Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pestiek! Nem gondoljátok,...

Pestiek! Nem gondoljátok, hogy kicsit beképzelt a ti városotokon kívül mindent vidéknek hívni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 17:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%
Há' én paraszt vajjok, de nyem pejjoratíjje ja jááám! ;)
2013. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
64%
Ennyi erővel a budaiak is fel lehetnének háborodva, hogy őket is lepestized, holott ők Budán élnek ;)
2013. dec. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem gondoljuk.

Sőt az a szegedi sem beképzelt, aki vidéknek hívja Tápét, vagy más nem szegedi települést. A debreceni sem beképzelt, aki Encset vidéknak hívja, és a győri sem, aki Abdát hívja vidéknek.

Olyan szém a magyar nyelv, miért lenne ciki használni?


#19

Szerencsés vagy. Én pesten lakom, mégsincs csatorna. De legalább fizetek csatornadjat (mondom nincs csatorna).

2013. dec. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
100%
Én pécsi vagyok, a múltkor véletlenül konkrétan Budapestet hívtam vidéknek.:) "Elutazott a főnököm vidékre" - mert nincs a városban. Ennyi. Hogy Budapestre vagy máshová ment, érdektelen. Nincs, és kész...A budapesti telefonáló mondjuk nem így látta, azt hiszem, sokkoltam :)))
2013. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Hát azért az a bp-i élet szörnyűűű.... Ahhoz képest már az agglomeráció is vidék, mert amit néhány bp-i ember szörnyű. Sok hülye van ott. (Népsűrűségből következik, vidéken is van hülye, csak ritkábban.)


http://www.youtube.com/watch?v=BeHACk_lZCs

2013. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
....éééééés? mondják csak, a mocskot, füstöt ők nyelik, no, meg ők ülnek órákat a dugóban mert ugye Bp.-en már minden rekonstrukcióra szorul......aki ezt KÉNYTELEN eltűrni, engem bárminek nevezhet :) Ha megfigyeled onnan mindenki menekül...ha lehetősége van....minimum a perifériára...
2013. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
12%

Budapesti vagyok, ott születtem és csak az egyetem miatt élek lent vidéken. Igen vidéken, nekem Pécs vidék BP-hez képest. :)

(szerintem amúgy szép szó a vidék, mint pl a szemipermeábilis , nekem ha azt mondják vidék mindig gyönyörű tájra, csendre és nyugalomra gondolok nem parasztokra, bűzre, állatcsordákra, elmaradottságra.)

Ahogy valaki megírta (19.?), azért mondom vidéknek mert kisebb, mert hasonlóan vidék érzésem van (kb mint a legtöbb BP-nek ha elhagyja BP területét)

Plusz BP-n belül is vidékeznek, nekem is az egyik volt barátom belvárosi volt és kijött hozzánk a perem kerületbe és tolta , hogy mekkora vidék (viccből csipkelődtünk ezen, ő sem rosszindulatból!!) mégsem gondolom, hogy ez mekkora tahóság, csak viszonyítás kérdése, mert a belvároshoz képest tényleg az a külváros. Nem tudom fel lehet e fogni.

EBBŐL EKKORA PROBLÉMÁT? ATYÁM!

Inkább a vidékieknek vannak komplexusaik :SSS

2013. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
47%
Jah és egyetértek az előző hozzászólóval, hogy ennyi erőből akik Budán élnek ki lehetnének akadva, mekkora tahóság a vidékiek részéről,hogy le merik őket pestizni, mikor BP nem csak Pestből áll, hanem Budából is és ők budaiak :D:D::D:DD
2013. dec. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#28

Egyszer, amikor még nem sok fogalmam volt Budapest felépítéséről, elrendezéséről, "lepestiztem" egy 2. kerületit. Hát igencsak kikérte magának. :))

2013. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Sakurai Tomoki válasza:
olyan könnyen beszélnek a pestiek hogy a "vidék" szó nem kellemetlen de ha 1 pestire azt mondanám vidéki beperelne amúgy meg azért komplexusosak a vidékiek mert szeretnének Pesten lakni vagy is ez az én véleményem de mégse tehetem meg mert ugye nem vagyok olyan gazdag hogy pesten akár albérletet váltsak
2015. márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!