Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van úgy értelme az életnek,...

Van úgy értelme az életnek, hogy az embert kamaszkorában a kortársai totál kiutálják, kiközösítik?

Figyelt kérdés

És emiatt semmi társasága, élete sincs, nincs kivel elmennie sehova, csak egyedül tud maximum.

És totál unalmas és magányos az élete, az iskolában is kiközösítik.

Így van értelme a további életnek?


2014. márc. 23. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Én is ilyen helyzetben vagyok...szerintem nincs értelme.
2014. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez történt. Végigcsináltam. 24 éves vagyok, élek, virulok, vannak új barátaim, akik szeretnek, boldognak érzem magam.
2014. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez van,mégis szeretek élni :)

Értelme is van a létezésemnek, mert hiszem hogy nem véletlenül születtem meg!

Néha-néha rosszul érzem magam mégis próbálom elhesegetni a rossz dolgokat! :)

2014. márc. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem 18 éves koromig mindig mindenhonnan kiközösítettek, kezdve talán nem is az óvodától, hanem már a bölcsödétől (nem voltam átlagos gyerek az igaz.) Nekem is sokszor elegem volt mindenből, főleg abból hogy, nemhogy lánynak nem, de még embernek se nagyon kezeltek, minden gúny tárgya én voltam, főleg általános végén (6.ba új iskolába kerültem, azt a közösséget senkinek nem kívánom). A helyzet gimibe se javult sokat. Gimi harmadikban eldöntöttem elég volt, mert hallottam egy suliról ahol nagyon jó a közösség ( egyetlen barátnőm testvére járt oda), így a gimnáziumot már máshol fejeztem be. Onnantól minden megváltozott, ha igazi barátom nem is lett több, de sokkal jobban éreztem magam, megjött valamennyire az önbizalmam, jöttek a szerelmek is, illetve el tudtam indulni a saját utamon. (pl nem hittem hogy lesz érettségim,mert a tanárok se szerettek, de ma már diplomám is van)

Másik kérdés hogy borzasztó szeretethiányos, ugyanakkor bizalmatlan vagyok, ami a párkapcsolataimban jelent problémát, de ez lehet nem ettől van


Szóval kitartás, a diák éveket túl kell élni, de utána lehet minden rendbe jön :). Nekem az is sokat segített, hogy van egy hobbim, és amikor megtaláltam az ehhez kapcsolódó szakkört, szintén sokat javított a közérzetemen :)

2014. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

velem is szemétkedtek az osztálytársaim, a mai énemhez képest egy rakás nyomor voltam.

nagyon nyomasztó élmények értek a középsuliban, de már nem bánom, mert ha körbenyalták volna a valagamat, akkor most lehet hogy egy nagyképű ribi lennék.


éld túl ezeket az éveket, az élet majd kárpótol később. most minden tiszta happy, imádom a munkámat, a kollégáim elfogadtak, úgy érzem vagyok valaki, a párom a legfantasztikusabb ember akit ismerek, 6éve együtt vagyunk, sínen van az életem :)

2014. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 LeftBehind ***** válasza:
Engem 13 év iskola alatt sikerült teljesen tönkre tenniük. Meggyűlöltem magamat aztán mindenki mást is.
2014. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én lefoglaltam magamat. Rühelltem őket. Most 35 éves elmúltam, az életem rendben és körbenézve azt mondhatom, sokukat jó sok körrel megelőztem az életben. Nem értem el mindent, amit szerettem volna, - de a lényeges dolgok majdnem mind megvannak.

Azt hiszem, inkább az ő életük sikerült sok esetben szánalmasra. Ugyanakkor van olyan is köztük, akinek 18-20 évesen vagy később nőtt be a feje lágya.

Magammal elég gyorsan megbékéltem. Ezt javaslom Néked is. Olvass, rajzolj és írd ki magadból akár versekben, akár novellákban. Le fog kötni és még fejlődsz is vele minden szinten. Hallgass zenét és fordíts egy rakás dalszöveget - a zene is jobban fog tetszeni. - Szóval az emberi társaság (családi környezeten kívül) viszonylag könnyedén kiváltható.

Ja! Még valami. Osztálytalálkozót szerveztek, nem akartam elmenni - végül mégis elmentem... Az igazi nagy taplók közül egy sem mert megjelenni. Bízom benne, hogy szégyenlik magukat, lelkiismeretfurdalásuk van - mert akkor már ők is észbe kaphattak talán...

2014. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!