Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pestiek! Nem gondoljátok,...

Pestiek! Nem gondoljátok, hogy kicsit beképzelt a ti városotokon kívül mindent vidéknek hívni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 17:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Hááá ééén maaaha ééééteeemess pösti gyerök vajok, há ezééé csak én nem vajok paraszt! Höh!!
2013. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg ez a legfőbb téma amin vitatkozni lehet? Szerintem tényleg szánalmas hogy ez a legnagyobb probléma. És akkor jön az hogy a pestiek lenézik a vidékieket.

Erről szó sincs.

2013. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim válasza:

De teljesen az.

Hiszen a lakosságnak csak kb. 20%-a pesti.


Ez inkább nyelvészeti, mint kultúrális kérdés. Ugyanis nem arról van szó, hogy a puszta, vagy a paraszt kifejezéseket használnák, hanem arról, hogy a vidék szó jelentése átalakult, és már azt jelenti, hogy "Budapesten kívül", vagy "Nagyvároson kívül".... Tudom Miskolc sem éppen kisváros.

2013. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
49%
Nem vagyok pesti,de én is vidéknek hívok más települést.Szerintem nincs evvel semmi baj,Budapest a főváros.
2013. dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim válasza:
74%

A Budapesten kívül élőknek meg miért kell mindenkit pestinek hívni, aki nem ért a mezőgazdasághoz? Miért kell sokaknak az összes mai Románia területén élő magyart székelynek hívni, miközben alig a felük székely? Miért kell a kárpátaljai és erdélyi magyaroknak minden Csonka-Magyarországon élő embert táposnak hívni?


Mert ez az elnevezés. Kész.

A Budapesten élők Csonka-Magyarország minden területét vidéknek hívják, ami nem tartozik Budapesthez közigazgatásilag. Nincs ebben semmi sértő. Ha köröcnek hívnák, jobb lenne? Csak egy szó minden pejoratív tartalom nélkül. A többi városban élő pedig gondolom a falusi területeket érti vidék alatt.


Egyébként Budapestnél tízszer kisebb Szeged és Miskolc, a többi város pedig még kisebb. Debrecenhez pedig egy csomó nem oda tartozó részt csatoltak, anélkül kisebb, mint Szeged vagy Miskolc. Budapesten többen élnek, mint a többi megyeszékhelyen összesen.


Ettől függetlenül nem kell felkapni a vizet.

2013. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Fastfox1978 válasza:
61%
A tény az tény... Van BPest, és van vidék. Én is így reagálok a dolgokra ( DE EZ NEM AZT JELENTI HOGY A PARASZT SZÓ CSAK VIDÉKIEKRE VONATKOZIK :) ). Ismerek egy két embert akire a paraszt kifejezés gyenge lenne, mégis Pesten lakik. Ez hozzáállás, és nevelés kérdése.
2013. dec. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Krill ***** válasza:
75%

Nem gondolod hogy néhány "vidékinek" furcsa komplexusai vannak? ;-)


Hidd el, Pesten is legfeljebb pár agyatlan idiótát érdekel, hogy a Budapest vége tábla mögött laksz, nem ebből áll az életünk.

Ha ezen szenvedsz akkor most szólok, hogy lesz még pár trauma az életedben, mert ha ezeket figyeled, akkor fogsz még sok ilyet találni.

Pl. belvárosi lenézi a külvárosit, budapesti a vidékit, debreceni a balmazújvárosit, magyar a cigányt, mérnök a bölcsészt, bölcsész a mérnököt, férfi a nőt, idős a fiatalt, pénzes a kevésbé pénzest.


Amikor ezekkel kezdesz foglalkozni, önmagadat hozod alárendelt szerepbe, saját magadat helyezed egy alárendelt helyzetbe.

2013. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
79%
Magyarországon nincs akkora város, amely összehasonlítható lenne Budapesttel, az élet is teljesen más. Szolnoki vagyok, de ha Pesten kérdezik vidéki vagyok e, azt mondom igen. Örülök h nem pesti.
2013. dec. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

A párom pesti belvárosi gyerek, én debreceni. Viccből általában kukoricásnak szokta hívni a helyet, ahol felnőttem. :) Egyszer nagyon komolyan - de tényleg mindenféle bántó szándék nélkül - megkérdezte, hogy csatornázva van-e a városrész, ahol laktam. Azt feleltem neki, hogy azért a fővároson kívül is fejlesztik az országot, sőt, aszfaltozott utaink is vannak. :D

Akármikor hazamegyünk, valahogy mindig az a vége, hogy:

- itt olyan nyugis, csendes minden

- itt nincsenek barom autósok, akiknek tökmindegy, hol járnak, keresztülmennek mindenkin

- itt olyan tiszta levegő

stb.

Nekem az a tapasztalatom, hogy azok a fővárosiak válnak beképzeltté, akik nagy nehezen vidékről Budapestre költöztek, aztán mindenkinek azzal villognak. Az echte budapestiek tök normális emberek. :)

2013. dec. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
70%
Én nem gondolom. Budapesten élek, és vidékinek mondom magam, mert vidéken nőttem fel. Semmi degeneráció jelentése nincs a vidék szónak. Ha így vesszük, minden szót használhatunk más-más hangsúllyal. Lehet pozitív, és negatív töltésű. Konkrétan te negatívként éled meg. Ez már egyéni szoc. probléma :)
2013. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!