Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy élősködő ránk telepedett...

Egy élősködő ránk telepedett és nem hagy békén, hogyan lehetne lekoptatni?

Figyelt kérdés

A sztori egyszerű:

Összeköltöztünk fél éve a párommal, egy kedves kis utcában találtunk egy albérletet, és tök boldogok voltunk. Aztán egyszer csak mikor a párom kint kaszálta a füvet, egy hapsi leszólította, hogy kölcsönadja szívesen a fűnyíróját. Ez már így furcsa, na de nem baj, akkor még örültem neki, hogy milyen kedves tőle.

Aztán az volt a következő, hogy adjunk neki kölcsön 1000 Ft-ot, mert ez meg az meg amaz. A párom gondolkodás nélkül adott neki, aztán még én is, mert sajnos nehezen tudok határozott és bunkó lenni. Két hónapig nyomát se láttuk, aztán találkoztunk vele a Tesco előtt, ment pénzt váltani, és mikor megtette, visszaadta a pénzt. Megmondtuk neki, hogy ez volt az első és az utolsó alkalom.

De nem vette a lapot, és ránk szállt, mindig mindent kölcsönkér, nem egyszer kért már pénzt is, és nekem már elegem van belőle, akárhányszor elmondom neki, hogy nekünk sincs pénzünk (mert sajnos tényleg nincs), még mindig van pofája előadni, hogy nagyon nagy szüksége van most az igaz barátokra, akik önzetlenül segítenek neki. Ezért cserébe néha ad nekünk tojást és egy-két leselejtezett cuccot, amiről úgy gondolja, hogy méltó viszonzása annak, amit mi tettünk érte.

A legnagyobb baj az, hogy a párom baromi jószívű és naiv, naponta ezerszer megmondom neki, hogy nem akarom ezt a hapsit többet a házunkban meglátni, de ő mégis haverkodik vele. Együtt kávéznak, pálinkáznak, beszélgetnek, és beengedi a házunkba. A csávó annyira pofátlan, hogy reggel 6- este 11-ig bármikor képes becsöngetni, és mikor elküldöm a francba, még ő van megsértődve.

Mivel megmondtam neki, hogy nem vagyunk bank, így most a hátam mögött adogat neki kölcsön a párom. Mindig vissza is adja, nem erről van szó, de sajnos mi is nehéz helyzetben vagyunk, és minden forint számít. Képes még akkor is megcsapolni a pénztárcánkat, mikor az utolsó ezresünk van félretéve fizetésig, és addig nincs miből kaját vennünk.

És úgy állítja be az egészet, hogy nekünk is szükségünk van az ő segítségére. Amúgy megy vadidegen számunkra, semmit nem tudunk róla, még az igazi nevét sem, mert nevet változtatott, csak azt tudjuk hogy hol lakik, mert a szomszédunk.

Komolyan lassan fontolhatom, hogy elköltözök a páromtól, ha képes egy ilyennel barátkozni.

Most mellesleg éppen az évfordulónk van, és most is ott van nála valamit segít neki arrébb pakolni.

Szerintetek mit csináljak? Hogyan lehetne véget vetni ennek? Ha ellene szólok akkor önző p*csa vagyok aki minden pénzt magának akar és nem osztja meg senkivel. Ha mellette állok, soha nem lesz magánéletem.



2013. szept. 22. 12:53
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Miért?
2013. szept. 27. 13:56
 22/28 anonim ***** válasza:
Na azóta csak történt valami... mesélj :)
2013. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a szembe szomszédot (aki mellesleg az új főnököm is), hogy ismeri-e, és mesélte hogy hozzájuk is állandóan becsönget a cuccaival amiket csak úgy talál valahol vagy összeszed. Vicces.

Egyébként hozott nekünk új villanykörtét, mert az előszobai kiégett. Jó befektetés, mi? XP

Állítólag az apja kirakta otthonról szegényt, de most mégis ugyanott lakik. Akkora hazudós hogy nem igaz.

2013. szept. 27. 16:07
 24/28 anonim ***** válasza:
És a pároddal mi a helyzet?Mert,mi kivülállók már levágtuk a sóherságát nagy vonalakba.Sajnos a "haverotok" is egy viselkedési formulát gyakorolt be.Olyan,mint a gyermekbetegség:vagy bennemarad a párod,vagy kiheveri és többet nem kapja el.Itt jön a lelki immunrendszer kérdése.A párodé valamiért nem erős,különben egy ilyen fertőző lelket kivédett volna.Lehet,hogy most erősödik,de annak meg te leszel a "járulékos vesztesége",pláne,hogy az ismerős egy erős kórokozó.Én nem mondom rugd-e ki,vagy ne,tanácsot nem adok,csak leírom azt,amit a mondataidból le tudtam szűrni.
2013. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Sajna a párod tipikus balek,mindig megtalálják majd az ilyenek és kihasználják.Te viszont elég erős vagy,hogy az ilyen alakoktól távol tartsd magad,de nem a párod,sajnos.Ha nem tudod kirakni az életetekből,inkább költözzetek másik albérletbe.És nyugodtan vess be minden eszközt,amit tudsz,mert az ilyen haverok mindig csak rosszat hoznak ki a másikból.
2013. szept. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Ne hívd baleknak, ne sértegesd, mert nem az, csak kicsit gyenge jellem, de attól még nem balek, el sem tudjátok képzelni, mit megtett értem.

Most azt hallom, neki is kezd elege lenni a hapsiból, bár még nem tudom, mi hozta ezt.

2013. szept. 30. 20:57
 27/28 anonim ***** válasza:

Pedig balek, kedves kérdező. Jóindulatú, de balek. Majd néhány, az élettől kapott pofon helyrerántja.

Egyébként mesélj, mi változott?

2013. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Na hát van ám változás. Magára hagytam, nem szóltam bele többet, és egyszer csak megoldódott magától!

Egyszer csak feltűnt hogy egy ideje már nem csönget be a pasi, megkérdeztem páromat, hogy mi történt, és mondta, hogy semmi, csak elküldte a franca, mert elege van belőle.

Azóta próbálkozzott még párszor, most is csönget néha, de a párom elzavarja. Úgyhogy most jó minden.

2013. okt. 19. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!