Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiket nem várnak vissza...

Akiket nem várnak vissza munkahelyre, mit fogtok csinálni? Gondolkoztatok már rajta, van valami tervetek?

Figyelt kérdés

Gondolok olyanokra,akiknek tuti megszakad a munkaviszonyuk mikor visszamennek,vagy akiknek eleve nem volt munkájuk.

Én szeretnék valamilyen tanfolyamot elvégezni míg itthon vagyok,aztán meglátjuk....igazából a lényeg az lenne,hogy ne 8-10 órában kelljen dolgozni, sajnálom,hogy nincsenek részmunkaidős állások...jó lenne ha nem csak hétvégén tudnék érdemben együtt lenni a gyerekekkel.


2013. okt. 9. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Tanulj amíg otthon vagy és több lehetőséged lesz 3 év múlva munkába állni.

Részmunkaidős állások vannak csak meg kell találni. Egyetemi menzán 4 hónapig hirdetek 6 órás pénztárosi állást mert a kutya nem jelentkezett rá,míg végül egy nyugdíjas elvállalta. Szóval van munka.

2013. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
amúgy azt hallottam van valami "kismama kedvezmény".Ez tényleg létezik?Ha igen,hogy lehet igényelni?
2013. okt. 9. 22:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első munkahely ahova felvesznek ott a munkáltató adókedvezményt kap.
2013. okt. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kíváncsicska ***** válasza:

Keresni kell kitartóan,Én vendéglátóztam a baba előtt, abba nem mennék vissza, most a kereskedelembe tudok visszamenni 4 órában.Igen nagy kedvezményeket kap a cég.Ha 4 órába vesz fel akkor 50000Ft kedvezmény jár utánad, ha 8 órában akkor 100000Ft.Ezt most olvastam.

Időben neki kell állni keresni,és nem szabad feladni.

2013. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
épp néhány napja szűnt mega munkaviszonyom,így sehová nem várnak vissza,igaz még van 2 évem a gydből,hiszen most kezdődött,de már most tiszta ideg vagyok,hogy mi lesz. munkalehetőség még csak-csak akadna a legközelebbi városban lévő gyárakban tudnék műszakolni,ami nem is esne nhezemre,a gyeek előtt is ezt csináltam. csak akkor a lurkót nem tudnám hová tenni. óvoda 8-kor kezdődik,fél4-ig tart. sehogy nem tudnám megoldani,hoogy hozzam-vigyem... apa egész nap dolgozik, nagyszülők messze, babyszitterre meg nem akarok keresni. így ez alatt a 2 év alatt majd megpróbálunk valami vállalkozást indítani, ötlet van csak tőke kell hozzá.
2013. okt. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

engem nem érint a kérdés, de az egyik kommentelő kérdezte, hogy van-e kismamakedvezmény.

Igen van: az ún, munkahelyvédelmi akcióterv 4. pontja.

Keressetek rá a neten, hasznos infó.


Lényege: gyesről visszatérő munkavállalónak nagyjából 100 eFt bruttó bérig 1 éven át a szociális hozzájárulást (a korábbi munkáltatói egészség és nyugdíjbiztosítás összevonásából jött) nem kell megfizetnie, majd ezt követően lépcsőzetesen fogy el a kedvezmény.

Magyarul ugyanannyi dolgozónak fizetett bruttó bér mellett egy gyesről visszajövő kismama alkalmazása a cég számára kifizetődőbb.

Ezt a lehetőséget érdemes akkor is megemlítenetek, ha a régi helyre sikerül visszakerülni- hiszen így kevesebbe kerültök a munkáltatótoknak- hátha ezt valmailyen béremelésre vagy legalább a munkahelyetek megtartására fordítja. Esetleg állásinterjún kis cégnél is hasznos lehet- ahol ezekkel annyira nincsenek képben.

Minden jót nektek.

2013. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem egy okj-s tanfolyamot, remélem jó lesz valamire. Teljesen más, mint amit a terhesség előtt dolgoztam.
2013. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4 gyerkőcöm van,így maradhatok itthon anyaságin,utána meglátjuk. Van még 7,5 évem addig :-)

Tanfolyamot nem végzek,mert túl hülye vagyok hogy sikeresen fejezzek be akár csak egyet is :-)

Másik munkahely nincs kilátásban,nehéz felénk elhelyezkedni,távol a megyeszékhelytől,de a másnak jó a közmunka,akkor jó lesz nekem is,ha más nem marad!

2013. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a sok választ:)

Nekem 2 fiam van,még 1 babát szeretnénk, addig szerintem itthon vagyok...de hogy utána mi lesz az kiderül,minden esetre ötleteim vannak,tőke kell hozzá,de ahogy látom tényleg időben kell elkezdeni gondolkozni!

2013. okt. 10. 13:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Szép ez a kedvezmény, de ahol minden tekintetben megfeleltem a álláshirdetés feltételeinek, még a támogathatóság is klappolt, mégsem hívtak be interjúra sem :(
2013. okt. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!