Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek/félünk a szomszéd...

Félek/félünk a szomszéd fiútól. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Kisbabánkkal élünk egy társasházban, kicsi, mindenki ismer mindenkit, több szomszéddal össze is járunk néha, nagyon jó a közösség. Viszont felettünk lakik egy anya a 20 éves fiával. A fiú sajnos beteg. Senki nem tudja, hogy pontosan mi a baja, nem konkrétan szellemi fogyatékos, de kisegítőbe jár, mindenki azt hitte sokáig, hogy olyan 13-14 éves lehet, aztán kiderült, hogy 20, furcsán beszél és vannak nagyon furcsa dolgai. Mindenki pozitívan áll hozzá, senki nem problémázik rajta, elfogadtuk, hogy ilyen. Az anyja nem beszél róla, szinte soha nincs otthon. 1-2 hónapja kezdődött, hogy halljuk, agresszív kitörései vannak a fiúnak. Múltkor olyannyira, hogy délután ledőltem, és felébredtem arra, hogy fent csapkod, ordibál az anyjával, hogy kussolj be, megöllek stb. és mindent dobált, zúzott. Nagyon megijedtem, és kb. füleltem, hogy hívjam-e a rendőrséget, mi történik. Ez azóta többször megismétlődött. Akik régebben itt laknak, mondták, hogy ez régebben is előfordult már.

A másik: elkezdett hozzánk lejárni. Naponta 5x keresi a férjemet mondvacsinált ürügyekkel, lehetetlen dolgokkal. Éjfélkor dörömböl az ajtón (anyja persze nincs itthon), és már többször, már erélyesebben is mondtuk neki, hogy alszik a gyerek, ne zavarjon. Ha nem nyitunk ajtót, akkor addig csinálja, amíg oda nem megyünk. Múlt héten történt, hogy férjem elment munkába és elfelejtettem bezárni az ajtót. Éppen fürdeni készültem, már csak egy bugyi volt rajtam, kopogott, nem reagáltam, erre benyitott és bejött. Kiakadtam és kizavartam. Mások is mondták már, hogy kérdés nélkül bement hozzájuk.


A fő dolog, amiért feltette a kérdést (és bocsánat, ha hosszúra sikerült), igazából elkezdtem félni, hogy egyszercsak valami ámokfutást rendez a lépcsőházban, vagy ránk ront és csinál valamit, ha bekattan. Elkezdtünk félni. Annyi ilyet hall az ember. Mit lehetne tenni? Az ajtót természetesen zárjuk, de múltkor is, mentünk le sétálni a babával kettesben, és ott gubbasztott az ajtónk előtt nem messze, magábafordulva... Komolyan aggódom, de azt is tudom, hogy ebben az országban addig nem lehet tenni semmit, amíg nem történik valami nagy baj.



2013. jún. 9. 11:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

Az első,hogy ne haragudjatok rá,mert beteg. Ha nem lenne beteg,nem csinálná ezeket,sőt,ha felfogná,mit csinál,elszégyellné magát.

Az anyjával beszéljetek mindenképp. Mondjátok el ezeket a történéseket,hátha megnyílik,és elmondja,hogy mi a pontos betegsége a fiának,és hogyan tartják kordában.

2013. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem harag van bennünk, hanem félelem és idegesség, mert roppant zavaró és kezelhetetlen a helyzet. Az anyával próbáltunk már beszélni, de elzárkózik, nem akar tudomást venni a dolgokról. mint írtam, nincs is itthon sokat, már úgy látjuk, hogy menekül otthonról, besokallt, nem bírja. Elejétől kezdve egyedül neveli a gyereket...
2013. jún. 9. 12:01
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Azt elhiszem,hogy nem bírja. Lehet,hogy le is tenné ezt a terhet,ha tehetné,csak nem teheti,mert ő az anyja. Milyen fájdalom lehet egy anyának,ha a gyereke ilyen!

Nekünk is van szellemi sérült ismerősünk,és róla is úgy kellett kitalálni,hogy az,mert nem egyből látszott,az anyja pedig elzárkózott,nem beszélt róla.

Akkor pedig borzasztó kedvesen,egy tálca sütivel menj fel,amikor otthon van az anya,és kérd meg,hogy hadd beszélhess,mint anya az anyával. Ne rögtön azzal kezdd,hogy miket csinál a fia,mert azt támadásnak veheti,én is hülyeséget írtam az előbb. Hanem talán előbb mutasd ki,hogy aggódsz a fiú miatt,nehogy kárt tegyen magában,ha jól látod. Így nem kinyilatkoztattál az anyának,hanem meghagytad a tévedés lehetőségét,hogy tévedhetsz is. Ez nagyon udvarias,talán megnyílik rá.

2013. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Huh elég kemény helyzet.. Ha nem egy beteg fiúval lenne ,dolgotok ,akkor simán meg tudnátok vele beszélni a dolgot , de így nagyon nehéz lesz.. Szerintem tűzettek ki egy napot amikor nem zavarna ha átmenne hozzátok , és beszéljétek meg vele ,hogy csak akkor jöhet.Ez alatt mondjuk egy pénteki vagy egy szombati napra gondolok.. Szerintem ,jobb ha csak egy héten egyszer biztosan jön ,mint a hét minden napjában azon stresszelni ,hogy vajon mikor toppan be. Csak az a gond ,hogy ez teljesen nem rajtatok múlik.. :S
2013. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Hát érthető a félelmed,amikor ilyen dühkitörései vannak ki lehet hívni a mentőket,elviszik kényszer gyógykezelésre, ott legalább foglalkoznak vele és gyógyszereket is kap.Ez lehet egy megoldás ,ha már az anyja sem nagyon törődik vele.
2013. jún. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 dani900 ***** válasza:
86%
Önmagatok védelmére meg vegyél paprikasprayt-t, ha tényleg eldurvulna, azzal le lehet állítani, és nem teszel maradandó kárt benne, és ő sem tud bennetek.
2013. jún. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon rossz ötlet kijelölni egy napot, amikor lemehet. Csak biztatásnak venné, és biztos, hogy nem tartaná be. A paprikaspray nem hülyeség, és lehet, hogy a rendőrséget is ki kéne hívni, amikor halljátok, hogy fent őrjöng. Név nélkül lehetőleg, ne tudja, hogy ti voltatok.
2013. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hallod, ha nálam döngetné éjfélkor az ajtót, én rendőrt hívnék.
2013. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Igen, a spray jó ötlet, megfogadom. A nap kijelölés több szempontból sem jó: az egyik, amit az utolsó válaszoló írt, hogy úgysem tartaná be. Volt már olyan, hogy mondtuk neki, jöjjön ekkor és ekkor, és akkor tudunk segíteni (holnap este), és itt volt 20 perc múlva megint, hogy akkor most tudnánk-e. Múltkor lejött, hogy adjunk neki filmeket, adtunk neki 6-ot, és megjelent 2 óra múlva, hogy megnézte az összeset, adjunk még. Másfelől: őszintén, nem szeretném, ha jönne rendszeresen. Én elfogadom, hogy ő ilyen és itt lakik, de nem akarjuk, hogy jobban az életünk része legyen, szóval nem akarom, hogy hetente itt hédereljen nálunk, amikor végre szabadnapja van a férjemnek. És mint írtam, sajnos ez sem lenne kitétele annak, hogy hívatlanul beállítson máskor is.

A rendőrséget, ha kihívjuk, akkor sajnos egyértelmű, hogy mi voltunk, mert mi lakunk a legközelebb, biztosan elővenne minket. Ettől meg méginkább félnék.

2013. jún. 9. 16:30
 10/19 A kérdező kommentje:
8-as, és mit csinál a rendőrség egy ilyenért? Azt mondja, hogy ejnye bejnye kisfiam, ilyet ne csinálj, aztán másnap megkeres minket dührohamok között?
2013. jún. 9. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!