Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ismertek gazdag embert a...

Ismertek gazdag embert a közeletekből?

Figyelt kérdés
Nem olyanra gondoltam, hogy látod naponta kocsival, de azt sem tudod ki az, hanem olyanra, akivel baráti, vagy ismeretségi szinten vagytok, vagy a közelben lakik.Milyen életet élnek a külvilág felé, pl beképzeltek?

2014. ápr. 1. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Ismerek, családtag. Mit jelent, hogy a "külvilág felé" milyen életet él?Sokat utazik, sokat költ, de ezeket azért, mert megteheti és mert élvezi, a külvilág irigysége nem érdekli. Kicsit beképzelt, de nem a pénzére, hanem az eszére, arra meg joggal lehet, nagyon okos. Nagy állatvédő, autóbolond, ha nagy baj van mindig lehet rá számítani... valahogy azt érzem a kérdésedből, hogy szerinted a pénz megváltoztatja az ember jellemét, ami igaz is, csak nem úgy, ahogyan azt te gondolod: a szegénység jobban torzítja az értékrendet.
2014. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ismerek. Unokatestvérem unokatestvére. Itt lakik 200 méteren belül. Hatalmas villát húzott fel, amerikai stílusú, a kert ahogy kinéz....valami pazar...külön boros pince....a berendezésről ne is beszéljünk....minden amerikai stílusú benne is. Autókereskedéssel foglalkozik...de hát...hagyjuk...ebbe ne menjünk bele....nem ebből teremtette ő meg hirtelen mindezeknek az anyagi alapját. 3 BMW a legújabbak közül mindig az udvaron....szolárium, pedig 100 méterre van egy szépségszalon, ahol lenne szoli......nem..nekik otthonra is kel. És nem irigységből mondom ezeket. Mert aki igenis évekig építget, alapozgat a jövőjét tekintve és eléri azt, amit akar, le a kalappal. De neki nincs benne nagy munkája....jó az ismerettsége, meg egyebek......és rendkívül nagyképűek....a felesége már azt sem tudja, hogy hol plasztikáztassa magát, miközben elég molett...már megcsináltatta a melleit, meg a hasát....mégis duplájára hízott...de nem baj, könnyebb kés alá feküdni, sem mint a futópadon izzadni. A gyerekeik is rendkívül nagyképűek.....ahogy hallom, velük személyesen nem sokszor találkozom. Tehát igen....Ők tipikusan alulról kezdték, saját lakásuk sem volt, az anyjuknál laktak, aztán puff hirtelen pár hónap alatt kész is volt a luxusvilla.
2014. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismerek és nem újgazdag akárkit, hanem régi jogász-orvos családból származót. Végtelenül egyszerű az öltözködésben, elegáns de mégis visszafogott, nincs agyonékszerezve, nincsenek rajta mű dolgok, szóval ránézésre megmondod, hogy igényes, intelligens nő. Semmi magamutogatás, egész nyáron járja a világot, télen is elmegy naposabb helyekre, de soha nem dicsekszik, soha nem kérkedik a pénzével, nem vásárolgat eszetlenül.
2014. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem több ilyen ismerősöm is van, olyan környéken lakom.De azt kell mondjam, hogy nagyon ki tud némelyik fordulni magából mert pénze van, azt hiszi mindent megtehet.Amelyiknek van alkalmazottja, volt hogy előttem úgy beszélt velük, hogy én süllyedtem el szégyenembe a föld alá, majd azt mondta, így kell beszélni, mert különben az ember fejére nőnek.

Ők inkább gazdagok csak, de vállalkozásból , mindnek van 3-4 kocsija, meg hatalmas háza.

De van egy ismerősöm, vele fiatalabb koromban jóban voltam,akkor egyszerű életet élt, majd egyszer beütött a krahh, hihetetlenül kigazdult.Nem elég a sport kocsi,amit évente cserél másikra, yact is van neki az egyik kikötőben, meg ami már egy hétköznapi embernek elképzelhetetlen, repülő az egyik reptéren.Szintén ilyan anyagi helyzetben lévő barátaival jár utazgatni, reggel egyik eltalálja, hogy kiugrunk pl berlinbe, összetelefonálják a bandát, és kirepülnek.

A régi barátság emlékére egyszer elvitt magával egy ilyen útra, de onnantól tudtam, hogy köztünk nagy a szakadék, és már nem is igen beszélek vele, max ha látom, pár szót váltunk, és mindenki megy a dolgára.

2014. ápr. 1. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Ezek kb mind egykupac emberek, a gazdagság csak az egyik ismertetőjelük, a törtetésük, a gátlástalan élni akarásuk, meg a pénzhajhász életmódjuk az, ami számomra gusztustalanná teszi őket.

Önző népség, látásból ismerek párat, de közelebbről nem szeretnék kapcsolatba kerülni egyikkel se, mert biztos konfliktus lenne belőle(próbálna valamelyik úgy hozzámszólni, ahogy írta a kérdező, agyon is ütném)

2014. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok....s mint, mondtam nem az irigység beszél belőlem, tényleg tudom értékelni azt, aki önerőből éri el azt, amit....ebben az országban, ahol nem könnyű az emberek dolga.....de amilyen lekezelőek lettek az emberekkel szemben, mind a pasi (aki a rokon), mind a nő és a nagyobb lány, mivel a fiú még kicsi, a lány már 14 éves....valami elképesztő nagy arcuk van. Folyamatosan éreztetik veled, hogy te egy szar vagy, bocsánat a kifejezésért, ők meg milyen nagyon, mennyivel különbek. Holott ők is tahó falusi parasztok....mert bár én is falun lakom, itt is nevelkedtem, de a helyesírás még megy és nem keverem a j é ly betűket sem. De ha a facebook oldalukra felmegyek, folyamatosan lejön, hogy nem szorult beléjük annyi intelligencia, mint amennyire tudják játszani a fejüket. És őszintén szólva, van bennem egy rossz indulat, mert tudom miből lett a pénz, milyen úton....s már alig várom, hogy belebukjanak....és akkor lejjebb megy az arcuk. :)
2014. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyen milliárdos gazdag embereket nem ismerek, de barátok között van, akik sokkal jobban élnek, mint a többiek.

De mivel ők így kezdték, tehát a szülők is jól éltek, nincs az un. újgazdag mentalitásuk. Gimiben is busszal jártak suliba, most is mindig tudunk olyan megoldást találni, ami mindenkinek jó. Legyen szó arról, hogy milyen szórakozóhelyre/kocsmába/étterembe megy a társaság, vagy hogy hová menjen a banda nyaralni. Semmi szájhúzás nincsen, ha nem a Gerbaud-ban találkozunk kávézni, pedig 1-2-en közülünk megtehetnék, hogy akár minden nap ott reggeliznek.

Most nyáron is inkább egy közeli országba megyünk autókkal, pedig a fent említetteknek nem lenne probléma akár egy tengerentúli nyaralást is kifizetni.

De szerencsére nekik is az a fontos, hogy együtt legyünk, röhögjünk, jól érezzük magunkat, nem pedig hogy minél több képet rakhassanak ki fb-ra az ámerikai nyaralásról.


Szóval én csak jófej gazdagokat ismerek :)

2014. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem meg úgy tűnik, hogy igencsak vágysz erre az életre, de nem teheted meg. Találkoztam már itt veled, mert ilyen repülővel elugrunk valahova bulizni ismerőse nem sok embernek van. Vagy az lehet a baj, hogy nem fogadtak be maguk közé, vagy te nem tudtál feloldódni közöttük, egyébkén én is olyan vagyok, hogy aki nem egy súlycsoport velem, akár kevesebb, akár több, nehezen értek szót, nem egy nyelvet beszélünk. Szóval én hasonszőrűekkel barátkozom, mint én és nincs gond.
2014. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, az egyik legjobb barátnőm. Ügyvéd szülők, ezen kívül még egy vállalkozásuk is van. Már most több százmilliót örökölt. Nagyszerű ember, de sokan beképzeltnek gondolják, mert zárkózott. Pedig semmi feltűnősködés nincs a részéről, azon kívül, hogy sokat bulizik. Ettől függetlenül viszont pl. busszal jár egyetemre is, meg teljesen szolid. A baráti köréhez tartoznak a Hilton lányok is pl. Sokat utazik külföldre, éli az életét. Csodálom őt. :)
2014. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!