Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Az előzmény a következő:kb.5 éve lakom egy társasházban a következő szomszédommal.Egy kb.55-60 éves nőröl van szó, akivel a gyermekem megszületéséig jó viszonyban voltunk. Azóta vagy köszön vagy nem.A múltban az egész életét megosztotta velem. Mostanában a férjem köszönését rendszerint nem fogadja. Ma kint voltam az erkélyen (földszinten lakom a családdal, ő felettem él az apjával, az elvált 24 éves lányával és az 5 éves unokájával),felmostam, amikor elment az erkély előtt és nem köszönt.Nem vettem azonnal észre, mivel háttal voltam neki. Mikor megfordultam, köszöntem:Szia, Jolika! Észre se vettelek! Erre válasz köszönés helyett a következő volt:"Sajnos előfordul, egyre többször!" És meg sem állva bement a lépcsőházba. Köpni nyelni sem tudtam.

2014. jan. 24. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Csinálj egy tál pogácsát, és vidd át neki, és említsd meg, hogy sokszor szórakozott vagy, és nem figyelsz, ezért elnézését kéred.
2014. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem lenne rossz megoldás, de sajnos nem vagyunk ilyen jó viszonyban mióta gyesen vagyok itthon a picimmel, át sem jön. A lánya 1 éve vált el,az 5 éves kissrácot kb. 2 éve óvodába adták, úgy hogy a két nagyi otthon van. Az ebédet is hozatja, nem tudom mit csinálhat egész nap a 83 éves apjával otthon?!
2014. jan. 24. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, Leesik a gyürű az ujjadról, ha egy tőled idősebb ember felé gesztusként önzetlenül adsz valamit?


Most is csak róla pampogsz, hogy náluk mi van. Légy már egy kicsit önzetlenebb és emberibb.Törekedj a békére és a nyugalomra. Mennyivel egyszerűbb úgy élni hogy ilyen dolgokon nem kattogsz, hanem ha meglátnak akkor örülnek neked? és nem halkan megjegyzik, hogy milyen neveletlennek tartanak.

2014. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3.-as te teljesen nem érted a helyzetet.
2014. jan. 24. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:

hát nálunk nem divat haverkodni a szomszéddal, szóval engem tökéletesen hidegen hagyna ...

ha téged érdekel, akkor tégy az ügy érdekében, kérdezd meg, hogy mostanában miért nem megy már át, szívesen látnád, ilyesmi...

Ha meg nem érdekel, akkor ne érdekeljen.

2014. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!