, hogy megakadályozzam. Anyukáddal szépen beszéld meg, hogy ha már be is engedi, kulcsot ne adjon neki, és semmi esetre se engedje, hogy a kedves rokon bejelentkezzen hozzátok állandó lakhelyre. Magyarázd el anyukádnak, hogy ilyen esetben soha az életben nem tudjátok majd kitenni.
2013. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Kezd elegem lenni belőled. Hétvégén jobban ráérsz ahogy elnézem. Hány kérdést fogsz még nyitni?
2013. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
62 évesen idős???
2013. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!