Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ennek így mi értelme van?...

Ennek így mi értelme van? Miért ezt a területi kiosztást alkalmazhatták?

Figyelt kérdés

Én egy Szeged közeli tanyán lakok, a Tisza mellett, a folyó túloldalán. Persze területileg Algyőhöz tartozom, ami Szegedtől 10 km-re van, de az még a Tisza azon az oldalán van ahol a város van, én a falutól 15 km-re lakok. Eddig egy komp ,,biztosította" a bejutást a városba, de ez télen rövid ideig járt, mert csak napkeltétől napnyugtáig járhat. Ez kb. annyit takar, hogy 07:00-16:00-ig járt, nyáron volt tűrhetőbb akkor 06:30-tól 19:00-ig. Ez az az időintervallum ami rendelkezésre állt, hogy bent lehessünk a városba, de ez se mindig. Volt mikor hetekig nem járt, mert befagyott, zajlott, hordalékolt volt a folyó vagy egyszerűen csak kiáradt és mivel az út az értéren volt ezért nem tudott kikötni, tehát ilyenkor is limitálva volt az átkelés. Így ezen a ,,kompos" útvonalon 6 km-re volt a város, de nem véletlen írtam többször a ,,volt"-ot. Tavaly decemberben ugyanis megszüntették az átkelőt. Így már csak az alternatíva maradt ami 30 km-es kerülőt jelent. 2011-ben átadtak erre felé egy autópályát egy híddal együtt ami elég sok elismerést is kapott, de sajnos ezen is limitált az átkelési lehetőség mivel csak autó közlekedhet rajta. Én gyakran biciklivel jártam. 1-len egy alternatíva van az pedig egy olyan VOLÁN busz ami összesen 3x megy hétköznapokon és csak Algyőre megy, onnan át kell szállni. Sajnos ettől a falutól is el vagyunk vágva, mert azon kívül, hogy messze van, nagyon rossz oda az út (a fentebb írt kerülő is ugyanez az út) és egy 2 km-es szakaszon biciklivel, segédmotorral lehetetlen közlekedni, tehát oda is csak autóval lehet bejutni lényegében. Ellenben van egy másik falu, Maroslele ami közelebb van és fizikailag is van kapcsolat minden járművel, mert egyenes oda az út, állapota jobb, mint az Algyőre vezető és nincsen egyetlen egy természeti akadály sem. Legtöbbször autóval közlekedem, de van mikor az rossz és ameddig pénz lesz a javításra illetve amíg a szerelő szöszöl vele addig én úgy szoktam megoldani a Szegedre való bejutást, hogy abba a faluba bebiciklizem és ott buszra szállok.


Nah és itt jön a kérdés lényege. Buszbérletet csak Algyőn tudok váltani a Marosleléről induló buszra, mert jogilag nem oda tartozom. A terület egyik fele Algyőhöz (ebbe vagyok én), másik fele Szegedhez tartozik csak már mint leírtam ezekbe a településekbe a legnehezebb bejutni, lényegében nincsen kapcsolat. Mégis a ritka busz Algyőre megy, onnan jön ki a postás, de ha mondjuk ajánlott levél van akkor Algyőre kell bemenni azért, hogy átvehessük. Körzeti orvos is szintén ott van, ha betegek vagyunk oda kell menni. Csak mindezekért ha nincsen autó akkor ha reggel bemegyünk, fél napot kell várnunk azért, hogy haza jöhessünk, ami télen a hideg buszmegállóba betegen csak ,,jót tesz".

Már egy ideje azon gondolkozom, hogy mennyivel jobb lenne, ha Marosleléhez tartoznánk, mert oda csak könnyű bejutni illetve akár az iskolából haza jövet eltudnék minden ügyet intézni (posta, orvos, stb.) és bérletet is így könnyebben tudnék váltani. Ráadásul annak a falunak is az egyetlen ,,kapcsolata" nagyon sokáig csak a komp volt, busz nem nagyon járt Szegedre, így ha anno eleve Marosleléhez osztanak minket akkor lehet, hogy lett vna busz és többször mint jelenlegi algyői ami a mi környékünkön át menne Szegedre. Sőt a területi képviselő is mondta már itt több embernek is, hogy Ő se látja ennek sok értelmét, hogy oda tartozunk ahova a legnehezebb bejutni. Sajnos már átkéretni magunkat nem lehet, mert vannak páran akik erre vannak berendezkedve, mert a busszal Algyőre jár a gyerek iskolába, van aki közmunkára jár oda és lenne olyan is aki a váltással teljesen elszakadna mindentől, de összesen 1 ember aki kicsit távolabb lakik még Maroslelétől is. De ez kis százaléka az itt élőknek, de sajnos már ez is elég. :/ Az lenne a kérdés, hogy régen, kb. 40 évvel ezelőtt miért így találhatták ki? Ennek így mi értelme? Aki ezt kitalálta volt vmi fogalma az egészről?



2014. ápr. 13. 12:51
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!