Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális az, hogy félnék...

Normális az, hogy félnék családi házban lakni?

Figyelt kérdés

Mamámék abba laknak, mi viszont tömbházban az első emeleten. Kisebb koromban sem szerettem mamáméknál aludni (falun laknak), mert mindig féltem, hogy bejön valaki, vagy betörnek.


De tömbháznál nincs ez a félelmem, pedig oda is betörhetnek.


De miért?



2014. ápr. 22. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Én is panelpatkánynak születtem, ráadásul legfelső emeleten laktunk. Még az is ijesztőnek tűnt, hogy valaki az első emeleten mer lakni. Aztán megszoktam. Idővel elmúlik ez a félelem. Valamiben ez jobb, valamiben amaz. Most már nem tudom, melyik a jobb. Az, hogy nem tudnak bemászni az ablakon, mert magasan van, vagy az, hogy éjjel, ha kimegyek az udvarra, senki sem lehet ott, mert az egész az enyém.
2014. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Én is világéletemben panelban laktam (21/L) de mégis kertes házba szeretnék lakni :D Régen is imádtam a mamáéknál aludni(kertes házban laknak)

Másik nagyszüleimnek meg az erdőbe volt/van a telkük és nyáron sokat voltak kint mindig.Volt,hogy ott aludtunk nem féltem sosem,főleg 3 Kaukázusi juhász mellett.


Betörés pedig bárhol lehet.Egyik ismerősöm a 10.en lakik és a 2 szomszédjukhoz is törtek be. Ismimnek van kutyája ami valószínű ugatott így hozzájuk nem mentek be.


Vannak ismerőseim kertes házban laknak amióta tudják az eszüket egyszer nem törtek be.


Viszont mindkét nagyszülőmhöz betörtek már és mindkettőnél a kutyákat megmérgezték :(

2014. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
A kutya az ember társa, nem riasztóberendezés. Riasztót kell beszerelni, a kutyát meg este beengedni legalább a zárt teraszra/előszobába, akkor nem mérgezik meg a betörni készülők.
2014. ápr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért félek jobban családi házban?
2014. ápr. 22. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Talán azért mert szokatlan helyzet. Az ember általában ott érzi jól és biztonságban magát, ahol már megszokta a dolgokat.
2014. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Én is furán érzem magam családi házakban, talán mert én is lakásban nőttem fel. Laktam én is panelban meg rendes építésű házban is. Amikor panelban laktam, ott inkább folyton az volt a félelmem, hogy kiüt valami paneltűz és nem tudunk megmenekülni :( 9. emeleten laktunk.
2014. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én panelban érzem magam rosszul. Nem az hogy félek hanem bezártságérzet ,meg az állandó zajok,zene ,ordítás ,kopogás, amik átjönnek, az idegesít. No meg szerintem legyen a világban az embernek egy kis saját földterülete amit magának mondhat, ne egy sokadik emeletes kaptár ami ha neagyisten összedől, akkor mutathatja utána a levegőt hogy az ott az enyém volt...Jó ritka az ilyen eset, de nekem nem szimpatikus a tömegszállás érzés. Betörésről meg annyit ,hogy rengeteg lakást kipakolnak ,hiába van kaputelefon meg szomszéd. Kertes házban több a "védelmi vonal" Kerítés ,kutya ,esetleges kamerák ,riasztók. Lehet még a bejárati ajtóig sem jut el az esetleges betörő.
2014. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Milyen komoly problémáid vannak. El sem tudom képzelni ,hogy mi lenne veled ,ha például kilakoltatnának.
2014. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Írj mar légyszi nemet és kort!
2014. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!