Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni ha nem...

Mit lehet csinálni ha nem mennek ki az albérlők?

Figyelt kérdés
Nincsenek a lakásomba bejelentve, albérleti szerződést írtunk amikor odaköltöztek, hogy ha akarják, indoklás nélkül 30 napos felmondási idővel felmondható a bérleti szerződés a részükről, de ugyanezekkel a feltételekkel a részemről is. Nem jöttek be a terveink, úgy alakult, hogy vissza kell mennünk oda, ezért december elején szóltam nekik, hogy szükségünk lesz a lakásra, január végétől beszéltük meg, hogy kimennek, így még rendes is voltam, mert több, mint egy hónapot hagytam. Ideiglenesen én a nagymamámnál lakom most, páromékat meg dec. 26-án elvittem a szüleihez (100 km van köztünk), de azóta nem is láttam őket, mert nem volt szabad napom, viszont jan. végén el kell jönnünk, mert így is szűkös a hely mindkét helyen, örülök neki, hogy eddig megengedték, hogy így legyúnk. Ha nem találnak albérletet maguknak, akkor mit lehet velük csinálni? Gyerekkel nem fogok csövezni, úgy, hogy van egy lakásom.

2014. jan. 9. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

NEM szólni kellett volna nekik, hanem ajánlott levélben felszólítani öket, hogy a szerzödés alapján X határidövel hagyják el a lakást.


Amennyiben nem teszik, neked jogod van hatósággal kirakatni öket, az, hogy ök hová mennek, magánügyük.

2014. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Attól még, hogy ezt kötöttétek ki, ez így nem érvényes.

A Lakástörvény megmondja, hogyan lehet felmondani nekik - ezt kell követned.

A felmondás hatályosulása után kiürítési pert indíthatsz a bíróság előtt, majd, ha az ítélet jogerős lesz, végrehajtást.

Végrehajtani viszont csak a kilakoltatási moratórium leteltével lehet majd, ha addig önként nem távoznak.

2014. jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nincs oda lakcímkártyájuk, mert nem jelentettem őket oda be, a rezsit is nekem fizették mindig a számlák alapján. És addíg hová tudok menni ha eljövünk? Most február elsején jövünk vissza.
2014. jan. 9. 19:51
 4/12 A kérdező kommentje:
már mint ha nincs lakcímkártya nem tudok ajánlott levelet küldeni, nyomtattam felmondást de elfelejtettem elvinni amikor legutóbb ott jártam.
2014. jan. 9. 19:54
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Ne finomkodj: feketén intézted a bérbeadást, most meg törvényesen nem tudsz mit csinálni, plusz aggaszt, nehogy a bérlő felnyomjon a NAV-nál, ezért nem mersz "keménykedni", ugye?
2014. jan. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ajánlott levélnek mi köze a lakcímkártyához?
2014. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen mindegy, van-e lakcímkártyájuk. Semmivel sem vagy előrébb attól, hogy nem engedted bejelenteni a lakcímüket. Van jogalapjuk a lakás használatára (bérleti szerződés), és van birtokvédelmi joguk is. A bérleti szerződést te legalább 3 hónapos felmondási idővel mondhattad volna fel; ha ennél kevesebb van kikötve a szerződésben, az sajnos érvénytelen. Remélem, határozatlan idejű a szerződés, máskülönben, ha fix időre kötötted, akkor sehogyse tudod felmondani, ki kell várnod a lejártát.


Mit tudsz csinálni? Mondd fel a szerződést érvényesen és bizonyíthatóan (tértivevényes ajánlott levél!), várd ki a felmondási időt, és ha nem mennek ki, indíts lakáskiürítési pert. Ha meglesz a jogerős ítélet, mehetsz a végrehajtóhoz. Kilakoltatási moratórium alatt nincs végrehajtás, de nyugi, mire kezedben lesz az ítélet, az idei moratóriumnak már régesrég vége lesz, sőt, lehet, hogy a következőnek is.


Vannak más, erőszakos módszerek is, de azokkal általában büntethetővé teszed magad. Te tudod, akarsz-e magadnak feljelentést, én nem ajánlom.


És végül a legfontosabb: soha többé ne add bérbe a lakásodat, ha bármikor hirtelenjében szükséged lehet rá!!!

2014. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kiad-lak ***** válasza:

Ismét sok orbitális baromság, de akad köztük akinél ott az igazság.

Szerződtél magánokiratban. Na ez a problémád. Ha ugyanis a rendes, vagy a rendkívüli felmondásnak nem tesz eleget a bérlőd, akkor az nagyon sokban lesz neked. Pert kell nyerned ellene.

Közben nem rakhatod ki a bérlődet, mert védi a birtokvédelmi joga.

Ezért szerződünk közokiratban. Így egyből ott vagyunk, mint ha már meg is nyerted volna a pert.

Veszprémben nemrég egy tulaj 3 évig szívott mire újra övé lett a lakás (ill. a romjai)

2014. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az jó nagy balek aki vár éveket és pereskedik a saját lakásáért! Oda kell menni feltörni a zárat ,vagy ha van kulcsod és remélem van, akkor egyszerűen bemenni. Két tanúval fényképezővel kipakolni a cuccait bedobozolva, ne mondja ,hogy elloptad a Picasso festményét ,aztán beköltözni ,és zárat cserélni . Jóccakát.


Aki meg hülye, az rohangál az ügyvédek zsebét tömni.. Ha jön hepciáskodni két markos legény "bézbózütővel" meg 2 rottweilerrel majd elveszi a kedvét a behatolástól. Ez a nagy büdös igazság ,lehet lepontozni. Aztán nála a labda , ő majd rendőrt hívhat ,de semmit nem tud felmutatni, a tulajt a rendőrség nem fogja kilakoltatni ,mert egy akárki lenget egy papírt nekik!Pereskedhet ,ha akar évekig, de esetleg 4 év múlva kapsz egy ejnyebejnyét ,meg valami kis lófütty pénzbírságot, de a lényeg ,hogy addig és az után is tied a lakás.Ez ilyen kinn a bárány benn a farkas játék, sajnos elbaxott a jogrendünk a tulajdont nem védi.

2014. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az albérleti szerződésben milyen határidőben egyeztetek meg? A bérleti szerződést önállóan vagy ügyvéd segítségével írtátok? A családodból összeszedsz jó pár markos embert és együtt elmentek átadni a lakódnak a felszólítást + hívsz tanút a lakóházból valamelyik szomszédot. Ha nem sikerülne ezen a módon megegyezni az albérlőddel akkor elmégy a lakóhelyedhez legközelebb eső ügyészségre és tanácsot kérsz tőlük.



+

2014. jan. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!