Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet, hogy a lakótelepen...

Hogy lehet, hogy a lakótelepen olyan drága autók parkolnak az utcán, amennyibe egy lakás kerülne?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 09:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

van egy bajor 3 betűs autóm, abból is egy sport verzió.

igaz nem lakótelepen lakom, de az tuti, hogy ez egy státusz szimbólum, rengeteg ember megnézi , ki irigységből, ki ámul bámul.

a csajok oda vannak érte.

nincs ezen mit kertelni, rengeteg nőt köszönhetek ennek az autónak.

tuti ha villamossal mennék, észre sem vennének, de az autó, főleg ha mutatós, erősen vonzza a tekintetet...

2013. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Tesóm pl. lakótelepen lakik, de céges autója van. Jobbat kapott a pozíciója miatt, de arra nem telik, hogy puccos lakásba költözzenek, mert nem milliókat keres. Az átlagnál jobb fizetésből normálisan élnek, próbálnak kicsit félretenni, hogy egyszer majd tovább lépjenek.
2013. okt. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%

Vendégségbe jöttek drága autóval.


Meg miért érdekes, hogy kinek mije van meg miből él?

Ez ilyen rossz szokás, hogy összehúzott szemhéjjal lessük a többieket, hogy "navajonannakmibőltelllllikilyenekre"


Nem egészséges ezen agyalni szerintem.

2013. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Gyuricza Tibor válasza:
Azt se kell elfelejteni,hogy azért sok a céges autó ,amit lehet,hogy ha meg kéne venni nem igazán engedhetnék meg maguknak.
2013. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Vegyük pl. a volt szomszédomat, aki akkor volt szomszédom, mikor panel lakást béreltünk.


Panelban lakott, de egyébként pénzes volt. De minden oda kötötte, attól, hogy pénze lett vállalkozásból, meg asszony, gyerek, még viselkedésben egy maradt a lakótelep suttyói közül. Megvett a házban egy másik lakást is, mikor kellett a hely, és felújította milliókból meglehetősen giccsesre. Ebből jó környéken házat vagy egy nagy új lakást vehetett volna, de minek ha ő ott nem érezné jól magát? A lakótelepen meg feszíthet az új Audival.

2013. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Panel és panel között is van különbség. Mi is lakótelepen lakunk jó környéken. Sok a jómódú errefelé.

Amúgy nem értem mi ez a folyamatos leszólása a panelosoknak. Mitől jobb egy belvásosi, sötét dohos, hideg lakás, vagy egy külvárosi kertesház pottyantós wc-vel? A legtöbb ember nem a rózsadombon él egy palotában. Anyósomék a belvárosban élnek. Nincs az a pénz amiért beköltöznék oda.

2013. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Jártam már belülről luxus panelban... életemben elsőként 15 évvel ezelőtt egy ilyenbe hallottam először wifi-ről masszírozós fotelról, meg luxus zuhany kabinról amiben tv van. Leesett az állam. Ehhez akkor a panel előtt egy Grand cherokee jeep állt... és ez csak az anyuka autója volt, apuka külön bérelt garázst valahol. Magyarul az, hogy valaki panelban lakik az még nem árulkodik anyagi helyzetéről. Sőt! Jobb eséllyel van a panel mellett egy balatoni nyaraló a birtokában... stb... hétköznap nem érnek rá mert reggeltől estig dolgoznak. Hétvégén meg húznak a Siófoki nyaralóba.
2013. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már luxus panelban, de nekem ott olyan érzésem volt, mint ha a sz.art csomagolták volna be díszes csomagolópapírba, szóval nem igazán vágynék oda. Én ha panellakó lennék, előbb költöznék el, mint hogy akár egy középkategóriás kocsira cseréljem az alsó kategóriás autómat.
2013. okt. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kinek mi a fontos. Ez egy magyar sajátosság, turkálni más életében. Én például szeretnék kertes házat, de a feleségem inkább a panelt kedveli, kevesebb a gond vele, nem vonzza a "vidéki" életmód, nincs kerti meló, falevél, télen hó lapátolás - mondja.

Nekünk is volt egy idő, mikor annyit érő kocsink volt, mint a lakásunk értéke. Beleszerettünk, megvettük. Van akinek fontosabb egy jó kocsi, mint a lakás. Olyat is sokat látni, hogy ott van egy gyönyörű ház, mellette pedig az idősebb, használt autó. Az nem tűnik fel?

Azonkívül egy panelt is be lehet szépen rendezni, a belső kialakítás nem látszik az utcáról, azért mert panel, lehet igényes is belül. Aztán lehet valakinek több lakása is (mi is kiadtuk a régit), és onnan is jut jövedelemhez. Tehát panelban lakás nem jelent feltétlenül mélyszegénységet.

2013. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
4. Voltam. Most jutott eszembe, hogy nekem is van egy ismerős házaspár, akik panelban laknak, de van a Balatonon hajójuk és tavasztó őszig ott élnek a hajón. Évek óta ezt csinálják, ez a szenvedélyük, nekik pl. tényleg tök fölösleges volna még egy kertes ház. Ha valakinek van lehetősége kimozdulni, ellehet viselni a társasházi bezártságot. Mi laktunk egy ideig társasházban, nekünk nem jött be. Embere válogatja. Az autóra visszatérve, vannak olyan állások, amik megkövetelik a makulátlan megjelenést, ebbe bele tartozik a jó kocsi is. A mi 45 m2-es lakásunkat egy olyan fiatal pár vette meg, akik szinte mindig úton vannak, jóformán csak aludni járnak haza. Ettől független még mindig azt állítom, hogy tényleg van olyan is, akinek szép autója van, de a lakás minimál és a tehetség is.
2013. okt. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!