Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem szabálysértő az amit a...

Nem szabálysértő az amit a szomszédom csinál?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat kérek. Tehát a szomszédomnak van egy "csodás" kutyája aki éjjel-nappal csak ugat, valószínűleg rohadtul nem nevelte meg mert konkrétan az egész utcában csak az övé ugat. Épített egy karámot a kertje hátsó részébe ahol senkit nem zavarna az a dög, erre (mivel lusta mint a fasz) kitalálja , hogy ideépít előre neki egy karámot mert nem szeret mindig hátramenni hogy bezárja a kutyáját... tehát ideépített előre egy karámot ami konkrétan amögött a fal mögött van ahol én és a család alszunk, pont úgy van elrendezve minden, és konkrétan hozzáér a falhoz is amit épített, tető is van rajta, a víz a falunkra folyik + a kutyája itt ugat egész nap... ötletek? miféle eljárás kell ilyenkor?! már rohadtul b*sz az ideg.!

2014. ápr. 18. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ismerős a probléma. Közjegyzőhöz fordulhatsz, ő köteleztetheti, hogy vigye a falatokról, de mást nem. Sajnos a közmorál, a kutyatartási kultúra ezen a szinten van, hogy hivatalosan te vagy az akadéskodó, meg a túlérzékeny. Én átérzem a problémád, nekünk is addig ment ez az élhetetlenné tévő állapot, amí el nem költöztek a szomszédból igénytelenék. Már látom az okos válaszolók hadát: "a kutya ugat, az a dolga".:/ Kínos az egész. Ahogy "felfogják" az emberek. Ha rálátnál, hozzáférnél az ebhez, mondanám, hogy vizipisztoly mindig és pavlovi reflex alakulna ki benne a kussolást megcélzandó, de ebben a felállásban még ez sem kivitelezhető. Hát, nehéz.:(
2014. ápr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyilvan emiatt nem is vagy joban a szomszeddal. Szoval ha a tanacshoz fordulsz ok kikuldenek egy-ket embert "bekeltetes" cimszoval de mas nem fog tortenni. Tudom mert a mi utcankban ott van az elo pelda, szinte ugyanez az eset, kijottek a varoshazarol ketten(megjegyzem teljesen olyan emberek akik le se szarjak mi lesz a vegkifejlete a dolognak, csak a 8 ora valahogy leteljen) par alkalommal. Eredmenye nem lett, minden maradt ugy ahogy azelott.

Ha privatban megirod melyik megyeben laksz es a telepules kezdobetujet, lehet hogy tudom is kirol van szo.

2014. ápr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekunk a lefolyot hosszabitotta meg a falunkig, mar 2x szetrugtam neki, de hiaba, o leverte a kozos keritesrol a cserepet (volt amit feltett sajat mellekre)

az o kutyaja, bar nincs bezarva, de allandoan idegesiti a mienket.

kijon, hatul a mi telkunkon odajon, kotekedni a keriteshez, nem bir magaval, pedig multkor elkapta az enyem berantotta a labat a kerites resen...

ha elol van kin a viragos kertunk rugja szett mikozben visit a kutyankra.

anya mar megdobalta, mast nem lehet, gazdaja bottal tereli, fel tole mert harap, eng3m harapott mar.

persze en vagyok a “rossz veszelyes” mert pit em van...

2014. ápr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugató kutyát meg lehet nevelni. Én átérzem a problémádat, aki nem tapasztalta az nem tudja milyen degradáló ez.
2014. ápr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beszélni kell a szomszéddal ,de ha nem hajlandó hátra zárni vagy megnevelni a kutyát nincs sok remény. Esetleg lehet kapni ugatásra bekapcsoló ultrahangos kütyüt, de ennek hatásosságáról nem vagyok meggyőződve . A "hatóság" nagy ívből letojja az egészet. Pereskedni sem érdemes, mert mire 5-6 év múlva nyernél ,a kutya már nem is él.
2014. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod, hogy kicsi a karám, a kutya nincs jól tartva, antiszoc, agresszív, még állatvédőknek is szólhatsz, hátha kerítenek egy normális gazdát annak az ártatlan állatnak. Nem ő tehet róla, hogy ugat. Gondolom senyved, mint a fene.
2014. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ugat a kutya, mert unatkozik, mert nincs megsétáltatva, nincs szellemileg lefárasztva (játék, trükktanítás) ezért így szórakoztatja saját magát, máskülönben belebolondulna abba, hogy egész nap be van zárva. Nagy szemét az öreg, csak kínzás ez így a kutyának, meg a szomszédságnak is. Nincs esetleg egy kutyás szomszédotok, aki vállalná, hogy a sajátjával együtt elviszi a kisöreg kutyáját is sétálni, vagy egy kissrác, aki valami zsebpénzért megteszi? Rögtön csend lenne esténként.
2014. ápr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Simán szólhatsz az állatvédőknek, ha a kutya azért ugat, mert szenved.
2014. ápr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egyértelmű h unatkozik , nincs nevelve tanítva se, soha nem láttam h elvitte volna valahova v játszott volna vele... kössz a tanácsokat, próbálok valamit elérni ezután
2014. ápr. 20. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!