Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pszichésen beteg felső szomszé...

Pszichésen beteg felső szomszéd miatt elköltöznétek?

Figyelt kérdés
Most vettük a lakást, 5 évig nem lehet elpasszolni, de azon gondolkodom, hogy kiadom, és keresek magunknak albérletet. Tudom, hogy gyáva megoldás, de nem akarom rettegésben leélni az életemet. A párom rengeteget dolgozik, keveset van velem, félek itthon. Tegnap beszálltam mellé a liftbe (nem tudtam, hogy ő az, eddig csak az üvöltését hallottam), de ahogy becsukódott az ajtó, rájöttem. Nagyobb darab a nő, elég zavaros a tekintete, a hangja is furcsa volt. Megnyomtam a gombot, és elkezdett ilyen visszafojtott indulattal teli hangon beszélni, hogy már be volt nyomva a gomb, nem? Mikor meg kiértünk a házból, ilyen daloló hangon megköszönte, hogy tartottam neki az ajtót és elköszönt. Normális szomszédom mesélte, hogy valamelyik nap a buszmegállóban vmi váltságdíjról ordítozott, képzeletbeli embereket szid képzeletbeli gonosztetteikért. Szerintetek skizofrén? Gyerekkoromban anyu pszichiátrián volt, 9-10 lehettem, mikor jártam hozzá (egyedül), találkoztam furcsa emberekkel, és már akkor is rettegtem tőlük. Valahogy túl kéne billennem ezen?
2013. dec. 5. 05:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A leírásod szerint "csak" kiabál meg beszél összevissza, ez általában nem fizikai agresszívitásra utal.

Az, hogy skizofrén-e, ennyiböl nem lehet megállapítani (nem véletlen, hogy egy ilyen diagnózishoz hosszú ideig tartó kivizsgálás szükséges még szakembernek is), ezt egy laikus nem fogja tudni megmondani, de nem is lényeges.

(Mellékesen a szomszédok pletykáira nem adnék sokat, mert a legtöbben igencsak rosszindulatúak.)


Az, hogy megvettél egy ilyen lakást, a te bajod, el kellett volna gondolkodni azon, hogy miért annyira olcsó, mert az ilyesminek mindig valami negatív oka van. (a vásárlás elött kellett volna a szomszédokat megkérdezni, hogy miért akarják ennyire áron alul eladni, meg párszor különféle idöpontokban a házban körülnézni, hallgatózni, hogy milyen a szomszédság)


Elvileg ki tudod adni, de az albérlö sem fog sokáig ott maradni, ha tényleg hangos(ak) a szomszéd(ok). Szóval a lakás nagy valószinüséggel üresen fog állni, túl sokat nem várhatsz másoktól sem.

2013. dec. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A szomszédok a rosszindulatúak, de te azon pörögsz, hogy jobban utána kellett volna néznem, mit veszek meg? Imádom az embereket. :)

Nyilván nekem is számtalanszor eszembe jutott már, hogy elcsesztem, de köszi, hogy az orrom alá dörgölöd.

2013. dec. 5. 09:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen kérdező, ez jellemző az átlagmagyarra, utólag baromi okos, arra meg nem emlékszik, amikor őt verték át sokkal jobban.

Ez egy terjedőben lévő újfajta üzleti húzás, miért nem néztél utána, hogy szart veszel? Te vagy akkor a hülye...

Vagyis minimum végezzél el előtte egy 4 éves OKJ tanfolyamot, amit vásárolni szándékozol, hogy napi szinten informált legyél.


Nehéz egy helyzet, nekem is van egy kretén szomszédom, az egész környék irtózik tőle, de valami oknál fogva elkezdett költözködni innen, valószínű nagy volt a nyomás már rajta.

Ha háborút indítasz ellene, magadat teszed tönkre egy ilyen emberrel, ha meg megbarátkozol vele, akkor is.

Ha már nagyon zajos, ismeretlenül bejelentést kell tenni a jegyzőnél, vagy a rendőrségen.

2013. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!