Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van okom így félni ebben a...

Van okom így félni ebben a lakásban? Többi lent!

Figyelt kérdés

Egyedül élek egy lakásban Budapesten a 11. kerület forgalmas részén (körtér). Itt tényleg éjjel-nappal vannak emberek, meg forgalom, akármikor lépek ki a házból.


Gondom csak az, hogy egy olyan albérletben élek egy belső körfolyosós házban, ahol az ablakok is, és az ajtó is mind erre a körfolyosóra néznek (egyébként 1. emelet). Ergo nem csak az ajtón jöhetnek be a betörők, hanem az ablakokon is.


Rács nincs, albérlet, a tulaj nem engedi felszereltetni, megfizetni sem biztos, hogy tudnám hirtelen. Ahogy elnéztem a házat, kb. 50-50%-ban oszlanak el a rácsos lakások. Van ugyan egy riasztó mutatóban, kívülről is látszik, hogy riasztózott a lakás, de nem működik (problémás, mert van egy kistermetű kutyám, viszont világít, meg minden).


Mennyire jellemző, hogy ilyen házba/lakásba betörnek? Megnéztem, Budapestről készítettek egy térképet, hogy hol a legtöbb a betörés, ez itt az "átlagon aluli" világoskék övezet.


Így, hogy az utca roppant forgalmas, van lent elektromos kapu, megnyugodhatok? Először élek egyedül, és kicsit fura. A ház egyébként igényes, tiszta, rendezett.


2014. ápr. 18. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
kérdezd meg a szomszédokat milyen gyakoriak a betörések.
2014. ápr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen körfolyosós házakban lévő lakásokba jellemzően nem törnek be, hiszen több oldalról is be lehet látni a folyosókat. Az ilyenekben mindig van 1-2 néni, akik a ház szemei. Bárki megláthatja a betörőt.

Inkább az olyan lakások a veszélyeztetettek, ahol csak 2-3 lakás van egy emeleten és zárt a lépcsőház.

Szerintem semmi félnivalód nincs.

2014. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs félnivalód hiszen a körfolyosó elég jól látható hely a többi házból is, kockázatos lenne onnan betörni, és a legtöbb betörő tudja mit csinál. De azért én vennék valami olcsóbb önvédelmi fegyvert, csak a biztonság kedvéért, elvégre az életed nem játék.
2014. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ilyen körfolyosós lakásban éltünk a VI. kerületben, egy év alatt kétszer törtek be... másodszorra már volt néma, de a riasztószolgálaton jelző riasztónk, ezért két kancigóval kevesebb fosztogat Budapesten, de azért ne érezd magad biztonságban. A kistestű kutyád van a legnagyobb veszélyben...
2014. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
a kutyám? miért?
2014. ápr. 18. 16:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm is egy ilyen körfolyosós lakásban lakott. Az ajtó fölötti ablakon másztak be, éjszaka. Ő otthon volt, aludt, onnan nem vittek el semmit, de a másik szobát kirámolták, pénzt és ékszereket vittek el. Még jó, hogy nem ébredt fel, különben ki tudja, mit csináltak volna. Ketten voltak, mert kétféle sáros lábnyomot találtak a lakásban.
2014. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :( ajj, én lennék a legboldogabb, ha lenne itt pénz, meg ékszer.. dehát nincs semmi, ez egy lepukkant diáklakás.. és tényleg csak attól félek, hogy bejönnek, és szétbarmolnak mindent a semmiért, bántják a kutyámat feleslegesen, felfordulást csinálnak, miközben a legnagyobb érték ebben a lakásban 10 dkg fetasajt a hűtőben. na mindegy :S szerintetek ha folyamatosan égetek 2 kislámpát, hogy az egész lakás világítson kicsit kívülről, az segíthet, hogy legalább éjjel ne jöjjön ide senki?
2014. ápr. 18. 19:01
 8/13 anonim ***** válasza:
A legtöbb betörés nappal van, amikor a háziak dolgoznak. :(
2014. ápr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha ideges vagy, ha nyugodt, ha be akarnak oda törni akkor be fognak. Akkor tehát minek idegeskedni? :)

Fura ez nekem, mert elsőévesként anno egyedül laktam egy évig én is, de eszembe nem jutott ilyeneken gondolkodni. A mindennapok és a vizsgák jobban lekötöttek :D


A riasztó és a kutya együtt már elég jó elrettentő erővel bír egyébként, nyugi!

2014. ápr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a megnyugtató választ! :D a bizti kedvéért vettem mg kemény 400 forintért egy belépésjelzőt, felragasztottam, éjjelre bekapcsolom, és ha valaki kinyitja az ajtót, elkezd visítani jó hangosan :D így már jobban alszom!
2014. ápr. 23. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!