Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hat egy kutyára a...

Hogyan hat egy kutyára a nyugtató? Kezelhetem a kutyát nyugtatóval?

Figyelt kérdés

A szomszéd kutya idegbeteg, a szomszédnak már szóltam, hogy vigye kutyaiskolába, vagy legalább sétáltassa meg, de azt mondta ne üssem bele az orrom, ez az Ő dolga. A kutya láncon, de néha "sétáltatás" céljából havi 1-2x éjszakára elengedik. (éjszakára, kb 10 kor leveszik a láncát mikor haza jönnek, majd valamikor visszarakják) volt hogy mentem el reggel, és akkor is szabadon mászkált az udvaron. Ja, és kitud ugrani az utcéára. Még nem láttam senkit megtámadni, de ki-be ugrik amikor csak akar!


Próbáltam vele haverkodni, de ha a kerítés kö9zelébe megyek már morog, csorog a nyála, és hörgősen morog rám(kicsit félek is tőle német juhász kutya) olyan örült tekintete van.

Nem akarok itt jegyzőzni, meg állat védőzni! Azok mit csinálnának? Kijönnek, eldumálgatnak a gazdival, pereskednek, feljelentés, rendőrség, elaltatás! Na persze ennek is a kutya inná meg a levét! Ha nekem azt mondta a szomszéd, hogy ne üssem bele az orrom, majd megfog ilyedni egy jegyzőtől mi? ...

Azt találtam ki, hogy szépen adagolok neki nyugtatót, és akkor mindig nyugodt marad!

Embereket gyógyítanak így, kapnak kúrát, és egy idő után annyira hozzászokik a szervezet a nyugalomhoz, hogy már nem tud az ember idegbajos lenni!


Ezt akarom a kutyával is!

Hogyan reagál a kutya szervezete az ilyen kúrára? Nem lesz baja? Nem egy kilót adnék neki, csak kis mennyiségben, még kevesebbet is mint amennyi egy embernek való!



2013. okt. 28. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
NEHOGY ADJ NEKI! Sok emberi gyógyszert tilos a kutyának adni! Egyébként is azt kellene megérteni az idióta gazdájának ,hogy azért ugat,mert ingerszegény a környezet. Havi egy séta nem elég neki -.- Nem értem ,hogy ezt miért nem képes felfogni ,hogy nem azért van a kutyája ,hogy egy láncon tengesse a mindennapjait. Nem tudom ,hogy te mit tehetnél ,de a gyógyszert felejtsd el!!!!! :S
2013. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer max megöli.És akkor nem humánusan lesz elaltatva,hanem lemérgezed,ráadásul te ölöd meg.Ez mivel jobb?


Jelentsd csak fel nyugodtan,a kutya szimplán közel áll a megbolonduláshoz,hála a kedves "gazdának".Az ilyeneket kellene kikötni...A jegyző megbírságolhatja,ha a kutya önsétáltat,hátha az ráébreszti a "gazdát".

2013. okt. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok itt jegyzőzni" Hmmm.. És ha valaki akar "rendőrségezni" és feldob téged?

Különben ez lenne a megoldás, pláne, hogy kiszökik. Ha többen is bejelentik és annak írásos nyoma is van, akkor kötelesek intézkedni.


"Embereket gyógyítanak így, kapnak kúrát, és egy idő után annyira hozzászokik a szervezet a nyugalomhoz, hogy már nem tud az ember idegbajos lenni! " Frászkarikát...


"Hogyan reagál a kutya szervezete az ilyen kúrára? Nem lesz baja? Nem egy kilót adnék neki, csak kis mennyiségben, még kevesebbet is mint amennyi egy embernek való!"

Miféle nyugtatót tervezel neki adni? Merthogy rengeteg féle van, természetesen különféle hatóanyagokkal. A kutyák reakciója változó, akár el is pusztulhat tőle, lehet rá allergiás is stb. Hosszútávon pedig károsíthatja a szerveit. Egyébként a legtöbb nyugtató vényköteles.


De a fő kérdésem: MIÉRT NEM TE SZEDED BE A NYUGTATÓT?! Akkor nem zavarna, hogy mit csinál a szomszéd kutyája.

Különben én nem gondolom, hogy veszélyes lenne, inkább unatkozik, szökős és új ingerekre vágyik, talán odakint még nézelődőbb, játékosabb is. Az más, amikor te közelítesz felé a saját területén, ettől még lehet területvédő. Amúgy ha már a kutya életét nem félted eléggé, akkor aggódj a sajátod miatt, mert ha ez kiderül, akkor annak lesznek következményei...

2013. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
37%
Ha a lánc hossza megfelelő és nincs rajta a kutya állandó jelleggel, kap enni-inni, még nem harapott meg senkit akkor nincs semmi bejelentenivaló ebben az ügyben.
2013. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!