Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Honnan tudom h a tulaj adózik...

Honnan tudom h a tulaj adózik a lakásról amit nekem kiad?

Figyelt kérdés
Az tulajom nem jelent be a lakásba, és a csekkeket sem simán fizetem, hanem kiszámoljuk mennyit fogyasztottam óraleolvasás alapján. A felesége nevén van a lakás, ő pedig vállalkozó. Szoval valoszinű h ő nem fizet adót ez után? és illegálisan adja ki?azért érdekelez, mert van egy kis nézet eltérésünk.. és a szerződés szerint ha felbontom a szerződést elveszik a kauciom. de az ő hibájából bontom fel, mert lakhatatlan a lakás, egy jégverem! magyarul a szerződésben leirtak alapján, ez NEM komfortos. de ha mégis akadékoskodna h nem adja vissza a pénzem. ezzel tudnám fenyegetni, h bemegyek az adó hivatalba bejelentem.

2013. dec. 21. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
De miből gondolod hogy nem fizet utána adót? Azt bőven elég neki megtenni az éves adóbevalláskor.
2013. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az a baj h nem gondolom, csak remélni tudom h igy van. mert akkor ha akadékoskodik ezzel tudom fenyegetni, és akkor mindketten "jól" járunk. (azért az nem állapot h a tél közepete 16 fok van a lakásba :S) elég nagy baj h elve költöznöm kell ujból, és még a kauciom is elveszik. attól tartok nem érti majd meg , h ez az ő hibája h felbontom a szerződést. és be fog húzni.
2013. dec. 21. 11:20
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a szerződés dönt. De a kaució eredetileg nem az esetleges károk fedezésére szolgál? Én is kiadtam a lakásom (feketén, persze) és nálunk úgy van. Mondjuk nálunk is panaszkodott a bérlő, hogy fázik, de mi soron kívül beépítettünk egy plusz radiátort.
2013. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
értem, hát köszönöm a válaszokat. hát akkor nincs más, az lesz h a rezsit nem fizetem ki mielőtt el megyek és akkor leglább annyi hasznom lesz. ha már a kauciom bukta :/
2013. dec. 21. 12:00
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Amikor aláírtad a szerződést, pl. 2-3 példányban, akkor ő azokat el kellett vigye az adóhivatalhoz és onnan pecsétet kérjen azokra. Én a helyedben biztos bemennék oda a szerződésemmel és érdeklődnék valahogyan ...

Elég sok az átverés sajnos a tulajdonosok részéről azzal a kaucióval kapcsolatosan. Nagyon nem szeretik visszafizetni az elmenőben lévő albérlőnek, s főleg azzal a kifogással jönnek, hogy nekik festőt kell fizetni, mert utánad ki kell fessék a lakást teljesen, ezt ugyanígy hallottam Magyaro.-n is, mint Németo.ban is.

A szerződés aláírása pillanatában a kereskedelmi jog szerint te tudatában voltál a lakás állapotával kapcsolatosan és meg voltál elégedve azzal. Most ezzel kapcsolatosan nagyon sok szubjektív huncutság van a tulajok részéről: mindig maximálisra csinosítják a lakást, elrejtik a hibákat, szépítik szóban az előnyöket, konkrétan elvarázsolnak.

Jelenleg egyik ismerősöm is egy olyan lakásban él, ahol bár a szomszédok még elfogadhatóak, de a lakás teljesen huzatos, minden ősszel és tavasszal szigetelő csíkokat teszünk és ragasztunk, és ugyanakkor sok minden áthallatszik a szomszédokhoz is, az udvarra is és mindenfelé, mert a udvaron lévő házfalak mindent visszhangoznak.

Bármilyen lakás vásárlásnál és bérlésnél nagyon kell arra vigyázni, hogy körbe legyél véve olyan lakásokkal, ahol a szomszédok fűtenek, a lakás legyen déli vagy keleti fekvésű (rengeteget jelent) és feltétlenül tegyél le szőnyeget, viszont ami a legjobb: padlószőnyeget, amelyből még a legolcsóbb és legvékonyabb is lényegesen megteszi a hatását. Tudom, hogy az a divat, hogy a kopasz padlón és csempén mezítláb álljunk és üljünk, csak szerintem senki szervezete sincs betonból.

2013. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
értelek, igen tudok én is néhány ien házi praktikát h melegebb maradjon. de ez a lakás fsz-i, is csak egyik oldalról van szomszédom, meg fentről. na, de ezt tudtam mikor kivettem nem ezzel van a gond. hanem h az ablakok régi tipusuak és annyirra eresztenek, mintha nyitva lennének. (már probáltam csikokat feltenni a résekhez.. pléd van a 2 tok között. de én ennél jobban nem "költök" az ő ablakaira. még ezzel se lenne gond h eresztget.. oké de egy minimál fok maradjon meg. a cirkóval is gondolomj baj lehet mert sohasem forró, sőt inkább ien langyoskásan meleg. de fürdőben pl totál langyi-hideg. a wcben nincsi s semmi fűtőtest na ott aztán tényleg olyan mintha az utcára mennék ki olyan hideg van. folyamatosan fűtök, de 16 foknál fejjeb nem megy soha! és erre a fagyoskodásra fizettem msot az első hónapban 25 ezer forintot. kicsit sokallom igy az arányokat, h fázok és még sokat is fizetek érte. a lakás átvételekor annyit mutatott a tulaj h a termosztát tessék kattan, bekapcsol. mondom oké.. (mellesleg a termosztát se pontos, azt viszont mondta az elején h csal pár fokot) feltekerem maxra 30-asra és 16 fok. az azért nem pár fok. köszönöm a válaszokat, csak igy nem tudom személyesen mennyek be az apeh hoz v hova? és nem néznek hülyének h iet érdeklődök? nem akarom h esetleg még én járjak szarul, h a tulajnál minden rendben fizet adót. én meg kutakodok.
2013. dec. 21. 13:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem mindenképpen menj be és érdeklődj. Ha szóvá fogja tenni, akkor mondd meg neki, hogy igen, téged zavar, hogy nem érzed jól magad a lakásban. Ez neki így megfelel és nyugodt?
2013. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 JulesM111 ***** válasza:
80%

Szerződés, adózás tökmindegy.


Ha nem felel meg az ingatlan számodra, költözz el, vagy kérdd meg előbb a tulajt, hogy tegye rendbe a komfortfokozatot.

Nem feljelentgetni kell, nem érsz el vele semmit.

2013. dec. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kiad-lak ***** válasza:
100%

Hát ez vicces:

"Amikor aláírtad a szerződést, pl. 2-3 példányban, akkor ő azokat el kellett vigye az adóhivatalhoz és onnan pecsétet kérjen azokra." :)))) Ez hülyeség úgy ahogy van.


A bérbeadás már nem számlaköteles. Mindenki eldöntheti hogy szeretné. Ha nem számlás, akkor az éves adóbevallásban kell feltüntetni a bevételt.

Ha ez az okmány a kezedben lesz, akkor tudod meg, hogy adózik-e az embered. Tehát ezzel nem igazán tudod megfenyegetni, akkor sem ha egyébként jogos a felháborodásod.


A lakás kiadása nem illegális attól ha az adózással gond lenne.


Az katyvasz, hogy a tulajtól kivetted a lakást, de a felesége nevén van. Akkor semmis a szerződésed.

A tulaj ugyanis azonos azzal akinek a nevén van a lakás.

Csak ő adhatja ki. Ezt tulajdoni lapról kellene ellenőrizni mindenkinek. Sógor, koma ismerős, rokon stb. nem szerződhet.

2013. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
JulesM111 nem felejteni akarom, csak ha akadékoskodik akkor legyen vmi amivel fenyegetni tudom, hátha akkor nekem ad igazat. tetlegességig nem akarom h fajuljon. csak tudni akarom van-e egyáltalán esélyem arra h vmivel vissza vágjak, ha nem adja vissza a kauciom. igaz h idő előtt távoznék, de nem hobbiból hanem mert nem lakható. heteket nem fogok rá várni amig esetleg vmit lép e felől. már emlitettem neki először szolidan h fázok! azt mondta poénkodva fűtsek tovább, és öltözzek fel. hát köszönöm szépen 26 ezret nem fizetek azért mert fázok. még nem szoltam neki határozottaban amig nincs másik lakás kilátásban, de ez a reakció után szerintem nem fogja mélyen érinteni. azt mondja majd h huzzak el és nem ad semmit vissza.
2013. dec. 22. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!