Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Átver a tulaj az albérletben,...

Átver a tulaj az albérletben, ti hogyan oldanátok meg a helyzetet?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy nem kapja meg az elműtől érkező leveleket, ezért nem tud sajnos éves elszámoló számlát sem küldeni (nem egy városban lakunk). Jeleztem neki, hogy az óraállások alapján sok pénznek kellene jönnie vissza. Ő pár nap után reagált is, hogy bár megint semmilyen levelet nem kapott, de visszautalt tízezer forint körüli összeget az elmű és megdicsért, hogy jól spóroltunk. Én látom az órát, kiszámoltam és megint arra jutottam, hogy sokkal többnek kellett volna visszajárnia. Felhívtam az elműt, fogyasztási hely alapján megkérdeztem az egyenleget és kiderült, hogy az elmű nem 10, hanem 30 ezer körüli összeget utalt vissza. Nagyon kiakadtam, ráadásul az átalányunk is folyamatosan csökkent a rezsicsökkentés miatt elvileg, de ezt nem igazán csökkentette a tulaj, tehát neki végig az év eleji, magas átalányt fizettük. Most tehát járna vissza a pénz, ami az elműtől hivatalosan jár vissza, plusz még az is, amennyivel többet fizettünk a tulajnak. Viszont hatalmas hisztérika a tulaj és színésznő, el tudom képzelni, hogy még engem venne elő, hogy hogy mertem jogtalanul az elművel egyeztetni - más kérdés, hogy ő napok óta "próbálja kideríteni az új átalányt" is, nekem nem egészen 3 percbe telt.


Felnőtt ember módjára szeretném ezt intézni, és ciki, hogy nyomozok a tulaj után, de ő pedig pofátlanul hülyének néz. Tudom, hülye az, aki számlák nélkül fizet, de az óraállások alapján nem gyanakodtam eddig arra, hogy átverne.



2013. nov. 29. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyítható, hogy több járna vissza, mint amennyi, akkor nem tehet semmit, vissza kellene fizetnie, de így hogy nem hajlandó, neked sem kell fizetni neki mondjuk a következő havi villanyszámlát, mert tartozik neked. Én tuti nem fizetnék addig, amíg ki nem jön a 30000 forint és azután is csak akkor, ha hozná a számlát.

Állj a sarkadra, ne hagyd, hogy hülyének nézzen.

2013. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Utälom az ilyen tulajokat. Az enyem is ät akart vägni.

Kb. minden honapban 9-10 ezer forintos gazt fizettem utolso honapban meg (apilis) kihozott valami 40 ezrest, persze szämla sehol :D

2013. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Így van, amíg nem látsz elszámolást, ne fizess. Ilyen kamu dumát, hogy nem kapja meg a leveleket az elműtől, adjon be másnak, de ne neked.
2013. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sarkamra kell állni, de olyan ciki azt mondani tudom, hogy átversz, nem fizetek, amíg nem támasztod alá. Szeptemberben kikötötték miatta nálam a villanyt, mert nem fizette be a számlákat. Az egészből az lett, hogy feljelentést tett az elműnél, hogy képtelenek kézbesíteni a leveleket, ezért ő nem tud számlát fizetni és kára van belőle. Annyira szánalmas hisztit vágott, hogy az hihetetlen. Átalányt fizetek, mennyire meglepő, hogy minden hónapban jön számla, ami ráadásul elvileg ugyanannyi..
2013. nov. 29. 10:17
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintetek azt közöljem vele, hogy tudom, hogy átver, vagy csak erősködjek, hogy küldjön elszámoló számlát és kész?
2013. nov. 29. 10:30
 6/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a fontosabb. Ha neked az számít, hogy mit gondol rólad egy idegbajos hisztérika, akkor hagyd csak, hogy lehúzzon. Mosolyogj is hozzá. Egyébként meg közöld, hogy a megállapodás szerint kéred a számlákat, egyébként nem fizetsz.
2013. nov. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mondd el szép nyugodtan, hogy te KISEGÍTETTED őt, látván, milyen elfoglalt, utánajártál és sikerült kiderítened a pontos összeget, ami visszajár. Innentől nem hőböröghet, mert hiszen te csak neki spóroltad meg jóindulatból az időt és a fáradságot.


Soha ne hagyd, hogy egy kis hisztivel tízezreket KILOPJANAK a zsebedből. Addig ne hagyj neki nyugtot, míg vissza nem adja és én a helyedben otthagynám az ilyen tolvaj tulajt.

2013. nov. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 kiad-lak ***** válasza:

átalány = szopás. Sokadik ilyen eset.


Szerintem ne vádaskodj. Ha nem vagy konkrét, akkor simán elküld valahová.

Helyette

egy ötlet: Bemész az elmühöz a bérleti szerződéseddel és lekéred az összes számlát mióta ott vagy plusz az éves elszámolót is. Nem hinném, hogy akadékoskodnak. Érdemes kipróbálni.

Következő havi bérleti díjból levonod amit le kell.

Nagy arcú bérbeadódnak nem sok választása van.

Te vagy nyeregben, neked van birtokvédelmi jogod.

2013. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elmű szerinted kiad bérleti szerződésre nekem bármilyen papírt meghatalmazás nélkül? Ha igen, akkor kipróbálom.. De lehet, hogy nem én fogok utánajárni ennek, hanem egyszerűen közlöm a tulajjal, hogy bérleti díjat fizetek csak és rezsit nem, amíg nem mutat elszámoló számlát. Járjon ő utána a szabadidejében.
2013. dec. 1. 09:35
 10/14 A kérdező kommentje:

Normális, de határozott hangnemben írtam neki egy mailt, amiben leírtam óraállásokat és összegeket neki. Kértem, hogy juttasson el hozzám elszámoló számlát és az új átalányról is elműs papírt és amíg ezeket nem láttam csak bérleti díjat és közös költséget utalok neki. Erre visszaírt, inkább fenyegetett, hogy ő semmit sem tud mutatni nekem és semmi baj, de addig ő sem fizet számlát, amíg én nem fizetek neki. Gondolom célozva ezzel arra, hogy így hamarosan kikapcsolják nálam a villanyt és a gázt. Undorító az ilyen ember. Nem tudom mit képzel magáról.


A vicc az, hogy ha nem kap számlát és nem tudja mennyi az új átalányom, akkor milyen számlát akar vajon fizetni? :)

2013. dec. 5. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!