Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten mitől olyan marha...

Budapesten mitől olyan marha drágák az albérletek?

Figyelt kérdés

Nem régen kerültem fel Szegedről a fővárosba egyetemre, és nem tudom megérteni, mire fel olyan drágák az albérletek. Aláírom, hogy a fővárosról van szó, ahol, rengeteg egyetem van, kultúrális és szórakozási lehetőség, de szerintem ettől függetlenül a legélhetetlenebb, pszichopatákkal teli, koszfészek az országban. Múltkor olvastam, hogy a SZIGONY UTCÁBAN!!! 10 nm-es szoba, rezsi nélkül havi 30 ezer, a szigonyban, ahova akkor nem költöznék, ha nekem fizetnének érte. Kisf@szom nem kéne???


Szegeden végeztem az alapképzést, az ottani albérletem rezsivel együtt volt 25, Szeged egyik legszebb, kertvárosi részén, 12 nm-es szoba, a ház mindennel fel volt szerelve, és szerintem Szeged egy nagyságrendekkel különb, emberibb hely a fővárosnál, sajnos a sulis dolgaim alakultak úgy, hogy rákényszerültem arra, hogy Budapestre kellett mennem.



2013. márc. 7. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Nézd: Pest tényleg egy undorító hely, de sajnos az országot évtizedek óta úgy irányítják, hogy rengeteg dolgot csak Pesten lehet megoldani (csomó szak csak Pesten indul, munkalehetőségek sokkal kedvezőbbek stb.), ezért sokan olyanok is felkényszerülnek ide, akiknek amúgy esze ágában nem lenne itt lakni.

Szóval a lényeg, hogy rengeteg ember költözik fel az ország többi részéről és emiatt nagy az igény az albérletekre és hát az emberek, mivel rá vannak kényszerülve kiveszik drágán is, így nyilván akik kiadják a lakásokat élnek a lehetőséggel, hogy ha kiveszik a lakást ennyiért is akkor miért adnák olcsóbban...

2013. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

Csatlakozom az elozohoz meg hozzateve akovetkezoket.

A valsag elott 30-ezer votl egy pincelakas.A masik ok a fentebb emlitettek kozul hogy Pesten nagyobbak a fizetesek ergo ezt az arak is kovetik mert ugy gonoljak keresel te anyit hogy simman kicsengesd az oszeget.

Az egyetemistak meg szivnak a dragasag miatt hisz ok ugyanolyan korulmenyek kozott kell eljenek (az arakat ertve) mint egy jol kereso Pesten lako diplomas vagy szakmunkas.

2013. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

"sajnos a sulis dolgaim alakultak úgy, hogy rákényszerültem arra, hogy Budapestre kellett mennem." Látod kedves kérdező, ezzel választ is adtál a saját kérdésedre! Mindennek oka, az az elmebeteg fővároscentrizmus, ami rajtunk kívül nagyon kevés országra jellemző a világon. Ez a rendszerváltással lassacskán ugyan kezd leépülni, és kezd Debrecen, Szeged, Pécs, Győr, stb, "felemelkedni", de olyan előnyben van minden téren velük szemben a főváros, hogy hosszú évtizedek kellenek, mire egyáltalán jelentősebb mértékben mérséklődik a különbség a főváros és a "vidék" között (ezzel a vidék kifejezéssel is sok bajom van, de ez már egy más téma).


Abban viszont teljesen igazad van, hogy ha körülményeket nézzük, azt, hogy milyen környéken van mondjuk Szegeden és milyen környéken van Pesten egy albérlet, Pestnek még olcsóbbnak kéne lennie. A fizetések tényleg magasabbak, de egy átlag csóró magyar egyetemista, aki egy gyorsétterem mosogatójánál összegörcül a tanulás mellett pár tízezer forintot havonta, annak abból max. a rezsire és a kajára telik, persze ez a főbérlőket nem igazán izgatja.

2013. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*összegürcöl
2013. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Valóban nagyon el vannak szállva az árakkal. Egy sima két szobás lakásért annyit kérnek, mint nálunk (megyeszékhely) egy kertesházért.

Kihasználják erősen, hogy százszor több a munkalehetőség, a szórakozási lehetőség, az oktatásról, egészségügyről már nem is beszélve.

2013. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kovpet ***** válasza:
100%

Nem az albérlet a drága, az emberek pénze kevés.

Egy 10 milliós lakást havi 60-ért (plusz rezsi) kiadni (rendesen leadózva) rosszabb, mintha betennéd a bankba azt a tíz misit lekötve. A kockázat meg nagyobb. Sokkal nagyobb. Akkor miért lenne üzlet havi mondjuk 40-ért kiadni?

2013. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Erről hallottál már?

[link]

na, ezért

2013. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Azt tudom tanácsolni, hogy vagy vegyél vissza az arcodból, vagy húzz vissza Szegedre a "kisf@szoddal" együtt. Van itt elég köcsög, nincs szükség több olyanra itt, akik csak úgy tudnak hozzáállni a városhoz, hogy "pszichopatákkal teli koszfészek". Az albérleteket meg nem egyházak vagy alapítványok adják ki, hanem olyan emberek, akik nyereséget szeretnének elérni, nyilván annyiért adják ki, amennyiért kiveszik, illetve ami legalább annyi pénzt hoz, mintha bankba rakná. Lehet egyébként koliba is menni, ha nem tetszenek az árak, az olcsóbb, vannak a városban és "a legszebb kertvárosi részeken is". Ja hogy akkor mással kell osztoznod esetleg egy szobán? Hát hidd el, hogy az itteni megnyilvánulásod alapján nagy esély van rá, hogy magadnál nagyságrendekkel különb emberrel kerülsz egy szobába.
2013. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Úgy bizony, ahogy az utolsó írja! Az csak a saját igénytelenséged takarja, ha Budapestből csak ennyit látsz! Ja, ha arra vársz, hogy egy nyugdíjas otthon izgalmával teli, ingerszegény, átlagos magyar vidéki városban élj, akkor rossz helyen vagy barátom. Szeged tényleg sokkal biztonságosabb és tisztább, de én valahogy egy hét után már az ereimet vagdostam volna fel. Ez van! Az egyetlen valamirevaló nagyváros az országban Budapest. A kultúra, a szórakozás, az önmegvalósítás központja, mely mindig újat tud mutatni, szemben, a szerintem dögunalom Szegededdel, és ezt meg kell fizetni! És amúgy mitől olyan hihetetlen koszfészek??? Menj ki pajtás Londonba, New Yorkba vagy Párizsba, aztán ajvékolj amiatt, hogy Budapest koszos és veszélyes! Én 11 éve itt élek, és még élek! Ráadásul szerintem tök ugyanolyan átlagos arcok vannak itt is, mint egy vidéki városban; nyugdíjasok, iskolások, dolgozók, teljesen normális emberek! Annyi, hogy nem kell hajnalban a szigonyon vagy a Teleki téren csavarognod, és nem lesz semmi bajod!

És nem mellesleg, nagyon is lehet találni normális áron, normális helyen lévő, emberi albérletet, csak fel kell emelni a s*gged! Én jelenleg, egy rezsivel együtt 35 rongyba kerülő szobában vagyok, a Flórián téren, ami szerintem elég nyugis környék, és a főbérlővel meg szinte baráti a viszonyom!

2013. márc. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kiad-lak ***** válasza:

Az árakat a piac szabályozza. Azt viszont te döntöd el milyen árkategóriában keresel.

Ha utálod a fővárost, azon nem tudunk segíteni.

Mellesleg itt bármilyen környezetben élhetsz ami szimpatikus, falusi, kisvárosi, lakótelepi, hegyvidéki, történelmi. Mi kell még?


Keresési tipp:

Google: "albérlet"

Első oldalon megtalálod az itteni nevemmel megegyező oldalt.

15 válogatott adatbázisba tudsz egy helyről belépni.

Amit ezekben nem találsz meg, az nincs is.

2013. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!