Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Baj, ha nem akarok semmilyen...

Baj, ha nem akarok semmilyen kapcsolatot a szomszédokkal?

Figyelt kérdés

kertes hazban Koöszönök mikor látom őket azt ennyi.

Nem akarok eldumalgatni, meg jó pofizni.

Bunkó vagyok?



2013. dec. 12. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy is. Mindenkinek van intim szféra. Ha a munkahelyemen kaja közben rám szólnak h dolgozzak gyorsabban akkor én is ideg leszek mert ez szintén intim szféra. Magánügy. Tehát ne aggódj
2013. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Dehogy baj. Az, hogy közel laktok egymáshoz, még nem azt jelenti, hogy barátoknak kell lennetek.


Én egyszer kiköltöztem falura, gondoltam csend nyugalom, családi ház a sok nyüzsi után, aztán menekültem vissza a városba.

Bosszantó, amikor nem tud az ember úgy végigmenni az utcán, vagy kiülni az udvarába, hogy ne kérdezzék meg tőle 30-an, hogy Mit főztél? Mit csinálsz? Hol voltál? Hová mész? Stb.

Engem is sírba tettek a szomszédok, pedig nyilván nem akartak rosszat, csak az örökös más emberrel való foglalkozás, a pletyka, a tudni akarok mindent nem felelt meg az én értékrendemnek. Én mást láttam, és a mai napig is igyekszem csak a saját házam táján sepregetni.

2013. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem baj. Az alapvető illemszabályokat be kell tartani, de feleslegesen jópofizni nem kell.

Viszont egyébként ha egy család szimpatikus, akkor azért érdemes jó viszonyt kialakítani. A szomszéd ugyanis (még a kotnyeles is) nagyon hasznos tud lenni.

Mi jártunk már úgy, hogy kora reggel, amikor még aludtunk, két pasas megpróbálta kipakolni a hátsó tárolót. De a szomszéd már kint volt, és ahogy meglátta őket, tudta hogy valami nem klappol, és azonnal hívott minket. Ha csak néhány komolyabb szerszámtól szabadítanak meg, az is soktízezres kár lett volna.

És kényelmes is, hogy amikor elutazunk, meg lehet kérni őket, hogy ugyan jöjjenek már át és foglalkozzanak egy kicsit a kutyával. Meg nézzenek rá a házra, nincs-e feltörve vagy ilyesmi.

Szóval azért a jószomszédi viszonynak vannak előnyei is :)

2013. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, hogy mennyire lennének nyomulósak, ha szóba állnál velük. Tapasztalatom alapján jobb megtartani a tisztes távolságot, de az is igaz, amit írt az előttem lévő, hogy az sem hátrány, ha számíthatsz rájuk. Persze csak számításból ne barátkozz.
2013. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én például szívesen lennék a szomszédod.Bár én elég bunkó vagyok,de hogy nem beszélgetnék veled az biztos.Utálom mindenkit aki szomszéd.
2013. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell bő lére ereszteni a mondanivalót, de azért légy barátságos, szólj pár szót, ha látod őket, bármikor megeshet, hogy szívesség kell. Tegyél úgy, mint aki siet, akkor nem zaklatnak.
2013. dec. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem baj. A mi családunkban sose volt divat szomszédolni. Emlékszem, amikor gyerek voltam, olyan környéken laktunk, hogy több tömbház alkotott egy nagy, viszonylag zárt zöld területet, ahol volt játszótér, padok..stb. Az anyukák oda jártak le borsót fejteni nyáron meg pletykálni. Sose értettem, az én anyukám miért nem megy le hozzájuk :) aztán felnőttként értettem meg, mert én is ilyen vagyok: nagy ívben sz*rok a szomszédjaimra, köszönöm nekik, mert volt gyerekszobám, de az utcán már nem biztos, hogy felismerném őket. Szerintem egymás s*eggében egészségtelen lenni, ha szomszédi viszonyról van szó. Jellemzően azok au emberek szeretnek egymáshoz átjárkálni, pletykálkodni, akiknek nincs saját életük, nincs munkájuk..stb. Ahol lakom, ezt tapasztalom.
2013. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az 5-öst én is szívesen venném szomszédnak. Ronda hideg téli reggel elmorgunk egymásnak egy jóreggeltget, de közben egymásra se nézünk :D Mondjuk hogyha beköltözne valaki a házba, aki megtetszik, akkor másképp állnék hozzá, szóval kivételek akadhatnak :)
2013. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rettenetesen nagy baj, ha nem élsz együtt a szomszédaiddal. Bármi baj érhet, betörnek hozzátok, kigyullad a ház vagy infarktust kapsz a kaputok előtt, és ő csak legyint, hogy mi közöm hozzá. Ez jól esne neked? Míg ellenben, ha összejárnátok ő elmesélné az életét, hiszen minden ember élete izgalmas regény, elborozgatnátok, stb. Sajnos nekem magyargyűlölő szomszédaim vannak, még a köszönésemet sem fogadják.
2014. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!