Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az előny vagy hátrány, ha a...

Az előny vagy hátrány, ha a szomszédaim semmit nem tudnak rólam?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon mikor jöttek volna a kéményt ellenőrizni, így időpontra jöttek vissza. Itthon kellett maradnom. És mesélte a kéményseprő, hogy kérdezte a szomszédomat rólam.

igen, és mit tudott meg rólam? :)

"Semmit! Se egy telefonszámot, se azt, mikor van itthon, és se azt hogyan hívják pontosan!"


Persze, mert dumálni nem szoktunk, csak köszönni, én nappal dolgozok rendesen, ők meg délután/este.


Ez előny, vagy hátrány?

Városban van szó, azt mondják itt nem is baj, úgy se segítenének egymáson a szomszédok! Mások szerint ez baj, mert ha leég a ház, nem fogják hívni a tűzoltókat az tuti, mert egy idegen ember felőlük bent éghet, leszarják majd!



2014. febr. 25. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

én budapesten lakok, de ilyen kertvárosi részen. van 1-2 szomszéd, akikkel 20-on éve ismerjük egymást, és bármikor kellene segítség, akkor segítünk egymásnak. vannak viszont olyanok is akikkel csak köszönőviszonyban vagyunk.


ha van hozzá affinitásod, szerintem 1-2 szomszéddal érdemes jóban lenni.

2014. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a tűzoltós példa vicces... Nem azért fogják hívni a tűzoltót ,mert tudják a telefonszámod meg a beosztásodat a munkahelyen ,hanem mert félnek hogy áterjed hozzájuk és büdös, no meg állampolgári kötelesség ami törvényben is benne van.

Összeségében ha a telószámod tudják az néha jól tud jönni, egyéb infót meg nem kell megadni ha nem akarsz, vagy fals adatokat mondasz nekik, ha nagyon kíváncsiak .

2014. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tök másra gondoltam mikor elolvastam a címet:) Hát szerintem jobb ha tudják a számodat, mert pl. tudnak értesíteni ha történik valami napközben (pl. ne adj isten betörnek). Én is budapesti vagyok és szerintem az azért nem teljesen igaz, hogy a városban nem segít senki a másikon. Ez függ az embertől is, de tény ha még a nevedet se tudja valószínűleg kisebb lesz az affinitása hogy a segítségedre siessen ha baj van.
2014. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint előny. Minél kevesebbet tudnak rólam, annál kevésbé tudnak pletykálni. Nem tudom, máshol ez hogy van, de nálunk (sajnos) ez a jellemző.
2014. febr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kevés az infó akkor meg találgatnak a falurádiósok. Pl van itt az utcában egy gazdagnak kinéző család nem beszélnek senkivel és már hallottam ,hogy kocsit lopatnak abból élnek ,meg drogárusok meg a nő prosti volt külföldön pedig senki nem tud semmit de ilyenkor meg megy a kitaláció és soha nem pozitív irányba...
2014. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!