Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért tegez le köszönésnél a...

Miért tegez le köszönésnél a szomszéd? Eddig magázódtunk!

Figyelt kérdés

Igaz, Ő az idősebb, tehát megteheti. Amit nem értek, hogy mikor ide költözött, addig Jó napot kívánok volt a köszönési formánk. Olyan 2-3 hónap múlva már le helózott.


Semmi gondom vele, nem zavar! De előtte miért nem mondta, hogy heló?


23/F



2014. jan. 13. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A mai közfelfogás szerint a tegeződés a bizalom és a közeledés egyik formája, miközben a magázódás az elutasításé.

Gondolom kellett neki 2-3 hónap, hogy úgy érezze, megérett a kapcsolatotok a tegződésre! Viszont ebben az esetben tegezd vissza!

2014. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tegezzem vissza? Mikor 50 fölötti a hapek? Nem lesz ebből sértődés?
2014. jan. 13. 17:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg,hogy lehet-e ,hogy te is tegezd:)
2014. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
*meg a szép napot! akár tréfásan is, sztem mindig bejön:)
2014. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
*illetve én nem tudom,én nem szoktam úgy köszönni:))
2014. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Mindig az idősebb ajánlja fel a tegeződést, de visszautasítani se illik! Manapság már senki se iszik pertut, csak odavetnek egy hellót, és kész. Felnőtt vagy nem gyerek, akinek csókolomot illik köszönni az idősebbnek!

Ha nem tetszik neki, akkor majd köszön rendesen!

2014. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Te is visszahellozod és kész. Nem hinném hogy megsértődne. Nagykorú vagy már,még az Usa-ban is, szóval nem kell magázni ha ő így "felajánlotta" a tegezést. :)
2014. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert idegen voltál neki.


Ha zavar, akkor ne foglalkozz a tegezésével, hanem magázd szépen vissza, hátha észbekap. Ha nem, akkor legközelebb nyomatékosan meg kell neki mondani, hogy tudtoddal nem őriztetek együtt libát, legyen szíves ne tegezzen.


A magázás nem elutasító, hanem távolságot tartó és a tiszteletre odafigyelő forma.


Ja, és van egy apróság: nem, nem teheti meg az idősebb sem, csak mint idősebb FELAJÁNLHATJA a tegező viszonyt, amit te vagy elfogadsz, vagy nem.


Én pl. nagyon utálom a mindenütt-tegezést, és mindig ki is kérem magamnak, holott fiatal vagyok. (A netes anonim oldalak a kivételek.)

2014. jan. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
74%

Huhh, engem is nagyon zavar, hogy lépten- nyomon mindenhol tegeződés megy. Valahogy nem tartom udvariasnak.

A másik meg, hogy a fiatalok -kevés kivételtől eltekintve- nem tudják hogyan kell helyesen magázódni. Ugyebár a tessék leülni vagy az üljön le nem ugyanaz.

2014. jan. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
én meg mindig elfelejtem, hogy ki hogy köszön, aztán én is összevissza mondom
2014. jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!