Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni azért, hogy a...

Mit lehet tenni azért, hogy a szomszéd füstje ne szivárogjon be folyton az én házamba?

Figyelt kérdés

Egyik szomszéd tavaly elkezdett kályhában tüzelni. Nem merném kijelenteni, hogy fával, más jellegű füst. Rettentő, nem is tudom hogy fogalmazzak, nem a szaga, hanem az "íze", ha lehet ilyet mondani. Küzdök ellene, de nem tudom nem belélegezni, és a hatása nagyon rossz.


Beszivárog a csukott ablakokon is! Már többször megijedtem ébredéskor, a másik szobába lépve, hogy tán kigyulladt valami a házunkban, de aztán mindig rájövök, hogy csak a szomszéd fűt.

Ahol modern ablakom van, oda is bejön, mert a legrövidebb szellőztetés idején is valahogy mindig beszivárog a füstje.


Eltűrtem tavaly, semmit sem szóltam neki, nincs harag, nem is akarok, meg megértem, hogy olcsóbb tüzelni, mint gázzal fűteni. De most megint ugyanaz megy, mint tavaly. Nehogy már ezután minden évben fél éven át ez menjen!

Messze a kéménye, de mindig erre száll le a füstje.


Mit lehet ilyenkor tenni?

Nyilván azzal semmire nem mennék, ha szólnék neki, még azt hinné veszekedni akarok. És úgysem változtatna, ha van mit égetnie...

Hivatalos úton lehet bármit is elérni? Kihez kell fordulni? Van valami állami szerv, aki kijön felmérni a szitut, megvizsgálni a levegő összetételét, vagy bármi egyéb???


Aki járatos ebben, leírná?



#szomszéd #füst #beszivárog
2013. dec. 6. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy butaságot írok, akkor ne haragudj meg. Hasonló témában egyszer szintén itt a gyakori kérdéseken olvastam, hogy az ablakon beszálló cigifüst miatt bosszankodott valaki. Azt írták neki válaszul, egyikük állítólag ügyvéd volt, hogy a helyi önkormányzat jegyzőjétől lehet kérni, hogy állapítsa meg a magántulajdon sérelmét (birtokvédelem) vagy valami ilyesmi. (Pontosan nem tudom a szakkifejezést.) Mert te nem vagy köteles a más füstjétől szenvedni, a gyerek megbetegedni, legyen az akár dohányfüst, akár tüzelésből eredő. És akkor elvileg kötelezhetik a "sértőt", hogy szüntesse meg az állapotot vagy gondoskodjon valami jobb megoldásról.

De kis hazánkban szerintem csak meg fogod próbálni, de érdemben nem fognak vele foglalkozni.

2013. dec. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!