Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért kell ezt csinálni?...

Miért kell ezt csinálni? Többi lent.

Figyelt kérdés
A szomszédom egy 80 éves néni, aki nagyon unatkozik otthon ezért naponta többször átcsönget (renszerint mikor alszik a kisbabám), hogy tájékoztasson az aktuális vérnyomásáról és az időjárásról. Ha én nem nyitok ajtót, akkor körbecsönget mindenkit az emeleten. Sokan már nagyon unjuk. Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mivel lehetne erről leszoktatni? Elég rossz alvó kisfiam van, örülök ha 1-2 órát nyugodtan végigalszik. De szegény néninek ha kinyitom az ajtót, olyan hangosan mondja a magáét, hogy a 10. emeleten is hallani :S

2013. okt. 22. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Párszor még udvariasan végighallgatnám, de ha valóban ennyire rámtelepedne én vagy sosem nyitnék ajtót, vagy kinyitnám, hogy megnézzem ki az, majd durva szavakkal elküldeném és bevágnám az ajtót.

Inkább utáljon és ne zaklasson.

2013. okt. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az előző albérletünkben az alattunk lakó néni volt hasonló.

Egy idegbeteg banya volt, minden pici hangra feljött reklamálni, már akkor is, ha főzés közben véletlenül leejtettem a fedőt a padlóra.

Egyszer munkából hazaérve jött utánam, hogy ne húzogassuk a székeket, mert borzalmas volt neki ezt órák óta hallgatni.

Mondom, hogy ez érdekes, mivel én most értem haza, férjem még dolgozik, így az üres lakásban max. a szellemek közlekedhettek.


Mi egy idő után kikötöttük a csengőt, így ha ismerős jött max. kopogott, de legalább nem idegesített a csengő zaja.

2013. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
58%

egyszerűen mond meg, hogy nem érsz rá csevegni, mert ilyenkor alszik a babád és neked is ilyenkor van időd elinténzni a mosást, főzést... nem baj, ha nem igaz, de ez legalább kegyes hazugság.

és kérdezd meg, hogy miért nem jár nyugdíjasklubba :)

2013. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kinyitnám, de nem engedném be, hanem mielőtt elkezdi mondani megmondanám hogy elnézést, most nem érek rá. Aztán választ sem várva becsuknám az ajtót. Előbb-utóbb meg fogja unni.
2013. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

megertelek teljesen, de mindentol fuggetlenul sajnalom a nenit is.

valoszinuleg a kutya se nyitja ra az ajtot es igy probal csokkenteni a maganyan. pl. ha otthon elesik, eltorik valamilye kb ehenhalhat es csak akkor vennek eszre a szomszedok amikor a hullaszag mar a beteritene az emeletet.

amit irtak az jo otlet, kosd ki a csengot.

egyebkent meg ha a szomszedokat is zavarja, akkor beszeljetek ossze, h ki mikor kopog be a nenihez, hogy megkerdezze hogy van. szerintem ha lennenek akik kicsit torodnek (torodes alatt azt ertem h nqaponta negyed orat-felorat raaldoz az idejebol arra h beszelgessen vele kicsit, es ehhez szokna hozza a neni, akkor nem menne hazhoz egy kis emberi kapcsolatert.

2013. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy kell bekötni a csengőt ,hogy bent legyen rajta egy kapcsoló ami kiiktatja. Mi így szoktuk. Ha nyugalomra vágyunk akkor csengő kikapcs, se hittérítő ,se házaló ,se szomszéd nem tud csengetni.
2013. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!